Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Falcon 85 mm f/1.4 Aspherical IF
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   Test obiektywu Falcon 85 mm f/1.4 Aspherical IF

Zapraszam do lektury i dyskusji:
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=178
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

dzięki za test, chyba dodam ten obiektyw do listy moich życzeń :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

lupo57, ja wolę Samyanga skoro na pełnej dziurze jest ostrzejszy. Jak dla mnie celem używania manualnego szkła ze światłem f/1,4 jest używanie go często powiedzmy na f/2, gdzie – jak wynika z testu – Samyang jest ostrzejszy niż Falcon. Parę lpmm więcej przy f/4 czy wyżej nie ma już dla mnie znaczenia.

Arek, jeszcze pytanie do transmisji.


Czy równiejszy przebieg wykresu dla Falcona nie jest jakoś obiektywnie lepszy niż to co pokazuje Samyang? Co prawda maksymalną transmisję ma wyższą Samyang ale też mniej równy przebieg czyli wprowadza większe zafarby, nie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

To się zgadza. Im bardziej płasko, tym lepsze odwzorowanie kolorów (brak zafarbów).
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

komor dziękuję, co racja to racja
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Tanie szkło musi mieć swoje ograniczenia. Dla amatora fajna zabawka - zawodowiec do studia czegoś takiego nigdy nie kupi. Oczywiście cena rządzi.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

MM napisał/a:
Tanie szkło musi mieć swoje ograniczenia. Dla amatora fajna zabawka - zawodowiec do studia czegoś takiego nigdy nie kupi. Oczywiście cena rządzi.

Kazdy musi zacząć. A zawodwowiec to nie szlachcic jakis i rak sobie nie pobrudzi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

MM napisał/a:
zawodowiec do studia czegoś takiego nigdy nie kupi


Zawodowiec do studia kupi sobie np. Nikkora 1.4/85, potem pożyczy sobie na chwilę od amatora Falcona/Samyanga i gwarantuję Ci, że może poważnie się zdziwić ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Na całe szczęście nie zdziwi się canonier ze swoim 85L. Zresztą jest Zeiss pod oba mocowania - też jest MNIAM :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

MM napisał/a:
Na całe szczęście nie zdziwi się canonier ze swoim 85L


To fakt. Tyle, że on się dziwił już wcześniej. Zaraz po zakupie dziwił się dziwną pustką w swoim portfelu...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

W ciągu dwóch/trzech lat spodziewam się ofensywy Nikona w dobrych stałkach. Tutaj mają chłopaki pole do popisu. A ze wschodu jedyne co mogę nabyć to szerokie i jasne 14/2.8 i to tylko jak nie będzie miało strasznych dystorsji. Co do 85/1.4... canonier ma świetne 85/1.8, nikoniarz równie fajny systemowy odpowiednik i te amatorom polecę bardziej. Jak ktoś ma sony to taki Falcon może być faktycznie ciekawy. Wiem - tamte mają inne światło, jednak są chyba lepsze na pełnych dziurach.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

MM, kiedy ten Samyang/Falcon jest naprawdę bardzo fajny, a na f/2 jest już przymknięty o 1 EV, a Canon dopiero o 1/3 EV. Problemem jest tylko ostrzenie, ale w końcu m.in. dlatego fascynuję się fotografią żeby podejmować wyzwania i uczyć się nowych rzeczy. Mam matówkę Ef-S, jakoś sobie radzę, nawet z dziećmi. Do ślubów go nie będę polecał, bo to jedno z tych zadań, gdzie udać się musi a nie może.
Prawdopodobnie EF 85/1,8 i tak kiedyś kupię ale wcale nie wiem czy sprzedam wtedy Samyanga, to zależy jaki bokeh pokaże mi Canona na f/2. :) Na pewno wadą w zabawie kreatywnej z tym szkłem jest jego słaba praca pod światło, ale ogólnie to robi dobre wrażenie, biorąc pod uwagę, że wyprodukowała to firma, która nagle wyskoczyła z kapelusza, a jej wcześniejsze produkty to zupełne dno (mam na myśli te długie tele 500 czy 800 mm).
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Az musialem sobie rzucic okiem na test tego swietnego EF 85/1.8. Wypada rownie blado, jak kolega od nikona i jesli w realu jest jak w tescie, to nie wiem, dlaczego MM go tak bardzo poleca. Popstrykalem sobie nikonowskim 85/1.8D i nie bylem urzeczony. Swietnie, ze ma AF i chip, ale po za tym niewiele dobrego da sie o nim powiedziec.
MM nie chce byc zlosliwy i nie o to mi chodzilo, zeby cie wkurzac, ale jak ktos ma zaciecie do portretu, to z 'ciamciangiem' czy 'jastrzebiem' lepiej mu bedzie. AF (ja wole MF - jednak) to fajna sprawa, ale nie najwazniejsza. Podobaja mi sie zamieszczone sampelki. Nie sa perfekcyjne, ale sa OK.
Mozna sie umowic z jakims kolega z forum i poprobowac, czy przekonamy sie do manulnego obiektywu. Jesli nie, to faktycznie systemowiec. Mozna tez 'wyhaczyc' tanie uzywki na gieldach.

@Arek.
Zdziwil troche ten test. Nie bylbym jednak zbytnio przekonany odnosnie slusznosci twojej tezy, co do wiekszego wyboru (samyang inny od falcona). Jesli firma jest wybitnie nastawiona na taniosc, to nie bedzie zmieniala technologii tylko dla falcona. Zrobi to dla wszystkich szkiel. Samyang wypadl ciekawie na f1.4, ale pozostale 'f' byly przecietne (relatywnie). Obawiam sie, ze to moglo skusic producenta do poprawienia 'garba' nawet kosztem f1.4, bo moze lepiej wygladac z punktu widzenia marketingu.
Charakterystyka transmisji tez inna. Naprawde watpie, zeby im sie chcialo az tyle zmieniac przestawiajac produkcje na innego odbiorce. Obawiam sie, ze nowe samyangi sa takie, jak ten falcon.
Splaszczenie krzywej transmisji powinno zrownowazyc oddanie kolorow przez falcona. Przy poprzedniej spodziewalbym sie wyraznego oziebiania. Przy obecnej tez moze nieco niedoswietlac wzgledem "przyrodniego brata".
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Mimo wszystko skusiłbym się prędzej na Samyanga. Rybie oko też im nieźle wyszło.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

P_M_ napisał/a:
Jesli firma jest wybitnie nastawiona na taniosc, to nie bedzie zmieniala technologii tylko dla falcona.


Wszyscy gdybamy trochę, ale może jest tak, że jeden pan Kaziu stoi przy maszynie A i tłucze Samyangi, a pan Ziutek przy maszynie B (innej, nowszej, starszej, albo po prostu inaczej ustawionej) tłucze Falcony. Konstrukcje podobne, ale szczegóły inne, lub inne ustawienia wajchy na takim czy innym urządzeniu.
Skoro powłoki potrafią nałożyć nierówno… :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13