Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 28 mm f/1.8 USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   Test obiektywu Canon EF 28 mm f/1.8 USM

http://optyczne.pl/index....ywu&test_ob=185

Zapraszam do lektury i dyskusji.
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Dziękujemy za test!

Arku może zrobisz test 24L???
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Może zrobię :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

:lol:
To sobie pogadaliście :lol:
Obiektyw jest całkiem niezły. Cena oczywiście jest adekwatna do jego wyników w teście.
Gdyby nie głośny AF, to bez wahania brałbym Sigmę 24mm.
Najbardziej szkoda, że Sigma 30/1.4 nie jest na FFa.

PS. mówiłem Arku, że Towers pomoże :razz:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Chyba czytacie w moich myślach - właśnie zastanawiałem się czy brać 28/1.8 do APS-C czy może przesiąść się na FF i kupić 50/1.4 do niego.
Ten test zdecydowanie pomógł mi w dokonaniu wyboru ;)
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

MasterB napisał/a:

Ten test zdecydowanie pomógł mi w dokonaniu wyboru ;)


a jaki to wybór :smile:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

lupo57 napisał/a:
a jaki to wybór


Kupuję 5D :mrgreen:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Arek napisał/a:
Zapraszam do lektury i dyskusji.
Arek


chyba najdłużej czekałem na ten test, jest lekki zawód i mam teraz klina :wink:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Przypuszczam, że FF.

Kiedyś rozważałem zakup tego obiektywu, ale jakoś nie mógł wzbudzić mojego entuzjazmu. Ogniskowa też dla mnie średnio szczęśliwa. Wolałbym szerzej albo węziej.
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

MasterB porządna decyzja, daj znać jakie będą wrażenia, ale pewnie niezapomniane :smile:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

as... napisał/a:
Arku może zrobisz test 24L???

Też czekam na test 24LmkII, skoro nie było testu mkI, to może mkII się doczekamy zanim canon wypuści mkIII :smile: .
MC napisał/a:
Obiektyw jest całkiem niezły

Na tle konkurencji z podobnej "półki cenowej" to chyba tak.
MC napisał/a:
Cena oczywiście jest adekwatna do jego wyników w teście.

W tym przyapdku podzielam opinię Arka-jest za drogi w stosunku do swoich własności.
MC napisał/a:
Najbardziej szkoda, że Sigma 30/1.4 nie jest na FFa.

Tak, szkoda. Gdyby cena wersji na FF była zbliżona do tej na APS-C :roll:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

lupo57 napisał/a:
MasterB porządna decyzja, daj znać jakie będą wrażenia, ale pewnie niezapomniane


Nie omieszkam się pochwalić ;)

Wracając do tematu - okazuje się że jednak Canon ma sporo do nadrobienia jeśli chodzi o stałki bez czerwonego paska...
- 28/1.8, przydałoby sie uaktualnienie albo chociaż obniżka ceny. Raczej nie wytrzymuje konkurencji z Sigmą 30/1.4
- 50/1.4 to samo (są jakieś plotki że pracują nad nową wersją tego obiektywu)
- 85/1.8 jest świetna, ale może by tak światło 1.4?
Ostatnio zmieniony przez MasterB Pon 12 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Sunders napisał/a:
W tym przyapdku podzielam opinię Arka-jest za drogi w stosunku do swoich własności.

A ja już nie do końca. Może dlatego, że nie patrzę na jego "osiągi" w tabelkach czy testach tylko na zdjęciach.

[ Dodano: Pon 12 Kwi, 2010 12:59 ]
MasterB napisał/a:
50/1.4 to samo (są jakieś plotki że pracują nad nową wersją tego obiektywu)

Nie wiem jak inne egzemplarze, ale ja po ostatniej sesji z małżonką jestem w ciężkim szoku jeśli chodzi o ostrość tego szkła na f1.4.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Dziękuję bardzo za test. Też mam dylemacik czy kupować to szkło czy może Sigme 20/1,8. Sigma 30/1,4 odpada z uwagi na apsc. Generalnie cena tego szkła nie jest adekwatna do jego osiągów bo kosztuje ten słoik więcej od 85/1,8 a do obrazka mu sporo brakuje. To ja poproszę jeszcze o test Sigmy 20/1,8 i będe już wszystko wiedział :P
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Paweł_G, jeśli Ci 28/1.8 nie pasuje to zastanów się nad Sigmą 24/1.8. Bardzo zacne szkło. Nie wiem jak wypada w tabelkach, ale na zdjęciach jak najbardziej przyjemnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14