Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2013)
Autor Wiadomość
chilliburn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2013)

Witam

Mój ojciec poszukuje aparatu dla siebie. Obecnie używa Olympusa C-760. Ojczulek potrzebuje aparatu do ujęć dynamicznych. Obecny aparat nawet robi ładne zdjęcia tego typu rzeczom, ale zanim on zapisze zdjęcie na karcie, zanim będzie gotowy do zrobienia drugiego zdjęcia to ta rzecz już ucieknie ;) (ale z drugiej strony co się dziwić, jak ten aparat ma 8 lat).
Oprócz tego aparat będzie wykorzystywany sporadycznie i do rzeczy typu wakacje, imprezy okolicznościowe [fajnie byłoby by robił mało zaszumione zdjęcia w pomieszczeniach].

Cena jaką ojciec chce przeznaczyć na aparat to 2000 zł. Ogólnie to wiem, że do tego typu wymagań najlepsza jest lustrzanka tylko z tego co czytam to nie wiem czy ma to sens, bo tak jak mówię aparat będzie używany sporadycznie, a przez większość czasu będzie stał w kurzu, a z tego co tak czytam to zakup lustrzanki + dokupienie dobrych obiektywów przekracza budżet parokrotnie :sad:

Co byście polecili mi do tych wymagań?

P.S. Kolega wskazał mi, że do tych wymagań dobry byłby Panasonic FZ 200. Moglibyście coś powiedzieć na jego temat?
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 11 Wrz, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   Re: Dobra i szybka cyfrówka czy lustrzanka - 2000 zł?

chilliburn napisał/a:
Panasonic FZ 200

Jeśli nie będzie kasy na rozwój, chce się coś czuć w ręce, nie wymaga ekstremalnych ogniskowych i jakości do druku plakatów wielkości budynku :mrgreen: , to ten Lumix jest świetny. Sam go polecam, a stała światłosiła f/2.8 to jednak jest coś :twisted:
 
 
Zoom 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Jeżeli chcesz pogodzić szybkie zdjęcia z aparatem kompaktowym, to bym zaczekał na Fuji X20. Wprawdzie obecnie są to tylko obiecanki, ale obiecują szybki AF, a jakość zdjęć już w X10 jest bardzo dobra. Jeżeli cena startowa będzie podobna jak X10, to będzie to trochę powyżej 2000 zł.
 
 
chilliburn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Zoom chyba sobie tego Fujifilma odpuszczę, gdyż ma trochę [a nawet zdecydowanie] za mały zoom optyczny :neutral:

Nawet jestem zdecydowany na tego Lumixa, lecz jest pewno ale, a mianowicie te zdjęcia. Powiem szczerze, że jakość zdjęć mnie nie zachwyciła [choć nie mówię, że jest strasznie źle] :sad: Podobnoż była to wersja demonstracyjna, więc wie ktoś czy w wersji finalnej jest lepiej?
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

chilliburn, porównywałem fz150 z fz200 na www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM i w zasadzie dają tą samą jakość. FZ200 przebija światłem fz150 bez dyskusji. Na allegro fz200 po 1700 zł z 24 mc gwarancją. http://allegro.pl/panason...2919291834.html
Jeśli byłbyś zadowolony z fz150 to moim zdaniem z fz200 będziesz jeszcze bardziej. Cena raczej może być. Już 3 osoby kupiły ten aparat u tego sprzedającego. Negatywów nie ma i masz teoretycznie 10 dni na zwrot aparatu bez podania przyczyny (dopytać się trzeba).
 
 
chilliburn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Rozumiem. A powiedzcie mi co sądzicie o Sony HX200V? Jest lepszy/gorszy w porównaniu do Panasonica?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Prawda jest taka, że co komu potrzeba to powinien wziąć. Jak komuś potrzeba dużej matrycy to takie oferuje Fuji, tak samo jak chce tęcznego zooma i ostrzenia. Jak dobre światło, to nie ma nic lepszego od fz200. Największą ogniskową(eq) jak na dzień dzisiejszy oferuje SX50HS, ale Fuji też zapowiedział podobny model, itd itd.
HX200V ma ręczne ostrzenie w pierścieniu, światłem nie powala, chociaż przy krótkich ogniskowych nie ma się na co skarżyć, bo ma jak konkurencja f/2.8. Żaden z nich to nie lustrzanka, ale jeśli ktoś nie jest "onanistą sprzętowym" to każdy jest super i można wybrać coś dokładniej pod siebie.
 
 
chilliburn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Dziękuje Wam za rady - wybraliśmy Lumixa :mrgreen:

Pozdrawiam
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Wziąłeś fz200?
Na allegro czwarta osoba kupiła :wink: . Jeżeli tak to napisz i pokaż jak on się sprawuje, bo zakres ogniskowych i stałe światło to by było nie do pogardzenia wybierając się na zwierzynę.
 
 
kolkasia 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   dobry kompakt do 1500 -max 2000

witam
potrzebuję pomocy w wyborze aparatu. Dotychczas używałam Panasonica Lumixa DMC-TZ1, ale nie jestem zadowolona z jakości zdjęć. Zastanawiałam się na hybrydą, ale wątpię, ze będę chciala wydawać kase na kolejne obiektywy -wiec może kompakt. Zależy mi, żeby aparat robił ładne zdjęcia w róznych warunkach-także przy słabym światle, w pomieszczeniach. Będę fotografować swoje dzieci, podróże, imprezy etc. Bardzo podoba mi sie efekt który w lustrzankach mozna uzyskać czyli pierwszy plan ostry, tło rozmyte. Zdjęcia będę wywoływać w róznych formatach. Cena do 1500 no max do 2000 zł. Proszę o pomoc. Nie znam się za bardzo. Dziękuję bardzo za pomoc
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

kolkasia napisał/a:
Bardzo podoba mi sie efekt który w lustrzankach mozna uzyskać czyli pierwszy plan ostry, tło rozmyte
To o czym mówisz nazywa się głębią ostrości. Jest ona zależna od trzech czynników: wielkości sensora, ogniskowej obiektywu i odległości ostrzenia. Sam rozmycie natomiast od odległości tła od płaszczyzny ostrości.
Nie wdając się w przypadki szczególne najprościej powiedzieć, że kompakty z małą matrycą raczej ten efekt mogą jedynie symulować - jak np aparaciki Sony (za wyjątkiem RX100, który ma dużą matrycę).

Najlepiej jak się rozejrzysz za aparatami ze stosunkowo dużą (jak na kompakty) matrycą, czyli 1/1,7" oraz jasnym obiektywem (czyli f/1.4 lub f/1.8) - takie połączenie da Ci bardzo dobrą jakość we wnętrzach przy słabym świetle (słabym to oznacza nastrojowej świeczki, ale np włączenie wszystkich żarówek w żyrandolu czy innego oświetlenia w pomieszczeniu).

Wywoływanie "w rożnych formatach" jest mało istotne, o ile te formaty to nie 60x90cm
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

kolkasia, DMC-TZ1 to siedmioletni model z maciupcia matryca i pierwszy w swojej serii. Ten efekt jaki podoba ci się w lustrzankach jest zależny od głębi ostrości. Na to wpływają dwa czynniki o które ciężko w kompakcie - wielkość matrycy i światłosiła obiektywu. Dziś można kupić kompakt z wielką jak na tę klasę matrycą, np. Canona PowerShot G1 X, ale to koszt około 2500zł. Dla ciebie myślę, że powinnaś oglądnąć aparaty z matrycą 1/1.7" ze światłosią poniżej f/2.0, Np Samsung EX1 lub EX2f gdzie ten drugi to koszt od 1500zł. Do tego dochodzi cała seria G w Canonie (G15 lekko przekracza budżet) i jeszcze sporo innych.
Czy masz jakieś preferencje co do wielkości?
 
 
kolkasia 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

fajnie jakby nie był za duży i nie był za ciężki.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

No to Sony RX100 (trzeba tylko poszukać w tej cenie :) )
 
 
kolkasia 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

hijax_pl napisał/a:
No to Sony RX100 (trzeba tylko poszukać w tej cenie :) )



ten sony jest super-ale za drogi :( :(:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14