Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   Test obiektywu Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD

http://optyczne.pl//217.1..._Di_VC_USD.html

Zapraszam do lektury i dyskusji.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dj_tomek 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

Od ponad miesiąca posiadam to szkło podpięte pod 350d. Widziałem pod testem czyjś komentarz, że w jakimś sklepie fotograficznym, wraz z obsługą porównywał tamrona z sigmą 70-300 apo i że wypadła lepiej. Naprawdę szczerze mnie to rozbawiło :)
Myślę, że mydlany egzemplarz nie wchodzi w grę, na zagranicznych forach też się z tym nie spotkałem. Więc albo to był świetny fotograf albo świetna "obsługa" :roll:
Od siebie dodam, ze zgadzam się z większością testu, a przedewszystkim z tym, że jest to ideał dla amatora ( i to takiego co narzeka już na c55-250 lub wyżej wspomnianą sigmę). Naprawdę używalne 300mm

Osobiście bardzo polecam :)
 
 
multics
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

Dzięki za test. Obiektyw ma szanse namieszać w światku amatorskich zoomów.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

No fajne szkiełko :)
Teraz można rzucać monetą orzełek: Tamek, reszka: Nikkorek ;)

Ciekawe jak z wytrzymałością tego Tamrona będzie... I czy będzie zasysał kurz ;)
 
 
maczetka 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 217
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

tak sie zastanawiam jak z przydatnoscia takiego ustrojstwa na 5d przy sporadycznym uzywaniu takich ogniskowych. w sensie czy to konkurencja dla 70-200 f4. bo pewnie pojawi sie troche takich postow za chwile na forum...
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

w końcu ultra dźwięki..
Dla mnie to średni obiektyw...
Czekam na 17-50 i 70-200 z takim af :grin:
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Teraz można rzucać monetą orzełek: Tamek, reszka: Nikkorek

Nie ma co rzucać tylko kupić ...... Nikkor'a. :smile:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

B o g d a n napisał/a:
Nie ma co rzucać tylko kupić ...... Nikkor'a.
No ja już nie muszę ;)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

as... napisał/a:
Czekam na 17-50 i 70-200 z takim af

To by było coś :smile:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Dobrze, że Tamron odszedł od koncepcji zmiany AF/MF pierścieniem ostrzenia na korzyść normalnego przełącznika (skoro i tak nie potrafi zaaplikować FTM).
Tak czy inaczej bardzo ciekawa propozycja dla kanonierów, których nie stać na "L".
 
 
boogi58
Uczestnik


Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

To ja byłem tą osobą, która "testowała" w sklepie to szkło z 350tką.
Egzemparz nie był mydlany, ale po prostu gorszy od Sigmy (za wyj. 300 mm).
Byłbym go kupił (przyszdłem z gotówką), ale pan ze sklepu przekonał mnie (sic!), żebym odpuścił, bo Sigma, poza brakiem stabilizacji, nie ustepuje mu. Po raz pierwszy spotkalem się z podobną sytuacją. Nie widzę w tym niczego śmiesznego. Duże uznanie dla uczciwości sprzedawcy (obrazki z obu szkieł były ogladane na kompie, nie na wyświetlaczu, którego 350 prawie nie ma).
 
 
lucas 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Na stronie DXO mark ( czy jakoś tak) w porównaniu Nikkor 70 - 300 vr, Tamron 70 - 300 vc i Sigma 70 - 300 APO wygrywa właśnie ta sigma:) w teście wychodzi wyraźnie zauważalny spadek rozdzielczości dla 200 mm w Tamronie, choroba nie robiłem specjalistycznych testów ale mój egzemplarz to właśnie w tych okolicach jest najostrzejszy. Czy w tym teście z optyczne.pl weryfikowano wyniki testując na przykład inny egzemplarz tego modelu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

lucas napisał/a:
Na stronie DXO mark ( czy jakoś tak) w porównaniu Nikkor 70 - 300 vr, Tamron 70 - 300 vc i Sigma 70 - 300 APO wygrywa właśnie ta sigma:)

Dla wygody:
Sigma 70-300mm F4-5.6 APO-M DG Macro Nikon / Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD Nikon / Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED.
Ta Sigma z DXO ma literkę M w nazwie, a nie pamiętam takiego oznaczenia. Więc albo to jest jakaś nowsza ulepszona wersja, albo coś tym chłopakom z DXO nie wyszło, skoro wyszła im ostrzejsza od Nikkora 70-300 VR. Miałem tę Sigmę, nie jest na pewno rewelacyjna na 300 mm.
Ostatnio jest w modzie podpierać się DXO w dyskusjach na tym forum (szczególnie jak trzeba udowadniać przewagę Nikona nad Canonem :P ) ale ten test szkieł to chyba im nie wyszedł.
Jeszcze zajrzę w szczegóły testu, bo tabelka porównawcza tradycyjnie pokazuje jedną nogę w zimnej wodzie, drugą w gorącej, czyli średnio jest letnia. :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

to M to zdaje sie oznaczenie nikonowskiej wersji z wbudowanym motorkiem
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Miałem Sigmę 70-300 APO, mam do dzisiaj Canona 70-300 IS. Na 300 mm Sigma była wyraźnie gorsza od Canona i to nie tylko na tablicach. Różnicę widać było na zdjęciach gołym okiem. A sam Canon jest na 300 mm troszkę gorszy od Nikkora. Tak więc twierdzenie, że Sigma 70-300 APO jest lepsza niż Nikkor jest z lekka kuriozalne. Co nie zmienia postaci rzeczy, że w cenie około 800 zł ta Sigma to bardzo fajny sprzęt i ma Makro, ktorego inne szkła tej klasy nie mają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13