Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do filmów
Autor Wiadomość
Ariel88 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 11 Sie, 2015   Bezlusterkowiec do filmów

Ze względu na to, że mój poprzedni temat nie znalazł odpowiedzi, uproszczę go znacząco.

Szukam bezlusterkowca głównie do nagrywania filmów i vlogów, dopiero zaczynam przygodę z fotografią, a aparat nie może być za duży (podróże).

Z niższej półki wpadł mi w oko:
- Sony a5100 z 16-50mm (chyba najbardziej wpadł mi w oko, dobra cena, ale przerażają mnie opinię, że nie nadaje się do nagrywania filmów na dłuższą metę)
- Samsung nx 3300 z 16-50mm

Czy opłaca mi się dołożyć i kupić
- sony a6000
- samsunga nx500
- panasa gx7
-lub olympusa em-10 którego tutaj dużo osób zachwala?

Czy to prawda, że sony 5100, a nawet 6000 grzeją się przy filmach i wyłączają? I mają ograniczenie do 30min filmu? Są bezlusterkowce które takich ograniczeń czasowych nie mają?

A może coś w stylu sony a5100, ale sam "body" plus inny obiektyw? Lub inny z nie kitowym.
Bardzo proszę o pomoc, wręcz błagam :( Bezlusterkowiec głównie do filmowania, cena do 2500zł lub jeśli uważacie, że warto dołożyć to troszkę więcej.
Czytam już cały tydzień wasze forum i wszystko co się da i w każdym aparacie coś jest nie tak jeśli chodzi o filmy.

Wszelkie wasze propozycje rozpatrzę bo będę się kierował właśnie waszą opinią przy wyborze bo sam sobie nie radzę.

Pomóżcie!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

Panasonic Lumix DCM-G6 lub dozbieraj do nowego G7.

Przepisy podatkowe i patentowe ograniczają długość nagrywania. Za kamery są większe haracze, jakie muszą płacić producenci. Canon EOS M z zainstalowanym Magic Lantern nie ma limitu, ale to nie jest oryginalny soft.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

Poza ograniczeniem do 30 minut, o którym stanowią przepisy, jak wspomniał Wojmistrz, to generalnie nie licz na to, że malutki aparat ze stosunkowo dużą matrycą i sporą ilością elektroniki (Sony czy mniejsze Panasy) nie będzie się przegrzewał. Będzie. Szczególnie latem. To jest sprzęt do nieco innych celów niż amatorskie kamery wideo. Ma lepszą jakość, większe możliwości, ale tym się „robi filmy”, a nie „kameruje”. 30 minut w jednym ujęciu to jest masakra.
 
 
Ariel88 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

Limit do 30 min nie jest aż tak wielkim minusem, ale czytałem, że potrafią się przegrzewać po nagraniu np. 4 ujęć po 6 minut. Po takim video należało odczekać parę minut na ostygnięcie aparatu.

Wracając do tematu: czytam teraz o panasie g7 który zaproponował wojmistrz i jakoś mnie nie urzeka, ale nie skreślam go jeszcze.
Czy coś co zaproponowałem wogóle się nadaje? Proszę o inne propozycje
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

G7 to nowinka, ale G5 i G6 pokazały, że są dobrymi konstrukcjami do filmowania.
Nie myślałeś o kamerze? Polecam X920(M).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9