Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka z fajnym obiektywem do 4tys
Autor Wiadomość
robsonlbn 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   Lustrzanka z fajnym obiektywem do 4tys

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nowy na forum i dopiero chcę zacząć swoją przygodę z fotografią. Szukam lustrzanki z obiektywem za ok. 4tys zł. Raczej w grę wchodzi nowa lustrzanka ale wszelkie propozycję rozważę. Głównie będę fotograłował imprezy w domu, pobyty na wakacji, no i znajomych na dworze itp.
Zastanawiam się na Pentaxem k-5 II, być może warto poczekać aż wyjdzie K-3 to wtedy może stanieje? Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Nikon D7000 lub Canon 60D. Proszę o opinię doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam
Robert
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
być może warto poczekać aż wyjdzie K-3

Warto.

A jeśli już k5II to lepiej dorzucić do "s".
 
 
robsonlbn 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Hmm, ale to już prawie tysiąc więcej. A jak jest z gwarancją jakbym zakupił przez znajomego K-5 IIs w USA. Cena to ok. 3tys.zł
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
A jak jest z gwarancją jakbym zakupił przez znajomego K-5 IIs w USA.

Hmm, nie wiem jak w przypadku konkretnie Pentaxa.
Z laptopem nie miałem problemów, żeby w Niemczech oddać zakupiony w USA do serwisu (z resztą bardzo szybkiego i sprawnego).
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Nikon D7000


Też IMO lepiej dorzucić 4 setki do kita Nikon D7100 + 18-105VR :smile:
 
 
robsonlbn 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Sunders napisał/a:
robsonlbn napisał/a:
Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Nikon D7000


Też IMO lepiej dorzucić 4 setki do kita Nikon D7100 + 18-105VR :smile:

Nikon d7000 + 18-105VR można kupić za ok. 3300zł. Ten zestaw który sugerujesz jest tysiaka droższy. Może lepiej za tego tysiaka kupić dodatkowe szkło? Czy jednak za 7100 warto dołożyć ten tysiąc?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
Czy jednak za 7100 warto dołożyć ten tysiąc?

Moim zdaniem warto.
 
 
robsonlbn 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Kurcze no i jestem w kropce teraz;) Już praktycznie byłem przekonany do Nikona D7000+18-105VR+Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX za ok. 4tys. ale daliście mi do myślenia. Teraz został w takim razie Nikon D7100+18-105VR albo Pentax K-5 IIs z jakimś szkłem. Ehhh ciężki wybór;/
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
albo Pentax K-5 IIs z jakimś szkłem.

chocby z tamponem 17-50 2.8 jeśli wystarczy kapuchy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

robsonlbn napisał/a:
Głównie będę fotograłował imprezy w domu, pobyty na wakacji, no i znajomych na dworze itp.

No sorry, w K-5IIs do tego rodzaju zdjęć nie ma co się pakować , K-5II zupełnie wystarczy , raczej kup od razu z tamronem 17-50/2,8 albo Pentaxem 17-70/4
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

muzyk napisał/a:
robsonlbn napisał/a:
Czy jednak za 7100 warto dołożyć ten tysiąc?

Moim zdaniem warto.
Niestety nie warto. D7100 ma skopaną matrycę (banding).
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

jaad75 napisał/a:
D7100 ma skopaną matrycę (banding).
to jakis poważniejszy problem? szukałem trochę i zdjęć za dużo nie ma a i wyczytałem ze nie w każdym modelu sie to objawia. co jest dziwne bo matryce chyba w każdym aparacie pracują i sa oprogramowane tak samo...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

kufel napisał/a:
co jest dziwne bo matryce chyba w każdym aparacie pracują i sa oprogramowane tak samo...

No niby tak, ale rzuć okiem na wyniki matryc w trzech teoretycznie jednakowych Sigmach Merrill: DP1, DP2, DP3.

http://www.optyczne.pl/23...ci_matrycy.html
Zmień sobie w tabelce ISO na 800 czy 1600.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

komor napisał/a:
No niby tak, ale rzuć okiem na wyniki matryc w trzech teoretycznie jednakowych Sigmach Merrill: DP1, DP2, DP3.
no właśnie, teoretycznie. jesli to sa rozne modele , to pomimo tej samej matrycy , mogą być one inaczej oprogramowane. (miedzy 60D,7D etc tez tam jakieś różnice były).
a ja piszę o jednym konkretnym modelu-d7100. więc trochę niewiarygodne mi się wydaje info ze nie w każdym modelu występuje owy banding.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

jaad75 napisał/a:
Niestety nie warto. D7100 ma skopaną matrycę (banding).

To ciekawe, a zarazem dobrze, że piszesz.

O kurka...
http://www.youtube.com/watch?v=bKkOrI7Of0c
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14