Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 06 Wrz, 2012
Canon 5D Mark II - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
leszek3 
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

ghost napisał/a:
co się martwicie - dla mnie super sprawa kupuje szkło za 500zł i mam świadomość że lepiej wykorzystuje matrycę aparatu za 8000. nie muszę wydawać kilku tysięcy na droższe wersje. wszyscy zadowoleni. :wink:

Ghost, wiesz, czym się martwię - mam szkło, mam świadomość, tylko nie mam 8000 na matrycę ;-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

ale pewnie możesz się cieszyć lepszym wykorzystaniem matrycy także w swoim tańszym aparacie.

a frajerzy niech męczą się ze swoimi 50 1.2 ;-)
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

leszek3 napisał/a:
Ghost, wiesz, czym się martwię - mam szkło, mam świadomość, tylko nie mam 8000 na matrycę

Są gorsze sytuacje - jest matryca za 8000 jest szkło ( jakie by nie było) i nie ma umiejętności wykorzystania... :wink:
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Zauważyłem, że u dystrybutorów Canona cena 5D Mk II spadła o ponad 1000 zł. netto. Mało tego, taki tekst mi się pokazał:

"Szanowni Klienci,
zapraszamy do skorzystania z promocji lustrzanek cyfrowych Canon 5D MARK II BODY. Teraz dokładając 2 zł do ceny lustrzanki otrzymają Państwo Aparat cyfrowy Olympus FE-5020 oraz kartę SANDISK SD 8GB! "


Może sklepy też to u siebie wrzucą?
Albo kompakty i karty zainkasują ich właściciele. :mrgreen:
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Dzisiaj stałem się właścicielem 5dII wraz z obiektywem 24-70/2.8 wcześniej przed zakupem przeczytałem kilka testów, kilkaset postów i opinii od tych bardzo pochlebnych do tych strasznie negatywnych. Więc tym bardziej byłem ciekaw funkcjonowanie 5dII . Mimo że miałem go naprawdę bardzo krótko i za wcześnie na hymny pochwalny to jestem może nie zachwycony ale bardzo bardzo zadowolony.
Kilka uwag które nasunęły mi się po dosłownie godzinie obcowania z aparatem.
- mimo że dłoń mam średnich rozmiarów to bez gripa bardzo źle się trzyma aparat :sad:
- wizjer i wyświetlacz powala w porównaniu z APS-C w szczególności z wyświetlaczem 40d :shock:
- AF w tej klasie sprzętu powinno być zdecydowanie lepsze do 40d mu brakuje ale do moich zastosowań czyli śluby, portret i krajobraz da zdecydowanie radę, gdybym jednak zajmował się fotografią sportu lub ptaków to na pewno bym 5dII nie wybrał :wink:
- no i teraz to co najprzyjemniejsze jakości, plastyka kolorki itd obrazka jak wychodzi z 5dII po prostu miodzie ale to już odczucia subiektywne i komuś może się nie podobać ale dla mnie super.
- tonalność tam gdzie w 40d w cieniach wyszył czarna jednolita plama to na 5dII na tych samych parametrach widać doskonale fakturę, szczegóły, co do szumienia to teraz wiem co to oznacz używalne 3200 :mrgreen:

Więcej na pewno będę mógł powiedzieć za jakiś czas szkoda jednak że tego czasu na focenie coraz mniej :wink:
 
 
darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Cieszę się, że się Cieszysz. Dobry wybór do tego rodzaju fotografii co Robisz.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

i znow sie potwierdza ze nie da sie zrobic jednym body wszystkich zastosowan canon mocno to ograniczyl nie ma uniwersalnego korpusu ( no chyba ze body klasy 1d) - nikon wypada uniwersalniej(np d700)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

jasiekcom napisał/a:

- AF w tej klasie sprzętu powinno być zdecydowanie lepsze do 40d mu brakuje ale do moich zastosowań czyli śluby...da zdecydowanie radę


Nie tak szybko. Na bank będzie kilka momentów kiedy będziesz chciał tą puszką walnąć o ziemię :wink: Szczególnie na sali weselnej :lol:
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

MM napisał/a:
Na bank będzie kilka momentów kiedy będziesz chciał tą puszką walnąć o ziemię

Oj w życiu fotografa na pewno bywają takie momenty bez względu na puszkę.
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

MM napisał/a:
Nie tak szybko. Na bank będzie kilka momentów kiedy będziesz chciał tą puszką walnąć o ziemię Szczególnie na sali weselnej

Zgadzam się będą takie momenty na pewno oj beda jestem świadomo ułomności i słabości tej puszki i powiem Ci że najbardziej obawiam się tego AF na przyjęciach oj będzie jazda :mrgreen: ale do tego typu ujęć zostanie 40d natomiast do pozostałych tematów już przewaga 5dII jest bezapelacyjna :wink:
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

A ja chciałbym dopytać się o to czy faktycznie z ciemnych partii obrazu (ciągnąc RAWa "za uszy" :wink: ) możemy natknąć się na banding - nie chodzi mi tu o gigantyczne czułości ale raczej 800-1600ASA.
Oglądałem obrazki w sieci i nie zauważyłem czegoś takiego, ale w kilku miejscach w sieci trochę osób skarżyło się na to.
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

To zależy ile wyciągasz. Jak wyciągasz ok +1EV, to na iso 800-1600 nie powinno być problemów. Jak zrobisz fotkę na iso 3200 i wyciągasz o +1,66-2EV to może się pojawić. Ja w każdym razie nie zauważyłem bandingu. Jak dobrze naświetlisz fotę nawet na iso6400, to problemu nie będzie.
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

Chodzi mi bardziej o podejscie do tematu na zasadzie wyciągania maksimum z cienia i maksimu ze swiatel - nie chodzi mi o bledne naswietelnie klatki i ratowanie jej
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

fafniak, ale co to za różnica? Jak przesuwasz same cienie np. +2EV, to zachowuja się tak samo...
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

Fakt.
A może ktos podeslac fote pod slonce robiona ze sloncem w kadrze w mocnym punkcie najlepiej z jakims szklem 14mm ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 15