Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Porównania aparatów kompaktowych
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   Porównania aparatów kompaktowych

.
Canon G15 vs Nikon P7700 vs Panasonic LX7 vs Samsung EX2F -wysokie ISO
http://www.focus-numeriqu...ronique-12.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






FotoAkcesoria 
Początkujący



Posty: 28
Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   

Każdy z tych aparatów jest warty uwagi,gdybym miał sam decydować to bardzo ciężki wybór... Chyba jednak mimo wszystko Canon G15.
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   

fakt, G15 najbardziej uniwersalny.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

FotoAkcesoria napisał/a:
Każdy z tych aparatów jest warty uwagi,gdybym miał sam decydować to bardzo ciężki wybór... Chyba jednak mimo wszystko Canon G15.


Fajny jest ale jest dla mnie za duży i nie ma 24 mm.
Ciekawą konkurencja dla niego będzie Fuji X20 no niestety też za duży.
Zagłosowałem kasą na LX-7...24/F1,4 -> 90/F2,3 i mieści się w kieszeń.
"Kobyłom" mówię nie:)
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Trzeba obejrzeć sample na wysokich ISO chociażby na flickr.
Dołożyć i kupić Sony RX100. W zdjęciach live, na wysokim iso wychodzi bardzo ładnie.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:
Trzeba obejrzeć sample na wysokich ISO chociażby na flickr.
Dołożyć i kupić Sony RX100. W zdjęciach live, na wysokim iso wychodzi bardzo ładnie.


Za późno kasa wydana - ale i tak argument wysokiego ISO nie jest tu dla mnie czymś istotnym. Oceniam całokształt i uważam że LX-7 jest lepszy.
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Wrzuć proszę na jakiś serwer trochę fotek (takich z zaśnieżonej ulicy, wieczorkiem... a przede wszystkim z domu, z pomieszczeń, przy sztucznym świetle, jeśli możesz). Ułatwił byś innym podjęcie decyzji ;)

Ja się waham, bo chciałbym cudo które ma:
Z RX100 - 1" sensor i boskie ISO jak na kompakt (ale dół to 28mm - szkoda i ciemny na końcu, co naprawia ISO)
Z LX7 f/1.4 przy ogniskowej 24mm
A z Nikona 7xzoom (ogniskowa 200mm, pozotałe mają 100mm), choć ten też ma dół 28mm)

LX z większym sensorem byłby tym, o czym dziewczyny mażą na wiosnę, ale nie ma dobrze.
W LXie po obejrzeniu różnych sampli w necie daje się zauważyć taka "żółta poświata" na zdjęciach. Potwierdza to opinia użytkownik(a,ów) z tego forum. Napisz proszę czy zauważasz coś takiego u siebie ?

Wrzuć proszę kilka ORI sampli na jakiś serwer. Jak możesz jeszcze dorzucić jakiś filmik (ori pliki) przy świetle naturalnym/sztucznym/w nocy byloby super. Takie po 30seków (może udostępnij to na google-drive, łatwo się uploaduje i ściąga)

Z góry dzięki :cool:
 
 
FotoAkcesoria 
Początkujący



Posty: 28
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Ja także czekam na fotki,chętnie zobaczę jak to się prezentuje,więc śmiało wrzucaj w tym wątku:)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:
Z RX100 - 1" sensor i boskie ISO jak na kompakt
Tylko co z tego, skoro obiektyw robi się szybko ciemny zatem to co ta matryca daje de facto zjada szkło i nic nie zostaje...
Jackiller napisał/a:
LX z większym sensorem byłby tym
A po co? Złe ma ISO?
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Ale na rynku amerykańskim Panas kosztuje dokładnie połowę RXa, więc nie wiem w czym tkwi przeoczony szczegół na rynku PL :?:
Nie ma co ciągnąc dwóch wątków jednocześnie.
Wracając do tematu porównania LX7 z RX100 - hijax_pl rodzi się pytanie, na które nie można znaleźć bezpośredniej odpowiedzi w sieci (najlepiej byłoby to porównać osobiście). Twoje powyższe spostrzeżenie jest oczywiście jak najbardziej na miejscu

Dla zdjęć nocnych/trudniejszych
LX ma jaśniejszy i szerszy krótki koniec. Różnica w jasności obiektywów to
f/1.4 vs f/1.8 czyli to 2/3EV na korzyść panasonica (pomijając ogniskową i GO)
Dla przykładowego zdjęcia z LX7 1/30 ƒ/1.4 ISO400 4.7 mm
http://farm9.staticflickr...6b8c77cf5_o.jpg
lub z LX7 1/13 ƒ/1.4 ISO400 4.7 mm
http://farm9.staticflickr...0db2ddd7b_o.jpg
RX100 musiałby to zrobić przy ISO 640 (chyba nie problem dla niego).

Analizując długi koniec, rzeczywiście jest różnica znacząca
f/2.3 vs f/4.9 (jak to odczytać, skoro nie są to wartości ani dla skoku 1ev, ani 1/2 ani 1/3 ??)
Ale przyjmijmy że jest to 2EV+ na szerokim na korzyść Panasonica - to sporo
Bo to samo zdjęcie wykonane panasem przy EV 400 (jw), wymaga EV 1600 od RX100 (przy stałym czasie).

RX100 radzi sobie dość dobrze przy wszystkich ogniskowych i wysokim ISO
1/20 ƒ/1.8 ISO3200 10.4 mm - minimum
http://farm9.staticflickr...c75122b6d_o.jpg
1/8 ƒ/3.5 ISO3200 23.6 mm - średnia
http://farm9.staticflickr...c96861a48_o.jpg
1/8 ƒ/4.9 ISO6400 37.1 mm - maximum
http://farm9.staticflickr...c1399c1ca_o.jpg


Dla max ogniskowej nocne zdjęcia w LX7 też są dobre (choć jestem baaardzo ciekaw jak to zdjęcie wyszło by RXem)
1/8 ƒ/2.3 ISO800 17.7 mm - czas podobny jak w RX dla ISO 3200, inna sceneria oczywiście ale...
http://farm9.staticflickr...efa941a34_o.jpg
Obejrzałem setki zdjęć z jednego i drugiego. Na ekranie TV (matryca IPS), jedyne co daje się zauważyć to "fajniejsze kolory" - zdaniem żony, u RX100. Jakby bardziej nasycone.
W czym może mi się przydać większa matryca w przyszłości skoro zwykle nie kadruję zdjęć - nie wiem.
Nadal nie mogę znaleźć przekonującego uzasadnienia czy iść w kierunku jaśniejszego szkła czy jednak większego sensora i wyższych ISO
LX7 ma też sporo więcej elementów w obiektywie 13 vs 7 u RXa co może mieć znaczenie przy zdjęciach pod słońce... ale ile takich zdjęć się robi ?
Nadal nie wiem który lepszy, ale jak uda się wyjąc nówkę zza oceany LX7 za 300+$ to wezmę chyba Panasa.
Porównywać tych aparatów na plaży Copacabana nie ma co. Obydwa dadzą wyśmienity efekt (RX100 ma chyba lepsze podkręcenie kolorów)
(Jak coś naknociłem to proszę "bez znieczulenia")
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 24 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:
Ale na rynku amerykańskim Panas kosztuje dokładnie połowę RXa, więc nie wiem w czym tkwi przeoczony szczegół na rynku PL
Bo USA to nie EU.
Jackiller napisał/a:
najlepiej byłoby to porównać osobiście
Tak się składa, że miałem taką przyjemność ;)
Jackiller napisał/a:
RX100 musiałby to zrobić przy ISO 640 (chyba nie problem dla niego).
Więcej - automatyka w Sony jest lekko mówiąc.. specyficzna ;)
Jackiller napisał/a:
jedyne co daje się zauważyć to "fajniejsze kolory" - zdaniem żony, u RX100
To akurat bardzo "niemerytoryczny" argument.
Jackiller napisał/a:
W czym może mi się przydać większa matryca w przyszłości skoro zwykle nie kadruję zdjęć - nie wiem.
Mówisz o rozdzielczości? No właśnie to jest pewna zagadka... o ile nie będziesz robić dużych wydruków.
Jackiller napisał/a:
Nadal nie mogę znaleźć przekonującego uzasadnienia czy iść w kierunku jaśniejszego szkła czy jednak większego sensora i wyższych ISO
Wyższe ISO (po przekroczeniu pewnego progu...) to też niższa dynamika tonalna. Z definicji.
Jackiller napisał/a:
LX7 ma też sporo więcej elementów w obiektywie 13 vs 7 u RXa co może mieć znaczenie przy zdjęciach pod słońce... ale ile takich zdjęć się robi ?
Okazuje się, że w rzeczywistości podatność jest wręcz taka sama. Dla mnie pomijalny aspekt przy porównaniu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Jackiller, do dużych plików lepiej dawać linki, a nie umieszczać na forum bezpośrednio, ze względu na czas ładowania strony. Zamieniłem na linki w Twoim poprzednim poscie.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:

Nadal nie mogę znaleźć przekonującego uzasadnienia czy iść w kierunku jaśniejszego szkła czy jednak większego sensora i wyższych ISO



Ha każdy ma różne dylamty i tak nie znajdziesz ideału i trzeba dokonać kompromisu.
Wszystko kwestia wymagań i oczekiwań. Zdefinij w jaki sposób będziesz prezentował zdjęcia to pomoże w podjęciu decyzji.
Z fotograficznego punktu widzenia sprawa prosta jakość obiektywu decyduje.
To jest opytyka niewymienna więc brak szerokiego kąta będzie często doskwierał.

Ja sobie zrobiłem bilans + i - :
1. zakres i jasność zoomu LX
2. Szybkość AF - LX
3. Jakość na brzegu - LX
4 Jakość w centrum/rozdzielczość/ szum - RX (choć to też zalezy w jakich warunkach zakresie itd.
5 dystorsje, aberracje - LX
6 obsługa - LX
7- akcesoria - flash, wizjer filtry - LX (synchro na dowolnym czasie więc dopalanie flashem można używać zawsze i wszęzie z wyjątkiem kaplicy sykstyńskiej ale tao to "No photo" ochroniarze wołają...
8 cena - LX
9 oprogramowanie - nie wiem ale LX jak dla mnie ma bardzo dobre.
10. matryca - RX

Biorąc wszystkie za i przeciw więcej punktów przyznałem Panasowi.
Jeżeli myśłeć o większym sensorze to ja mam NX10, który zaspokaja potrzeby uzyskiwania małej GO
LXa potrzebowałem właśnie do dużej GO przy otwartym szkle.

Kolejna sprawą są wycieczki i przepinanie szkieł które mnie w takich hsytuacjach wkurza.
Teraz wezmę 2 aparaty LX 24-90 + NX z ekw. 75-300 i przepinać nie będę.

Rozdzielczość Sony 20 MP no fajni,e że jest ale z drugiej strony trzeba zdefiniować własne potrzeby w tej kwestii.
Oglądanie na ekranie, TV FHD i wydruki A3 LX zaspokaja w pełni.

Kiedy miałem lustrzankę 6 MP i potrzebowąłem dużego formatu to robiłe "składaka" 40 MP, który mi zamulał ówczesny komputer he he.

No cóż sampli nie zapdam póki co nie mam takiej możliwości tak w skrócie opisze pierwsze wrażenia czysto subiektywne - podkreślam.

Koniec gonienia króliczka! 10 MP jest OK zwłaszcza, że LX ma matryce multiaspect i po sprowwadzeniu proporcji do 16:9 nadal mamy 9 MP i jeszcze szerszy kąt widzenia w poziomie!

Tą proporcję zamierzam wykorzystywać bo przeznaczeniem moich fotek z LXa jest prezentacja na 51" plaźmie i nawet opcja iZoom do 180 mm jakości nie szkodzi w tym przypadku.

Mniejsze pliki więcej na karcie się mieści szybciej kopiuje, obrabia
a jakość obrazków akceptowalna.
Dynamika tonalna OK a jakby było mało HDR w aparacie składa kilka ujęć - zależnie od sceny bo czasem zrobi tylko 1 zdjecie.
Nocne z ręki zrobi serię i uśredni szum.
Duzo fajny filtrów kreatywnych fajna sepia i b&w a kolory można ustawiac jak sie podoba.
AWB można kompensować.
Wybrałem opcję kolorostyki natural i nnie widze zafarbów z opcji standard.
No ale i tak RAWy robię bo prawdę mówiąc nigdy nie mam czasu aby te wszystkie kolory ustawiac przed zdjęciem.
Dbam o ostrość, kadr, ekspozycję i pstryk. Reszta na spokojnie w domu przy kompie.

No a w takim przypadku światłomierz, układ AF, shutterlag ekran, nastawy manualne są najbardziej istotnymi aspektami.
LX-7 jest pod tym względem zaprojektowany pod fotografa.
Np tryb P można ustawić po swojemu.
Dałem ograniczenie maks. ISO400 i min czas migawki 1/125s.
Ani poruszenie ani szum mi nie grozi.
Jeżeli ten zakres się wyczerpie przeskoczę na inną opcję np S lub A.
Zrobiłłem focię z ręki na 1/10s - jest ostra... to kolejny argument przeciw używaniu wysokiego ISO - jeżeli nie trzeba zamrażać ruchu.

Dodam że pstryk LXem zajmuje ok. 0,25s - to chyba najlepszy wynik w klasie - zarówno EX2F jak i RX przegrywają w tej kwestii, nie wiem jak konkurenci ale AF LXa po prostu śmiga nawet w ciemnym pokoju, no chyba że sie go przełączy na macro to poszukuje obiektu ale i tak to robi szybciej niż moja stara lustrzanka której często ta sztuk anie udawała się wcale tylko lampka błyskowa parzyła w ręce od tego bezproduktywnego spawania ....

Przy tym wszystkim kluczem jest mały gabaryt aparatu i zoom, bo jeśli to nie wchodzi w gę to cóż sprawa wygląda na skomplikowaną.

Taki NX1000 za 1100 PLN z naleśnikiem 30/2 skasuje każdy kompakt premium w kwestii jakości. No ale zoomu 24-90 nie będzie...

Tak czy inaczej polecam test LX-7 na Imaging-resource, który jest bardzo szczegółowy zawiera dużo sampli, RAWy, materiał do porównania jest więc jak ktoś ma wątpliwości to powiem, że pokrywa się to z tym co sam obserwuję.

W pudełku płyty z oprogramowaniem edycyjnym M.in. Silky Pix 3.1, które jest ciut gorsze od tego co dał Samsung jako Samsung RAw Converter - parę opcji się różni,
jest też jakieś foto studio do zgrywania plików edycji jpgów i filmów.
Dekielek i do niego sznureczek mocujący, pasek na szyję, instrukcja w pdf, ładowarka (chyba do EX2 nie dają) i akumulatorek.
FotoJoker dał mi jeszcze fajny futeralik i aparacik przypomina mi czasy anaologów.
W każdym razie do transportu świetna sprawa można nawet robić zdjecia bez wyciagania aparatu z niego ale wygodniej odpiąć ruchomą część, żeby nie dyndała pod aparatem i schować do kieszenie.
Aparat ma dużoi wersji języjowych - kurczę to musi wpływć na koszty bo wersja USA ma tylko język angielski i hiszpański.

[ Dodano: Wto 26 Lut, 2013 23:43 ]
Dałem sampelek to wątku LX-7.
Pozdrówka
 
 
fotoartysta 
Nowy
FOTOARTYSTA


Pomógł: 1 raz
Posty: 20
Skąd: USA
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

nikon p7700 - najsolidniejszy , a jakosc zdjec taka sama jak z g15 lub lepsza z nikona nawet
ma lepsze oceny w testach , samsung tez fajny polecam
ale posiada mniejszy zoom ,
takze nikon , potem samsung i g 15
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Sro 27 Mar, 2013   

@fotoartysta sorry, ale ostrzenie na video, zwłaszcza na max ogniskowej, dyskwalifikuje ten kompakt, który w PL kosztuje niemal tyle co RX100
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14