Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   Test obiektywu Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM

Długo oczekiwany test tego ciekawego szkła już dostepny! Zapraszam do lektury!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   

MZ test wypadł dla szkła całkiem pomyślnie.
Obiektyw ma pewne wady (nie jest to "L")
Może rynek za parę miesięcy zweryfikuje cenę i wtedy propozycje będzie bardziej interesująca.

Redukcja drgań coraz szerzej wkracza na rynek. Konkurencja ma stabilizację w aparatach, więc MZ nowe szkła powinny być standardowo wyposżane w tą funkcję. Tu Canon poszedł we właściwym kierunku!

Nie zapominajmy, źe Canon promuje dla profesjonalistów matrycę FF więc to szkło jest kierowane do grupy zaawansowanych amatorów - tylko ta cena...

Jestem ciekaw jak się ma to szkło do Nikonowskiego 17-55 2,8?

eryk
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   

Dobry test, ciekawe spostrzezenia., cenne uwagi. Coraz mniej podoba mi sie marka CANON. Wypuszczaja na rynek mase niepotrzebnych badziewi, a nie zrobia cos fajnego uzytecznego i zarazem w przyzwoitej cenie--nowe szklo ich produkcji 17-55, - 4500 tys. to kpina, albo 70-300 is ktory nie dziala od nowosci bo ma wade fabryczna, dobre wyszly tylko nieliczne, i tu cena tez spora ok 2500 tys. Mozna sie zrazic do firmy, mimo ze niektore rzeczy mi sie w Canonie podobaly, no ale coz miedzy innymi dziekim Wam mozna wyciagnac wnioski obrac rozsadny kierunek w zabawe foto. Dzieki za testy, pozdr.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   

Myślę, że rynek zweryfikuje cenę!

całkim fajne szkło Tamrona 17-50 2,8 można kupić w 3 krotnie mniejszej cenie. Co prawda nie redukcji drgań, ale to nie uzasadnie takiej ceny canonowskiego odpowiednika!

w niedługim czasie pojawi się Tokina 16-50 2,8 co też powinno wpłynąc na cenę szkieł tej klasy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   

Dokładnie tak. Tamrona 17-50 f/2.8 będziemy testować już jutro. Tokinę 16-50 od razu jak pokaże się w Polsce. Dystrybutor Tokiny obiecał dostarczyć nam ją jak najszybciej się da.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006   

oo.. to spoko, bede czekal na test, mimo posiadania 50 1.8, wymienic musze kita, tamron chyba jest ok, zastanawialem sie nad sigma ale ten jej autofokus grrr.. nawet bardziej by mi pasowala bo jest do 70,
..czy cos juz wiadomo na temat 70-300 is, czy sa na rynku sprawne szkla?
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Wybaczcie że odkopuję starego posta ale pragnę poinformować że szkiełko staniało odrobinkę , a czytam że to był ujemny zarzut na niekorzyść w ocenie. Teraz mozna kupić juz nawet za 2500zł Musze przyznać ze kontrastem i ostrością naprawde powala z nóg. Jesli więc ktoś nie rzuca się na dużą klatkę to goraco polecam.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

...mozna go juz miec calkiem legalnie nawet za 2200 :grin: a pracuje naprawde lapiej niz tami :smile: ja tez go polecam...
Ostatnio zmieniony przez 007areka Sob 12 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Dajcie mi namiary na nowe szkło w cenie 2200 to kupie je w poniedziałek :mrgreen: Oczywiście w grę w wchodzą tylko zaufane sklepy, a nie jakiś koleś z allegro z kilkoma komentarzami.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

pawel23 napisał/a:
Dajcie mi namiary na nowe szkło w cenie 2200 to kupie je w poniedziałek :mrgreen: Oczywiście w grę w wchodzą tylko zaufane sklepy, a nie jakiś koleś z allegro z kilkoma komentarzami.

...np, kupiony w stanach calkiem legalnie( B&H) ,- przywieziony jako prezent :wink: niecaly 1000 USD
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Pomysł dobry, tym bardziej że mój brat aktualnie siedzi w stanach. Szkoda tylko ze wraca dopiero w listopadzie... nie mam tyle cierpliwości :D
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

...tak czy siak szklo warte zachodu, polecam....
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Jestem już na niego zdecydowany w 100% Myślę że uda mi sie go kupić w sierpniu, i sprawie sobie prezent urodzinowy :smile:
 
 
michal.s 
Nowy



Posty: 21
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Ja to szkiełko w Polsce z gwarancją kupiłem za 2650 zł z wysyłką kurierem.

Szkło też polecam, nie ma ostrości stałki ale niewiele jej ustępuje :)
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

...ojej....ale w tym szkle nie chodzi tylko o ostrosc....
i witam nowego sasiada na forum.......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14