Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S 18-70 f/3.5-4.5 DX IF-ED
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   Test obiektywu Nikkor AF-S 18-70 f/3.5-4.5 DX IF-ED

Już dostępny w dziale TESTY.

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2006   

Cieszę się z testu tego szkła. Jest to jedno z najpopularniejszych na naszym rynku. Jak widać nie jest pozbawione wad, ale cóż ... w tej klasie cenowej nie można mieć wszystkiego.
Wyniki testu nie są zaskoczeniem i pokrywają się z innymi testmi tego szkła.

Jeśli porównać z sigmą 17-70 to przy cenie nikonowskiego kita sigma chyba będzie mniej popularna z mocowaniem nikona.

Z niecierpliwością czekam na test 18-55 nikona. Tu na forach opinie są bardzo zróżnicowane. Ja mam też swoją (ale to może po opublikowaniu testu).
 
 
piotr.tr 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

Witam,
ja również zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy Sigmą 17-70 a nikkorem 18-70 i gdyby Arek pomógł w dokonaniu wyboru był bym niezwykle wdzięczny ;-)

Pozdrawiam

P.S. Dzięki za oczekiwany test .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

Ja bym wziął Nikkora. Przekonuje mnie autofokus.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

Faktycznie przy przewade cenowej Nikona - Sigma zostaje w tyle!
Za sigmą przemawia lepsze makro, minimalnie lepsza jasność i to 17. Nikon 18-70 jednak chyba dużo lepszy wybór. Silnik SWM i zapewne brak problemów ze zgodnością z kolejnymi aparatami nikona. Jakość optyczna też MZ lepsza u Nikona.

Osobiście wybrałbym 18-70 nikona - chyba, że sigma stanieje o 35%-50% ;) na co się nie zapowiada :(
 
 
piotr.tr 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

Nikkor to rzeczywiscie udana konstrukcja, choć nieco przeraza jego winetowanie...
 
 
piotr.tr 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

Olaieryk napisał:
"Z niecierpliwością czekam na test 18-55 nikona. Tu na forach opinie są bardzo zróżnicowane. Ja mam też swoją (ale to może po opublikowaniu testu)."
Test sie ukazał i jeśli olaieryk zajrzy do tego wątku to chciałbym pozanać jego opinię na temat tego obiektywu.

Pozdrawiam.

P.S.
Cyba zaczynam kolekcjonować wszystkie opinie na temat Nikkora 18-55 i 18-70 ;-)
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Moja opinia w zasadzie pokrywa się z testem

duże nieostrości na brzegach kadru dla szerokich ująć i prdzesłony f 3,5-5,6
przeciętna ostrość dla tele

przeciętne zachowanie się dla zdjęć pod słońce

silnik SWM (szybkość może nie jest wyjątkowa, ale cichy i precyzyjny)

f5,6 na ogniskowej 55 nie jest MZ wartością dobrą, ale to przecież najniższa klasa szkieł.

zakres zooma - trochę btak mi zakresu 55-70 (co przemawia za wyborem 18-70)

filtr 52 bardzo popularny i filtry 52 są bardzo tanie - co dla amatorów nie chcących pozbywać się majątku na filtry też jest zaletą (ten sam rozmiar filtra co w drugim kitowym zoomie tele 55-200 też pozwala ograniczyć wydatki)

cena tego obiektywu systematycznie spada i jeśli brać pod uwagę stosunek możliwości i ceny to jest napewno wyborem atrakcyjnym dla amatorów nie chcąsych wydawać majątku na sprzęt fotograficzny.
MZ warto usupełnić ten obiektyw zoomem tele 55-200.

dla bardziej ambitnych amatorów to Nikon 18-70 sprawdzi się lepiej. Ostatnio pojawiły się nowe w cenie ok 1000 PLN - cena konkurencyjnej Sigmy (1400 PLN). Ten fakt zdecydowanie przemawia za nikonem!!! W Sigmie barak jest silnika HSM i optycznie MZ minimalnie gorsza. Za Sigmą przemawia lepsze makro, ale to zdecydowanie za mało aby uzasadnić tak wysoką cenę.

eryk
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

pisałem na szybko i jest trochę błędów
za co przepraszam
mam nadzieję, że tekst jest zrozumuały :? :wink:
eryk
 
 
piotr.tr 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Olaieryk dziekuję za odpowiedź.

Coraz silniej umacniam się w przekonaniu ze wybór Nikkora 18-70 bedzie lepszy.

Pozdrawiam
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

18-70 ma już spory filtr (67) - więc trzeba dodać cenę filtrów (jeśli się takowych lub większych nie posiada)

ja tam uparcie czekam na zoom typu 24-80 (16-80). Moze nikon pokusi się na cyfrowy odpowiednik obiektywu tak lubianego przez wielu "aktywnych" fotografów.
może Zeiss zrobi wersję do nikona swojej nowości (16-80 f3,5-4,5 filtr 62 i ostrośc od 35 cm). Szkło zapowiada się bardzo interesująco!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14