Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
60 D vs D 7000 (lub D90)
Autor Wiadomość
Raideur 
Rozmowny



Posty: 418
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Dlatego juz nikt nie kupuje canona a szczegolnie 5DMKII, teraz nikon przezywa oblezenie . :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Raideur, bez przesady :) akurat 5D to aparat który sprzedaje się bardzo dobrze :) pomimo wad które niewątpliwe ma.
co nie zmienia faktu że nikon d7000 z pewnością zdobędzie sporo nabywców.


a co do porównania jeszcze, to gdyby nie ten wzorek to jednak wyciągnąć można sporo z tej matrycy, z resztą , pobiorę rawy i sam sie przekonam.
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Raideur napisał/a:
Dlatego juz nikt nie kupuje canona a szczegolnie 5DMKII, teraz nikon przezywa oblezenie . :roll:


Zupełnie niepotrzebnie tak bardzo to przezywasz.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Mimo wszystko bez dwóch zdań 5tka mniej szumi, porównam sobie sam jak warunki oswietleniowe będą troszku mniej słodkie, tylko że nie ma co się oszukiwać to jest aps-c i pewnie ciemna du.pa będzie z cieniami jak się zrobi odrobinę bardziej koncertowo.

Jednak jak na aps-c d7000 prezentuje się nad wyraz dobrze.
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Oczywiście, że 5ka szumi mniej, to widać. Ale niewiele mniej ;-)

W mniej słodkich warunkach oświetleniowych też porównanie zrobię, tylko jak wróci kumpel, właściciel 7D -będzie ciekawiej z 3 aparatami.

Szkoda, że nie znam kogoś z K-5 i 60D z Łodzi, kto by się chciał do zabawy przyłączyć :-(
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

kufel napisał/a:
jaad75 napisał/a:
O RAW-ach oczywiście.
pytam bo jakos trudno mi sie zgodzić z tym ze przewaga w detalach jest "nieznaczna" ;)

porównanie:

K5 i 5d Mk II
Ale pokazujesz JPG-i z puszki (sądząc po wyostrzaniu w K-5). W przypadku RAW-ów wołanych w LR trzeba nieco zmienić parametry ostrzenia w K-5, żeby bardziej przypominały to z 5D2 i podnieść kontrast lokalny, bo ten domyślnie jest niski. Różnica jest naprawdę nieduża. Wbrew pozorom, 21 vs. 16MPix, to nie jest jakiś ogromny skok - najlepszy dowód, że np. z pliku z A900 mimo 24MP nie wyciąga się więcej niż z tego z K-5 (BTW, mówię cały czas o czułości ISO1600 i wyżej, bo takie pliki sobie posciągałem z Imaging Resource).
Fatman73 napisał/a:
Owszem, różnica jest mniej więcej taka, że od ISO 6400, żeby z D7000 osiągnąć to samo co z K-5, trzeba ustawić odszumianie luminancji na 25. Sprawdziłem na RAWach z DPR.

Tak swoją drogą widać jak dziwne wyniki podaje DXO prawda ? ;-)
Na ISO1600 też szumi Ci trochę bardziej niż przyzwyczaiło mnie K-5. Chociaż może to specyfika warunków... Ewentualnie mój sposób wołania... :wink:

[ Dodano: Sro 09 Lut, 2011 23:38 ]
Fatman73 napisał/a:
Szkoda, że nie znam kogoś z K-5 i 60D z Łodzi, kto by się chciał do zabawy przyłączyć :-(
Chętnie bym się przyłączył, ale specjalnie do Łodzi nie chce mi się jechać - może kiedyś, przy okazji... :smile:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

tak , to jpg'i , chyba gdzieś tam rawy tez sa.

jaad75 napisał/a:
Wbrew pozorom, 21 vs. 16MPix, to nie jest jakiś ogromny skok - najlepszy dowód, że np. z pliku z A900 mimo 24MP nie wyciąga się więcej niż z tego z K-5 (BTW, mówię cały czas o czułości ISO1600 i wyżej, bo takie pliki sobie pościągałem z Imaging Resource).
Ok, w takim razie uściślijmy, mnie bardziej chodziło o niższe czułości i tu 5D odstawia ( w moim odczuciu ) pentaksa , nie tylko zresztą. natomiast co do wyższych iso to wierze Ci na słowo , bo sam nie porównywałem ;)
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

W kazdym razie roznice sa na tyle male, ze mozna porownywac dobre aps-c z tanim FF.
Ja na obecna chwile "pstrykam" wlasnie k5. Tylko czasem mi brakuje Sony z Zeissem.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

kufel napisał/a:
Ok, w takim razie uściślijmy, mnie bardziej chodziło o niższe czułości i tu 5D odstawia ( w moim odczuciu ) pentaksa , nie tylko zresztą.
Ok, to masz tu ISO100, poziom wyostrzania w K-5 ustawiony tak, by wyglądały mniej więcej tak samo w widoku 4:1 i 8:1 (maksymalnie zbliżone szerokości strefy wyostrzania i kontrast krawędziowy). W obydwu przypadkach zredukowana CA. Różnice są, to oczywiste, w końcu 5D2, to 5MP więcej, szczególnego "odstawiania" nie widzę:
K-5
5D Mk.II

[ Dodano: Czw 10 Lut, 2011 03:19 ]
kozidron napisał/a:
Mimo wszystko bez dwóch zdań 5tka mniej szumi, porównam sobie sam jak warunki oswietleniowe będą troszku mniej słodkie, tylko że nie ma co się oszukiwać to jest aps-c i pewnie ciemna du.pa będzie z cieniami jak się zrobi odrobinę bardziej koncertowo.
Zapewniam Cię, że nie ma "ciemnej du.py", a już zwłaszcza w cieniach... :smile:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

A swoją drogą przyłączam się do wcześniejszego głosu, że to porównanie było by bardzo interesujące z D700.
No i ciekawi mnie odpowiedź Canona w nowym modelu matrycy.
 
 
Raideur 
Rozmowny



Posty: 418
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Fatman73 napisał/a:
Raideur napisał/a:
Dlatego juz nikt nie kupuje canona a szczegolnie 5DMKII, teraz nikon przezywa oblezenie . :roll:


Zupełnie niepotrzebnie tak bardzo to przezywasz.


Bardzo ale nie az tak powaznie jak myslisz ;)

Nadal nie ma nikogo kto by dal rade zrobic D7000 vs D700 ?

Moze wielu przyszlych nabywcow D700 zaoszczedzilo by sporo pieniedzy... ?
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Baku napisał/a:
A swoją drogą przyłączam się do wcześniejszego głosu, że to porównanie było by bardzo interesujące z D700.


Z D3 mogę zrobić. Jutro powinno być gotowe :-)

[dopisane]

a zresztą momencik, wstawię jedno porównanie zrobione przy zimnym świetle i wyższym iso (banding wtedy na D3/D700 świetnie wychodził).

[dopisane2]

odszumianie luminancji na zero -jak w poprzednich zdjęciach:

D3:
http://img716.imageshack.us/img716/663/d3c2405.jpg

D7000:
http://img508.imageshack....018/dsc4884.jpg
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

jaad75, K-5 odszumia rawy na pewno mocniej, niż inni. Widać to, jak się porówna sample. Wyostrzanie tu nic nie da, detale nie wezmą się znikąd.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Baku napisał/a:
No i ciekawi mnie odpowiedź Canona w nowym modelu matrycy.
Póki co, jeszcze nie udało im się odpowiedzieć na 12MPix matryce APS-C... :razz:
Gdyby zrobili FF w tej technologii (choćby i te 36MPix wynikajace z zagęszczenia), to przewaga byłaby ogromna, problem w tym, że know how jest w tym przypadku Sony...

[ Dodano: Czw 10 Lut, 2011 10:04 ]
Luke_S napisał/a:
jaad75, K-5 odszumia rawy na pewno mocniej, niż inni. Widać to, jak się porówna sample. Wyostrzanie tu nic nie da, detale nie wezmą się znikąd.
K-5 odszumia RAW-y od ISO3200 w górę. Poniżej odszumiania brak, a detale jak widać są.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
Ok, to masz tu ISO100, poziom wyostrzania w K-5 ustawiony tak, by wyglądały mniej więcej tak samo w widoku 4:1 i 8:1 (maksymalnie zbliżone szerokości strefy wyostrzania i kontrast krawędziowy). W obydwu przypadkach zredukowana CA. Różnice są, to oczywiste, w końcu 5D2, to 5MP więcej, szczególnego "odstawiania" nie widzę:
no niech będzie, faktycznie dużej różnicy nie ma , z tym ze na pliku pentaksa sporo u mnie rożnych ząbkowanych liń,za dużo wyostrzania? bo pliku z piątki rozumiem ze nie wyostrzałeś?

Fatman73 napisał/a:
D3:
http://img716.imageshack.us/img716/663/d3c2405.jpg

D7000:
http://img508.imageshack....018/dsc4884.jpg
jak dla mnie D3 górą. swoją drogą na co byla ustawiana ostrość w tym porównaniu? bo zdjęcie z d7000 coś nieostre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14