Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF 50 mm f/1.4D
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   Test obiektywu Nikkor AF 50 mm f/1.4D

Zapraszam do lektury i dyskusji.
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

A link gdzie? :)

http://www.optyczne.pl/72..._mm_f_1.4D.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

Ano się mi zapomniało. Ale widzę, że daliście radę :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

A co, my madre ludzie jestesmy ;-) Niewiele tutaj mozna miec do powiedzenia. Przyzwoity obiektyw za niewielkie pieniadze.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

MC napisał/a:
A co, my madre ludzie jestesmy ;-) Niewiele tutaj mozna miec do powiedzenia. Przyzwoity obiektyw za niewielkie pieniadze.


...yhy, :lol: a mnie sie ostatnio spodobal d300 i do niego powyzsze szkielko bym zalozyl....a ze akurat czcigodnego canonika sie wyzbylem to moze, moze........ :lol:
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

Fajne szkielko i potanialo nawet chyba. Jak na taki staroc wypada w porownaniach z konkurencja calkiem znosnie.
Kiedys sam chcialem kupic, ale byl drozszy 3 razy od 50/1.8D, wiec sobie odpuscilem. Teraz oczywiscie porownalem wykresiki i osiagi wyszly bardzo podobnie, aczkolwiek wynik 50/1.8 dla przyslony 2.0 jakos odstaje. Dziwne to. Aczkolwiek uwazam, ze nie warto bylo doplacac do jasniejszego. Ten sampel przy pelnej dziurze mnie w tym utwierdza.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

Który sampel? Te na końcu wygladają całkiem ok, jak na f/1.4... Przykłady z życia wzięte wygladają na pełnej dziurze nieporównywalnie lepiej, niż mogłoby wynikać ze zdjęć tablic...
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

jaad75 napisał/a:
Który sampel? Te na końcu wygladają całkiem ok, jak na f/1.4... Przykłady z życia wzięte wygladają na pełnej dziurze nieporównywalnie lepiej, niż mogłoby wynikać ze zdjęć tablic...

To prawda. Ale i tak nie podobaja mi sie. Tablica testowa nie jest dla mnie podstawowym krytarium, ale nie jest bez znaczenia, bo na niej najwyrazniej wychodza wszystkie niedostatki.
Przymkniecie do 2.5-2.8 bardzo wiele zmienia (vide sample). A tyle to ja mam z tanszym szklem. Nie odkrywamy ameryki. Na roznych forach i innych samplach juz dawno to zauwazono - f/1.4 w ostatecznosci.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   

P_M_ napisał/a:
Fajne szkielko i potanialo nawet chyba. Jak na taki staroc wypada w porownaniach z konkurencja calkiem znosnie.
Kiedys sam chcialem kupic, ale byl drozszy 3 razy od 50/1.8D, wiec sobie odpuscilem. Teraz oczywiscie porownalem wykresiki i osiagi wyszly bardzo podobnie, aczkolwiek wynik 50/1.8 dla przyslony 2.0 jakos odstaje. Dziwne to. Aczkolwiek uwazam, ze nie warto bylo doplacac do jasniejszego. Ten sampel przy pelnej dziurze mnie w tym utwierdza.


A ja nabyłem Zeiss Planar 1.7/50 T* z mocowaniem C/Y. Mam silne przyzwyczajenie do szkieł manualnych. Jedyny AF jaki mam to 17-85 IS USM i ma status turystyczno wczasowy.
 
 
elijah
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Spotkalem sie kilkukrotnie z opinia, ze niektore obiektywy (dotyczylo zwlaszcza rozmaitych szkiel makro) sa zbyt ostre do portretu. Jako ze chodzi mi po glowie zakup Nikkora 50 glownie do fotografowania ludzi, zastanawialem sie czy wybrac wlasnie model F/1.4 czy raczej F/1.8. Obejrzalem sobie zdjecia z jednego i drugiego – i faktycznie, F/1.8 nieco bardziej miekka, choc przyznaje po obejrzeniu tego porowniania –
http://www.smartpict.com/...mm_14_VS_18.php
widze, ze F/1.4 jest zdecydowanie lepszym jakosciowo obiektywem, z lepszym kontrastem i ostroscia.

Mam teraz dylemat: co kupic? Czy ow lepszy kontrast i ostrosc F/1.4 nie bedzie akurat minusem przy fotografii ludzi?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Popsuć ostrość zawsze możesz...
 
 
elijah
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Niby tak, no ale czy jest sens kupowac drozsze szklo i pozniej tracic czas na przerobki w PS kiedy mozna za pol ceny miec obiektyw robiacy od razu to samo? ;-)
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

elijah, myślę, że jest sens. Miałem kilka nikonowych 50, teraz mam dwie: MF1.8 i AF-D1.4. Jaśniejsze są trwalsze i solidniejsze. Dają lepszą jakość zdjęć. Ostrość AF-D1.8 jest na 1.8-2.0 dyskusyjna a AF-D już od 1.4-1.6 akceptowalna. A światła w szkle też nigdy nie jest za dużo.
 
 
elijah
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

AQQ,
dzięki za rady, masz rację. Podjąłem zatem decyzję i udałem się na zakupy... i okazało się, że w wielu sklepach F/1.4 zwyczajnie brakuje... Ech, zamówiłem więc tymczasowo F/1.8 w lokalnym sklepie i zobaczymy... w razie czego, w ciagu 28 dni mogę zwrocic towar :) ))
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

sample: http://www.nikoncafe.com/...ad.php?t=222769
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13