Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   Test obiektywu Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG

W dziale TESTY ukazał się właśnie test obiektywu Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG.
Zapraszam do lektury,

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006   

No cóż Sigma wypadła dość słabo (jak na klasę szkła do jakiej aspiruje - jasność, znaczek EX)

Zastanawia mnie wybór tego szkła do testu. W obecnych czasie gdy większość aparatów mnoży ogniskową 1,5-1,6x szkło traci swoje główne zalety. Cena oraz charakterystyka szkła nie plasuje go obecnie w czołówce zainteresowania kupujących (mogę się mylić)

A w kolejce czekają inne ciekawe szkła
np
17-55 2,8 Nikona
10-20 Sigma - ostatnio wyróżniona nagrodą
50 1,8 D Nikona
przypominam o dokończeniu testów zoomów 70-300 (myślę tu zarówno o Canonie i Nikonie)

wspomnę też o pomijanej tematyce szkieł Makro :(
jest tu wiele bardzo ciekawych szkieł konkurujących z testowaną Sigmą 105 2,8

no cóż ciężko wszystkim dogodzić :(

Arku - pomimo słow krytyki podziwiam konsekwencję i cieszę się z kolejnych testów. (nawet tej Sigmy). Jeszcze w lutym myślałem, że skończy się na paru testach, a tu lista przetestowanych obiektywów zaczyna wyglądać imponująco!!!
Mały wniosek aby zrobić dodatkową listę testowanych obiektywów sortowaną markami i np ogniskową. Powoli zaczyna być trudno odszukać czy jakieś konkretne szkło było już testowane na optycznie.

pozdrawiam

eryk
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006   

Dzieki za miłe słowa. Faktycznie trudno dogodzić wszystkim. Jednym z pierwszych w kolejce testów do ostateczniego dopieszczenia jest Nikkor 70-300. Sigma 10-20 też już
została przetestowana i czeka na obróbkę. W kolejce czekają także Canony 28-135 IS, 90-300, 100-300, 2/100 i 2.8/20 oraz Nikkor 24-120. Jutro na testy dotrą do nas L-ki
Canona 17-40 i 70-200 f/4. Prowadzimy rozmowy z Sony Polska i Nikon Polska o wypożyczenie kolejnych szkieł do testów.

Arek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006   

olaieryk napisał/a:

Mały wniosek aby zrobić dodatkową listę testowanych obiektywów sortowaną markami i np ogniskową. Powoli zaczyna być trudno odszukać czy jakieś konkretne szkło było już testowane na optycznie.
eryk


Nieldugo beda posortowane wg producentow - pracujemy nad kilkoma zmianami :-)
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006   

Arek napisał/a:
Prowadzimy rozmowy z Sony Polska (...) o wypożyczenie kolejnych szkieł do testów.
Arek

No!!!!!!
np co jest warty kit 18-70

no i ten zoom ZF 16-80 (chyba najbardziej uniwersalne ogniskowe = 24-120) no i całkiem fajna jasność 3,5-4,5
zapowiada się rewolucyjnie!!!

eryk
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007   

Mały upgrade testu. Sigma poprawiła autofokus, który w tym obiektywie bił rekordy nieskuteczności. Teraz jest o niebo lepiej.
 
 
adammax
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Świetnie, że SIGMA to poprawiła ale jak potencjalny nabywca ma rozpoznać czy jest to nowa wersja tego obiektywu czy ta z wadliwym autofokusem ?
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Tym bardziej, że np w e-cyfrowe.pl jest ogromna przecena. Czy to faktyczna promocja, czy może to próba pozbycia się starych wadliwych szkieł ( z zawodnym autofocusem ).
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 22 Gru, 2007   

witam.
mam pytanie odnosnie tego obiektywu.
mam okazje kupic go (wydaje sie ze w bardzo rozsadnej cenie / nowy) za okolo 900zl i zastanawiam sie czy jest to dobra decyzja, bo po przeczytaniu testu nabralem sporych watpliwosci, ale jezeli sigma poprawila AF...??
wydaje mi sie ze PODSUMOWANIE testu po usprawnieniu AF, wypadlo by troche lepiej, no i oczywiscie cena... ale co ja bede rozwazal.
Tu tez pytanie do p.Arka , czy mial moze w rekach ten ulepszony obiektyw i cos moglby o nim powiedziec (w sensie poprawy)?

Prosze o ewentualne opinie.
PS. adammax : Z tego co optyczne podaje to te ulepszone modele to serie od pazdziernika.
Smola: Promocja wynika z tego ze zakonczyli produkcje tego obiektywu.

PS. Aha i jeszcze jedno, przez chwile "bawilem" sie nim w sklepie i nie odnowtowalem problemow z AF i wydaje mi sie ze pracowal on przyzwoicie
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

nikt nic nie powie? :-)
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

Zwykle cena odpowiada realnej wartości obiektywu.
900 PLN za zoom ze światłem f/2.8 jest bardzo mało
ale
za ok. 1250 PLN można mieć Tamrona 28-75 f/2.8 - w przypadku tego szkła można przeczytać wiele bardzo pozytywnych opini.

Kiedyś w cenie 990 PLN były Tokiny 28-80 f/2.8 SV więc te 900 PLN za Sigmę to urealnienie jej ceny tak, aby nie zalegały w magazynach?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

Dokładnie. Za starą cenę nikt tego szkła nie kupował. Przy 900 zł gra robi się warta świeczki, choć to szkło do demonów ostrości nie należy.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

Marny to raczej obiektyw. To już ten Tamronik 28-75 jest dużo lepszy. Albo Sigma, ale 24-70. Wielka, ciężka solidna Sigma, optycznie niezła, mechanicznie czasami lubi się przycinać - ja tak w mojej miałem. Pomiędzy 24, a 35 czasem miała troche ciężko na pierścieniu zooma.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 24 Gru, 2007   

dziekuje.
w sumie to pojde i zrobie tym obiektywem pare fotek, potem podejme decyzje.
PS. ten tamron mi nie lezy, mowie o 28-75. wolalbym 17-50 albo 17-35, bo zalezy mi na czyms bardzeij szerokim niz 28mm.
a i wiadomo ze wzialbym cos innego drozszego, ale o ile pamietam to ten obiektyw stal jakies 1600-1700 ciezko o cos podobnego ( klasy EX ) w tej cenie ( aktualnie 900 ), zreszta i tak zawsze bedzie cos wiecej,, cos lepiej.

dzieki
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 24 Gru, 2007   

Osobiście polecam Tamrona 17-50 f/2.8 SP. Robiłem zdjęcia wieloma obiektywami, ale ten wydaje się być najlepszy w tej klasie cenowej. Oczywiście ma parę małych wad, ale przy tej cenie można to przełknąć.

Fakt, że do Sigmy EX dają ładny pokrowiec, a Tamrona kupiłem bez.
Za to dekielek Tamrona dużo lepszy od Sigmy (dekielek Tamrona można używać z założoną osłoną, a w Sigmie mam dekielki starego typu - może się to już poprawiło :?: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13