Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 IS
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   Test obiektywu Canon EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 IS

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=229

Zapraszam!
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

No szału nie ma, ale sprytnie im wyszło, że dobrą rozdzielczość na brzegu kadru ma akurat na najkrótszej ogniskowej, czyli w krajobrazach, gdzie ona się może najbardziej przydać amatorowi. Długie ogniskowe chyba częściej sobie poradzą z nieostrym brzegiem, bo amator 200 milimetrów użyje np. do headshota w centralnym kadrze czy jakiegoś detalu architektonicznego.
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

komor napisał/a:
No szału nie ma


ale czy użytkownik do którego kierowane jest to szkło zauważy jego mniejniżprzeciętność?

Wyniki testu utrudniają wybór... z jednej strony problemy z kompatybilnością kundelków a z drugiej strony kiepskawa firmówka... co tu wybrać????? na co postawić???? a może optycznym znowu trafiła się słaba sztuka ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

bacruk napisał/a:
jednej strony problemy z kompatybilnością kundelków a z drugiej strony kiepskawa firmówka... co tu wybrać?????

Jak to co??? Aktualny zestaw marzeń, czyli D5100 + 18-105 VR! :twisted:
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Jeśli ktoś chce mieć jeden obiektyw od szerokiego kąta do tele, to jest to dobra propozycja i nie ma co gadać. :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Są lepsze, tylko nie nazywają się Canon.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Chyba jednak nie na tyle lepsze żeby zmieniać dla nich system :?: Chyba że mowa o tamronie 18-270VC :smile:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Sunders napisał/a:
Chyba jednak nie na tyle lepsze żeby zmieniać dla nich system :?:


powiem szczerze widziałem rózne rzeczy ale żeby wybierać system pod najlepszego spacer zooma to jeszcze nie ale kto wie, codziennie nowe wątki w "pomagamy" - wszystko przed nami :wink: :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Sunders napisał/a:
Chyba jednak nie na tyle lepsze żeby zmieniać dla nich system


Nie, oczywiście, że nie. Chodziło mi o propozycje firm niezależnych.
 
 
kajko5 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Chrzanow
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

No cóż, mimo że sam używam systemu Canona to ten obiektyw można nazwać kolejnym " gniotem". Nie mogę jednego zrozumieć, dlaczego taka znana firma robi często krok do tyłu ( nie chodzi tu tylko o stabilizację i USM) ale jakość obrazu z poszczególnych szkieł . Wiem , wiem chodzi o sprzedaż tych lepszych " L" - nie każdy z nas chce zostać profesjonalnym fotografem - ale powinna zadbać o tych pstrykaczy -amatorów i produkować przyzwoitej jakości szkła (nawet bez IS i usm).
Ja jednak zostanę przy szkłach Tamrona , no może z jednym "małym" wyjątkiem kiedys kupię C100-400 :razz:
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

kajko5, pstrykacze i tak kupią. Nie będą się zastanawiać czy gniot czy nie.
Znajdą się w sklepie, pomacają Canon ohoho z długą lufą ohoho, ładnie się prezentuje, ma wszystkie bajery ohoho............ kupi i będzie pstrykać.


Ciekawe co który zakupowicz zanim kupi poczyta co kupić i zastanowi się nad tym dłużej niż 5 minut. Jak patrzy na tego typu sprzęty to raczej nie należy do grupy świadomych nabywców czy też bardziej świadomych pstrykaczy z ukierunkowaniem na przyszłego "fotografa".
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   -

Twój obecny avatar Arek rządzi. Zdecydowanie bardziej mi się podoba niż poprzedni (śmiech :) ;))..


Co do szkła, to jednak wolę rozwiązanie w stylu, żeby mieć kilka szkieł niż jedno uniwersalne, bo to uczy myślenia - do danego rodzaju zdjęć, konkretne szkło.. Dla mnie żadna przyjemność taki spacerzoom, spacerniaka kupować póki co nie zamierzam, a duża uniwersalność (czyt. duży zakres) takiego ustrojstwa mnie nie przekonuje :) ;)..

Osobiście nie mam nic przeciwko zmienianiu szkieł, a jak ktoś chce spacerniaka, to niech kupi kompakta z zoomem optycznym 25x :) ;)..

I pomału się przekonuję, że większa przyjemność z używania stałek :) .. Choć taki C 100-400 w teren by mi się jeszcze przydał (jak jakiś dzik czy sarna wyskoczy, to zawsze szybciej przestawię na 180 mm niż powiem: "Sarenko zaczekaj, tylko odbiegnę kawałek i zrobię Ci zdjęcie, a Ty tu się nie ruszaj" :) ;), poza tym fotografowanie grupy ptaków to zdecydowanie jednak C 100-400, ale już np. jak się podchodzi do zwierzęcia, to stałka nie musi być ograniczeniem..), bo C 400, do ptaków naogół styka (choć zdarzają się przypadki, że taka czapla podleci za blisko i nie odfrunę :) ;)), ale jednak używanie stałek uczy myślenia i pewnej dyscypliny, specjalizacji, a nie pstrykania jednym szkłem wszystkiego. W tym kontekście nawet zoom 3x wydaje się być sporym zakresem.. Choć zaczynam się wahać czy nie sprzedać C 400/5.6L by mieć na 100-400 ze względu na to, że pewne kadry mi przepadają :( .. i że jednak ręka chodzi i często ostrość mi ucieka np. z głowy sarny czy innego dzikiego zwierzęcia :/.. Plus czasem machnęłoby się ważkę, a tu trzeba zmieniać szkło, ruch ręki, owad może odlecieć, czas etc. .. Także mam zgryz, poza tym poluję na zdjęcie orła z rybą w ręce i jakby się okazało, ze podfrunie za blisko i obetnę mu skrzydła będę sobie pewnie długo pluł w brodę :/.. Albo taka sytuacja jak już miałem, że mama dzik z małymi idzie, wybiegają z lasku i znowu nie obejmę całej rodzinki..

Zastanawiam się o ile AF, ostrość i w ogóle jakość obrazu w dobrej sztuce C 100-400 będzie gorsza niż w C 400/5.6L, bo czasem robię duże cropy czy w takiej syt. różnica między oboma obiektywami (na 400 mm) będzie zauważalna?


Coś za coś - oczywiście jak jest impreza jakaś czy szybko trzeba zrobić zdjęcie to zoom 3-5x się przydaje, oj przydaje, bo to konieczność.. Ale jak jest sporo czasu, akcję można jakoś przewidzieć, to jednak stałka daje większą radość z używania tak coś zaczynam pomału czuć :) ..

No taki zoom 10 i więcej razy na pewno może być dobre do reportażu, jak wiele naraz się dzieje i nie ma czasu zmieniać szkieł.. Osobiście wiem, że szybciej zmieniałoby się szkła z torbą, ale jakoś nie mogę się przekonać, więc na razie walę Fastpacka na suchy grunt i tak zmieniam, choć nie wiem czy nie będę musiał zmienić przyzwyczajeń, bo czasem takie zmienianie jest b. upierdliwe :) :wink: .
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Introvereder, zauważam sporo sprzeczności w twej dygresji.
Piszesz na początku:
Introverder napisał/a:
jednak wolę rozwiązanie w stylu, żeby mieć kilka szkieł niż jedno uniwersalne, bo to uczy myślenia


A potem się zaczyna :mrgreen:
Introverder napisał/a:
taki C 100-400 w teren by mi się jeszcze przydał (jak jakiś dzik czy sarna wyskoczy, to zawsze szybciej przestawię na 180 mm
Introverder napisał/a:
zaczynam się wahać czy nie sprzedać C 400/5.6L by mieć na 100-400 ze względu na to, że pewne kadry mi przepadają
Introverder napisał/a:
machnęłoby się ważkę, a tu trzeba zmieniać szkło
Introverder napisał/a:
poluję na zdjęcie orła z rybą w ręce i jakby się okazało, ze podfrunie za blisko i obetnę mu skrzydła
Introverder napisał/a:
jak już miałem, że mama dzik z małymi idzie, wybiegają z lasku i znowu nie obejmę całej rodzinki
Introverder napisał/a:
oczywiście jak jest impreza jakaś czy szybko trzeba zrobić zdjęcie to zoom 3-5x się przydaje, oj przydaje, bo to konieczność..
Introverder napisał/a:
No taki zoom 10 i więcej razy na pewno może być dobre do reportażu, jak wiele naraz się dzieje i nie ma czasu zmieniać szkieł.

Pozdrawiam :grin:
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   -

Nie wiem sam może tkwię w sprzecznościach, bo wybór nie jest prosty, bo jak zawsze coś wybiera się względem czegoś, więc może tak być :) ;)..


P.S. Oczywiście bierzesz pod uwagę, że jakość jak i zakres szkieł typu C 18-200 i C 100-400 jest jednak różny :) ;), a także fakt, że ogfotografować jakieś wydarzenie kulturalne czy tam zrobić reportaż z wycieczki stałkami byłoby ciężko, no chyba że np. miałoby się np. zdolność do samoistnego przemieszczenia w przestrzeni na paralotni albo kupić taki plecaczek z własnym napędem :) ;)., gdzie np. stoimy na moście mamy do sfotografowania zamek, ale jakby, żeby zmienić odległość liniową od zamku musielibyśmy mieć jakiś z powyższych gadżetów :) ;).


Oczywiście dochodzą jeszcze względy czasowe lub iż nie ma szansy na drugie takie samo ujęcie ale to oczywista oczywistość zapewne :) :razz: ;) .

A ogólnie chodzi i tak o to, żeby tak kalkulować, żeby swój plan maksymalnie zrealizować, tym co się ma i na co się ma/ w ramach środków.
Ergo często trzeba wybierać co jest najbardziej potrzebne w danej chwili, by jak najwięcej swoich celów - każdy ma inne - osiągnąć.
Ostatnio zmieniony przez Introverder Nie 26 Cze, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Introverder napisał/a:
ogfotografować jakieś wydarzenie kulturalne czy tam zrobić reportaż z wycieczki stałkami byłoby ciężko

„Reportaże” z przedszkola córki robię tylko stałkami – da się. Choć oczywiście ciśnienie psychiczne nie jest tak duże, jak w przypadku dużej komercyjnej imprezy, gdzie są sytuacje, które muszą się udać itd. Więc jak zwykle: zależy od czynników. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14