Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do makro (EOS 70D) plus jakies uzupełnienie
Autor Wiadomość
sub3 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   Obiektyw do makro (EOS 70D) plus jakies uzupełnienie

Na początek - Dzień Dobry wszytkim.

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fotografią. Jedyne doświadczenie jakie mam to EOS 550D + EF-S 18-135 3.5-5.6 IS, ale ciężko to nazwać doświadczeniem.

Fotografia mi się spodobała i chciałem się zająć tym poważniej.
Pokaże najpierw na co się natknąłem i jakie efekty bym chciał uzyskać.
http://macrophotography10...y-tutorial.html
https://www.youtube.com/watch?v=F3Dz34MMjQ0
http://www.heliconsoft.co.../helicon-focus/

W pierwszym linku pod zdjęciem jest informacja o użytym obiektywie czyli
Tamron SP AF 90mm f/2.8 1:1 Macro
i teraz moje pytanie czy to bedzie dobry wybór czy może lepiej w tej cenie coś innego np:
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM

Zapewne ktoś mi napisze że dla poczatkującego amatora który nie ma pojęcia jak uzyskać powyższe efekty to porywanie się z motyką na słońce. Być może to prawda ale chciałbym spróbować. W najgorszym przypadku ktoś się ucieszy jak bede sprzedawac ten zestaw.
Wiem że jeszcze potrzebuje dobrego flash'a + statyw i suwnica wiec za jakies propozycje
będe wdzięczny.
Oprócz tego chciałbym jeszcze coś do krajobrazów/portretów/jakiś szeroki kąt/tele, ciężko powiedzieć, po prostu jakieś uzupełnienie żeby można normalne zdjęcia robić a nie tylko makro.

Body jakie chce kupić to Canon EOS 70D.
Na obiektywy mogę przeznaczyć ok 5000zl łącznie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą informacje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

sub3, przede wszystkim pierwsze zdjęcie z pierwszego odnośnika to jest technika focus-stacking - nie uzyskasz takiego efektu pojedynczym zdjęciem.

Druga sprawa, to nie napisałeś nic o świetle, a to jest podstawa przy dużych powiększeniach!

Tak naprawdę, to, wg mnie, do makro najlepszy jest kompakt, bo mała matryca pozwala uzyskać większą głębię ostrości.

Jeśli już chcesz lustrzankę, to może być ten tamron, jednak jeśli interesują Cię obiekty płochliwe, to lepsza by była dłuższa ogniskowa, bo będziesz miał dłuższą odległość przedmiotową.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

mozer napisał/a:
Jeśli już chcesz lustrzankę, to może być ten tamron

mozer, chłopie, zwykle wolisz polecać lepsze obiektywy niż gorsze, nawet pomimo sporych różnic cenowych, a tutaj piszesz, że może być Tamron, podczas gdy niewiele droższy Canon ma wewnętrzne ogniskowanie, napęd USM i choć sam zwykle oszczędzam, to wybrałem Canona dokładając (w owym czasie) więcej niż dziś trzeba dołożyć.
Ja bym tam polecał Canona, wystarczy dołożyć 300 zł, a kultura pracy i przyjemność z użytkowania znacznie większa. Co do reszty tego, co napisał mozer, to racja.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

komor, przydatność USM do makro? No nie wiem... No ale to już decyzja pytającego...
Ja bym raczej powiedział, że Canon ma przewagę przy innych zastosowaniach niż makro.
Sporo ludzi używa tego Tamrona ze świetnymi rezultatami, więc ja odpowiadam raczej w tonie 'czy wystarczy' ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

USM przyda się zawsze, jak ktoś będzie stosował AF do makro, to tym bardziej. A nie widzę żadnego problemu w stosowaniu AF przy łapaniu motylków itd. Oczywiście przy focus-stackingu nie.
Tamron też wystarczy, ale z tego co widzę po Ceneo (może się mylę?) to różnica między tymi obiektywami jest jakieś 300 zetów. Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał Canona.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

komor, masz rację, wydawało mi się, że różnica jest większa...
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Zgadzam się i z komorem i z mozerem :smile:

komor napisał/a:
Ja bym tam polecał Canona, wystarczy dołożyć 300 zł, a kultura pracy i przyjemność z użytkowania znacznie większa.


Dokładnie. AF jest lepszy co się przydaje, nie tylko w makrofotografii. Druga istotna przewaga canona to, że canon jest konstrukcją zamkniętą, nie zmienia rozmiarów w trakcie ogniskowania, a tamron wydłuża się prawie dwukrotnie i może płoszyć fotografowane obiekty.

mozer napisał/a:
jeśli interesują Cię obiekty płochliwe, to lepsza by była dłuższa ogniskowa


Też prawda. Np. taki http://allegro.pl/tamron-...4467788076.html
 
 
sub3 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź.

mozer napisał/a:
sub3, przede wszystkim pierwsze zdjęcie z pierwszego odnośnika to jest technika focus-stacking - nie uzyskasz takiego efektu pojedynczym zdjęciem.

Wiem. Zamierzam sie w to właśnie bawic. Akurat z pracą przy komputerze radze sobie bardzo dobrze (informatyk - 10 lat w zawodzie), a i photoshopa mam nieźle opanowanego, choc same laczenie zdjęć odwala skrypt to pare poprawek zawsze trzeba zrobic.

mozer napisał/a:
Druga sprawa, to nie napisałeś nic o świetle, a to jest podstawa przy dużych powiększeniach!


napisałem:
sub3 napisał/a:
Wiem że jeszcze potrzebuje dobrego flash'a + statyw i suwnica wiec za jakies propozycje będe wdzięczny.


Dałem na początku linki, widzicie co chce osiągnać. Zaproponujcie jakąś lampe, dobry statyw i suwnice bo ja zielony jestem.


Dobra to generalnie zamyka temat jaki obiektyw makro - bedzie ten canon.

To teraz zostają mi ok 3000zl na 1-2 obiektywy dodatkowe. Co polecicie do krajobrazów/portretów?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

sub3, sorry, przegapiłem. Chcesz lampę specjalnie do makro, czy bardziej uniwersalną?

Do krajobrazów to można np. bardzo szeroko 10-20, do portretów jakaś 50 będzie uniwersalna - a wersja to już zależnie od budżetu - najlepiej przynajmniej coś pokroju Sigmy 50/1.4.
 
 
sub3 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Dobra to do portretów
Canon EF 50mm f/1.4 USM czy Sigma 50mm f/1.4 DG HSM A (ART)
bo cena podobna.
Co do krajobrazów to znalazlem coś takiego
Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
tylko zastanawiam się jak tragiczne jest wykonanie. Generalnie bardzo dbam o swój sprzet i się nie boje że sam coś uszkodze pytanie tylko czy ten obiektyw nie rozleci sie mimo wszystko.

Co do lampy to fajnie bylo by miec cos uniwersalnego i jeśli da się tym doświetlić makro to jak najbardziej bym szedł w tą strone.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Zamontujesz to
sub3 napisał/a:
Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
odwrotnie to uzyskasz powiekszenia ~ 5:1 i mozesz pobawic sie w stacking.
 
 
sub3 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

cybertoman napisał/a:
Zamontujesz to
sub3 napisał/a:
Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
odwrotnie to uzyskasz powiekszenia ~ 5:1 i mozesz pobawic sie w stacking.


czyli jak dobrze rozumiem potrzebuje taki pierścień
http://allegro.pl/piersci...5%9Bcienie-8874

dla tego obiektywu Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM.

Ale jak to w życiu bywa nie ma nic za darmo i pewnie wiąże się to ze strata albo na jakości albo bedize mniejsze światło. Ponadto jakich problemów mogę się spodziewać przy takim wynalazku.
Mimo wszystko jest to ciekawa opcja bo jeśli faktycznie skala odwzorowania bedzie ~5:1 to bedzie to wieksze powiekszenie niz przy Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, mam racje ?
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

sub3 napisał/a:
nie ma nic za darmo
O ile zdecydujesz sie na ten obiektyw do zastosowan krajobrazowych, sanki i oswietlenie tez masz zamiar kupic, to "na dokladke" otrzymujesz "tanie" 5:1.
Co do straty jakosci to chyba tylko przez porownanie do MP-E 65 mozna by ja jakos okreslic. W kazdym razie tragicznie nie bedzie. Popatrz tu lub tu lub na jakims makro-forum.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

swiatlo zawsze maleje wraz ze zblizaniem sie do obiektu. tak, powiekszenie bedzie wieksze. odleglosc od obiektu bedzie duzo mniejsza

ponadto problem z odwrotnym mocowaniem jest taki, ze ten obiektyw nie ma pierscienia przyslony. sa triki na to, by sobie z tym poradzic (tymczasowo zablokowac przyslone w pozycji przymknietej), ale nie jest to wygodne. moze sie okazac, ze w wizjerze prawie nic nie widac tak swiatlo spada i nawet w sytuacji statycznej, w ktorej mozemy pozwolic sobie na statyw i dlugi czas naswietlania, ostrzenie bedzie trudne bez uzycia dodatkowych zrodel swiatla
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

sub3 napisał/a:
mam racje ?
Tak. Nie znaczy to jednak, ze jest to opcja "zamiast" tylko "na dodatek".

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2014 00:42 ]
moronica napisał/a:
sa triki na to,
Albo drozsze adaptery z przeniesieniem stykow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13