Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 50 mm f/1.8 II
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   Test obiektywu Canon EF 50 mm f/1.8 II

Duża aktualizacja zupełnie pierwszego testu jaki pojawił się na Optyczne.pl:

http://www.optyczne.pl/in...ktywu&test_ob=3

Zapraszam do lektury!

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Od bidy i 1.8 na FF da radę. Wszak w zdjęciach np. portretowych, które nie muszą być super ostre w centrum, słabe rogi będą przy tym zaletą. :wink:

Ostatnio miałem ciekawą rozmowę z jednym fotografem, Nikoniarzem i miłośnikiem wielkiego formatu (sam wywołuje też).
Stwierdził np. że o takich obiektywach, jak np. Nikkor 58 f1.4 należy rozmawiać w kategorii...
"charakteru obiektywu". Oczywiście, twierdził on, że ów słoik jest genialny.

Podobnie odniósłbym to do tego plastika 1.8 II. :wink:

P.S. W ogóle, dzięki za test :!:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Szkoda, że od razu nie było porównani do Yongnuowego klona :)
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

"W poprzedniej wersji testu, wykonanej w oparciu o RAW-y z Canona 20D, uzyskane wyniki były trochę niższe niż w obecnej wersji testu." - czy to jest nowa definicja pojecia "troche"???
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Szkoda, że od razu nie było porównani do Yongnuowego klona :)


Cierpliwości. Myślisz, że dlaczego pokazała się aktualizacja? :)

cybertoman napisał/a:
czy to jest nowa definicja pojecia "troche"???


Nie nazwałbym tego dużą różnicą, biorąc jeszcze pod uwagę różnicę w użytych korpusach.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

W nowej edycji testu czytamy "dostajemy jakość obrazu w centrum kadru taką, jaką dają nam najlepsze systemowe obiektywy stałoogniskowe". W poprzedniej, o ile dobrze sobie przypominam, wyszlo cos w stylu "no ewentualnie dokupienie do 18-55 ma sens, bo na 55mm to jednak zoom slaby jest." Na C20D dobre wyniki mialy np. Tamron 90 (43lpmm) czy C15-85(44lpmm), czyli tyle powinno wyjsc tez dla 50-tki. A wyszlo, zdaje sie, za pierwszym razem 38lpmm. To ta niewielka roznica (dla C20D) wynosi ca. 6lpmm (~15%).
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Powtórny test tego samego szkła to koronny dowód na "sensowność" testów i kategoryczność wyrażania zdań na podstawie tabelek. Można wyrobić sobie ogólne zdanie, posmakować budowy, solidności, zobaczyć winietę itd., ale trzeba brać poprawkę na to, że mogą być zauważalne odchyłki w innych egzemplarzach i licytowanie się inne niż "z grubsza" odnośnie rozdzielczości nie mają sensu. Jak w jednym szkle wyjdzie 45 lpmm a w drugim 40 lpmm to pierwszy obiektyw zapewne jest lepszy. Ale jak w jednym będzie 44 a w drugim 42 to mnie nie zdziwi jak weźmiemy inne egzemplarze i wynik będzie dokładnie odwrotny. Dlatego przez palce patrzę na kategoryczność wyroków tabelkowych i to wszelakich portali.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Testy trzeba umieć czytać, bo nikt nie mówi o kategoryczności. Oprócz różnic pomiędzy sztukami dochodzą przecież błędy pomiarowe - rzecz nieunikniona.

Testy robione w kontrolowanych i powtarzalnych warunkach, wykonywane wg ustalonych kryteriów i tak dają więcej informacji niż wrażenia uzyskane odnośnie różnych obiektywów na różnych korpusach w różnych warunkach, którymi niektórzy forumowicze nie wahają się dzielić często w sposób właśnie bardzo kategoryczny. Palcami pokazywał nie będę - domyślisz się o kogo chodzi.

P.S. To nie był test tej samej sztuki.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

MM, przecież po pierwsze nowy test dokłada zachowanie na pełnej klatce, którą Arek nie dysponował na samym początku portalu. To raz. Dwa, zrobił to tylko przy okazji porównania z klonem Yongnuo, inaczej na pewno by sobie tym głowy nie zawracał.

Akurat plasticzak Canona świetnie się nadaje do udowadniania odchyłek w osiągach egzemplarzy, ale cóż. Sam kiedyś otwarcie pisałeś, że swoje obiektywy to dobierasz w sklepie spośród kilku sztuk. Nie każdy ma taki komfort i możliwość, większość z nas musi siłą rzeczy opierać się na testach. Bo opinie użytkowników to sobie można wiesz.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Arek napisał/a:
Testy robione w kontrolowanych i powtarzalnych warunkach, wykonywane wg ustalonych kryteriów


Tak się robi testy spalania paliwa przez samochody, które sobie można wiesz co....

Do dzisiaj pamiętam kategoryczną opinię po teście o 16-35/2.8 L zrobioną na fatalnej sztuce przez nie wiem kogo bo zdjęcia były jakby je robił alkoholik w ataku delirium. Wiesz chyba co to był za portal....


komor napisał/a:
swoje obiektywy to dobierasz w sklepie spośród kilku sztuk


Robie tak (jeżeli mogę) bo jak już wydać kupę kasy to z sensem. Akurat w tym sklepie może to zrobić każdy. Serio.



komor napisał/a:
większość z nas musi siłą rzeczy opierać się na testach


Ogólny pogląd jak najbardziej. Nawet mniej niż ogólny. Nie ma tylko sensu kłócić się o to co jest lepsze jeżeli różnice nie są drastyczne. Bo tak jak pisał Arek - niewielkie pomyłki w pomiarach plus różne szkła i możemy mieć odwrócenie sytuacji.


komor napisał/a:
Bo opinie użytkowników to sobie można wiesz



Nie zawsze i nie wszystkie. Praktyka też jest ważna. Do tego czasami mogą wyjść sprawy których test nie wykaże. Trzeba wszystko brać pod uwagę. Dlatego są badania laboratoryjne a potem sprzęt dostają w łapy zawodowcy np. z okazji imprez sportowych. Często tylko tak można wykryć babole. Bo jak tak sprzętu nie sprawdzimy to wyjdzie to przy okazji ... robienia not serwisowych :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

MM napisał/a:
Praktyka też jest ważna. Do tego czasami mogą wyjść sprawy których test nie wykaże. Trzeba wszystko brać pod uwagę.

A z tym się w pełni zgodzę. Mnie chodziło o to, że opinie zawodowców często są jednak podszyte własnymi preferencjami i emocjami, które czasem powodują generalizację i przesadyzm.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

MM napisał/a:
Tak się robi testy spalania paliwa przez samochody, które sobie można wiesz co....


Jak nie widzisz różnicy, to nie ma sensu dyskutować.

MM napisał/a:
Do dzisiaj pamiętam kategoryczną opinię po teście o 16-35/2.8 L zrobioną na fatalnej sztuce przez nie wiem kogo bo zdjęcia były jakby je robił alkoholik w ataku delirium. Wiesz chyba co to był za portal....


Miałem jeszcze trzy inne sztuki 16-35 f/2.8L i wszystkie były słabe - doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, bo nie raz poruszaliśmy tą kwestię. W tym akurat przypadku kategoryczna opinia jest więc bardzo uzasadniona. Nie po to wywalasz kupę kasy na drogą L-kę, żeby co piąta była dobra. Ale Tobie nie przeszkadza wywalać tego nietrafionego argumentu za każdym razem gdy pojawia się sprawa testów.

P.S. Cały test tej Lki i te zdjęcia w delirium robiłem sam osobiście. Nie różniły się one jakością od innych zdjęć wykonanych też przeze mnie innymi egzemplarzami tego modelu obiektywu. Więc albo coś jest nie tak z całymi partiami tej Lki, albo moje delirium trwa kilka lat nieustannie.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

Arek napisał/a:
albo moje delirium trwa kilka lat nieustannie.

To wina tych chińskich kubeczków-obiektywów :twisted:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

Cytat:
Cały test tej Lki i te zdjęcia w delirium robiłem sam osobiście.


Odetchnąłem z ulgą. Faktycznie nadajesz się do robienia testów. Robienie zdjęć zostaw fotografom.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

Ostatnio miałem styczność z tym obiektywem + 5d mk2 i.... ludzie, mój telefon komórkowy o północy szybciej i dokładniej ustawia ostrość :mrgreen:

Akurat wtedy mialem do porównania GF1 + 45/1.8 i chyba nie muszę mówić co było pewniejsze (tak z 15 razy).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13