Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 50 mm f/2.8 EX DG Macro
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   Test obiektywu Sigma 50 mm f/2.8 EX DG Macro

Zapraszamy do lektury kolejnego testu obiektywu:
http://www.optyczne.pl//7...X_DG_Macro.html

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   Re: Test obiektywu Sigma 50 mm f/2.8 EX DG Macro

Arek napisał/a:
Zapraszamy do lektury kolejnego testu obiektywu:
http://www.optyczne.pl//7...X_DG_Macro.html

Arek

Przeczytalem i skomentowalem recenzje. Moje refleksje odnosnie szkla sa takie, ze chyba pospieszylem sie niepotrzebnie z nikkorem 50 f/1.8. Z drugiej strony chyba jednak wolalbym 70 mm (minimalna odleglosc od obiektywu to 10cm, a nie tylko 4), chociaz sporo bede musial doplacic, a moja pani bedzie marudzic. Ech, zycie!
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   Re: Test obiektywu Sigma 50 mm f/2.8 EX DG Macro

P_M_ napisał/a:

Przeczytalem i skomentowalem recenzje. Moje refleksje odnosnie szkla sa takie, ze chyba pospieszylem sie niepotrzebnie z nikkorem 50 f/1.8. Z drugiej strony chyba jednak wolalbym 70 mm (minimalna odleglosc od obiektywu to 10cm, a nie tylko 4), chociaz sporo bede musial doplacic, a moja pani bedzie marudzic. Ech, zycie!


Nie mam nic do sigmy 70, ale wypadałoby w tej klasie zainteresować się też nikkorem AF-D 60 2.8 micro - można go trafić w okolicach 1.5k zł, A ostrością może zabić. Optyczni go jeszcze nie testowali, ale z inych źródel i własnych skromnych doświadczeń z tym szkłem, wiem że należy o nim pamiętać. Zwłaszcza jak szukasz makra do nikona z okolic 50-70 mm.
Tyle, że 1.5k to więcej niż 1.2k więc trzba ponegocjować z "wyższą instancją" :-)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Optyczni już go testowali. Czeka cierpliwie w kolejce :) Od razu mówię, że nie podam nawet przybliżonego terminu publikacji jego wyników.
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Hmm.... To ja grzecznie czekam w kolejce do przeczytania tego testu :-)
Chociaż jakiś skromny wyniczek z MTFa na zachętę by się przydał...

A skoro już przy micro-nikkorach jesteśmy to może i 200 f/4 też już była na warsztacie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Jeszcze nie.
Arek
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

marcinek napisał/a:

Chociaż jakiś skromny wyniczek z MTFa na zachętę by się przydał...


33 +\- 1 lpmm dla f/16 ;)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Arek napisał/a:
marcinek napisał/a:

Chociaż jakiś skromny wyniczek z MTFa na zachętę by się przydał...


33 +\- 1 lpmm dla f/16 ;)

Trzeba bedzie nieco zaczekac na test, a w tym czasie odlozyc nieco zaskorniakow.
 
 
mgostek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   SIGMA 50mm F2.8 EX DG MACRO

Witam.

Zaczynam dopiero fotografowanie w makro. Dotychczas używam nikkor 35-105/3.5-5.6 macro ale ten obiektyw ma zbyt małą skalę odwzorowania. Zastanawiam się nad sigmą 50 mm. Na razie fotografuję małe pająki. Czy przy tej ogniskowej model wypełni mi kadr i czy np. zajrzę w oczy jakiejś mrówce czy policzę rzęski jakiemuś innemu owadowi. Jeśli ktoś ma zdjęcia o mojej tematyce to prosiłbym o wysłanie mi mailem.

Pozdrawiam
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Przy takiej ogniskowej to raczej owad Ci zwieje ze strachu. Minimum 90-100mm ogniskowa. Do tego by się jeszcze albo TC albo raynox albo pierścionek przydał.
 
 
mgostek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Dlaczego Sigma 50? Ponieważ rozsądna cena, ale jeśli telekonwerter i pierścień pośredni trzeba by dokupić to już może lepiej coś droższego. Ta 50 do znakomita ostrość i rozdzielczość, bez zniekształceń geometrycznych. A standard to by mi się przydał (choć na dx kąt widzenia się zmniejszy). Jeśli do makro się nie nadaje to ten standard zbyt drogi jest.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Ja bym wolał Sigmę 105 lub Tamrona 90. Ale to Twoja decyzja.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

mgostek, przy skali odwzorowania 1:1 to kadr wypelni ci obiekt rozmiarow matrycy twojego aparatu, wiec owada w zaleznosci od rozmiarow to mozesz teoretycznie sfotografowac, jednakze detal tego owada - juz nie, no chyba ze to bedzie jakis byczy tropikalny gatunek ;)
 
 
mgostek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

A może ktoś ma zdjęcia. Co prawda Optyczne zamieszcza przykładowe zdjęcia (z sigmy, tamrona i innych szkieł pod Nikona z APS-C) ale nie mam tak dużej wyobraźni aby uzmysłowić sobie jak będą wyglądały zdjęcia bardzo małych obiektów.
 
 
Tadeuszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

mgostek, poszukaj tutaj -> http://www.pixel-peeper.c...s/?lens=264&p=5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13