Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 50-150 mm f/2.8 EX APO DC HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   Test obiektywu Sigma 50-150 mm f/2.8 EX APO DC HSM

Już jest. Zapraszam do lektury! Jeszcze cieplutkie: zarówno szkło jak i test :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Już czytam :)


Poczytałem.... IMHO słabe szkiełko. Jeżeli ktoś ma Canona to tylko 70-200/4. Nawet kosztem tego 2.8.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Cieszę się z nowego testu. Tym razem to nie są ogonki ;) a Hit! Pierwsze pionierskie szkło tej klasy!
A czy hit okarze się hitem - to ten test w jakiejś tam mierze się do tego przyczyni.

Zastanawia mnie dość wysoka CA przy zastosowaniu tylu szkieł typu LD.

Za ok 2500 PLN dostajemy solidne zbudowane szkło o świetle 2,8 i 3x zoomie b ostre, ale posiadające inne wady.

Mozna oczekiwać, że cena się utrzyma - ale nie ze względu na wyjątkowe parametry tego szkła, ale ze względu na brak konkurencji w tej klasie. (czekamy na Tokinę 50-135)

Odnotuję jeszcze jedną zaletę - waga i rozmiar obiektywu (w porównaniu do szkieł typu 70-200 2,8 - jest naprawdę małe i lekkie szkło)

Fajnie byłoby w przyszłości testować takie szkła także z Telekonwerterem. - ale to za dużo szczęścia na raz.



Wracając do dyskusji co jest ostre na brzegach a co nie
Ta sigma (EX, nowa konstrukcja, ogniskowe dla których łatwiej jest uzyskać ostre brzegi) dla ogniskowej 100 z trudem dochodzi do 30 dla f/ 8 - f11. Nie jest tu odnotowane jako wada. Podoby wynik dla starego nikkora 20 - przy szerokiej ogniskowej został odnotowany w uwagach jako zły).
Dalej potwierdzam, że wynik 30 lpmm dla brzegu kadru jest OK.

Ja wiem, że od stałek można wymagać więcej, ale należy też patrzeć na ogniskowe.

Nowe zoomy zaczynają już doganiać i nawet przebijać starsze stałki. Myślę, że klub zwolenników stałek będzie się powoli zmniejszał.

eryk
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

olaieryk napisał/a:


Nowe zoomy zaczynają już doganiać i nawet przebijać starsze stałki. Myślę, że klub zwolenników stałek będzie się powoli zmniejszał.

póki co, zostaję w tym klubie :lol:
Wyniki testu są jednak mało zachęcające. Przymierzam się powoli do wymiany nikkora 70-300G na coś jaśniejszego i powoli zaczynam godzić się z myślą, że będzie to jednak N 80-200 - tylko, czy warto wydać na niego tyle kasy? :roll:
 
 
mario 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

zdecydowanie warto wydac kase na N 80-200,to znakomite szklo a cena ok 3,5K nie jest az tak wysoka
za duzo ostatnio narzekan na szkla Tamrona i Sigmy,problemy z FF i BF.
kupujesz Nikona i spisz spokojnie
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Święte słowa Mario. Ja gdybym miał kupować Sigmę to tylko taką od szerokich kątów bo w tym dziale ta firma jest niezła. I choć ma perełki w stylu 70-300 APO (ale trzeba TRAFIĆ egzemplarz :twisted: ) to wolę w innym zakresie ogniskowych omijać tę firmę szerokim łukiem.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lis, 2006   Re: Test obiektywu Sigma 50-150 mm f/2.8 EX APO DC HSM

Całkiem podoba mi się ten obiektyw. Początek znakomity, koniec przeciętny, jak dla mnie amatora w sam raz. Z Sigmy 18-50 2.8 jestem bardzo zadowolony, ten byłby fajnym uzupełnieniem, dodatkowo ta sama średnica filtrów,a to spora oszczędność. Przy formacie klatki 2/3 jakość na brzegach ma niewielkie znaczenie, bo to i tak nienaturalnie długi format. Przy dużych powiększeniach proporcje boków ulegają dużemu zmniejszeniu. Wogóle format 4/3 uważam za bardziej przydatny w fotografii, żałuję czasem że w niego nie wszedłem. Mój ulubiony format w analogu to 6x7, ale nigdy nie było mnie stać na taki aparat niestety. Kto wymyślił tego jamnika 2x3??
Ostatnio zmieniony przez Remol71 Wto 21 Lis, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Lis, 2006   

Na całe szczęście format 2x3 istnieje i długo istniał będzie. Większość zdjęć samolotów innych niż 20x30 śmiesznie wygląda. To bardzo naturalny dla oka format. Ciekawe dlaczego nie robią telewizorów w formie zbliżonej do kwadrata... :twisted: :lol:
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Lis, 2006   

MM napisał/a:
Na całe szczęście format 2x3 istnieje i długo istniał będzie. Większość zdjęć samolotów innych niż 20x30 śmiesznie wygląda. To bardzo naturalny dla oka format. Ciekawe dlaczego nie robią telewizorów w formie zbliżonej do kwadrata... :twisted: :lol:



Ja o zdjęciach, Ty o telewizorach :D :D :D Właśnie w tej chwili kwadraty zastępowane są prostokątami :) Chyba dla westernów :)
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

MM :wink: co powoduje że od sigmy 50-150 wybrałbyś canona 70-200/f4?
wg zasady przede szystkim swiatło. moze lepszym wyborem by była tokina 50-135/f2.8?
zamierzem wykorzystywac je w fotografi slubnej (tak to wymysliłem) w tym wypadku waga i rozmiar ma tez znaczenie. nie pytam o stosunek jakości do ceny, tylko jakośc fotek
zatem?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

Zanim się za foto ślubne weźmiesz to tak z rok poćwicz robienie zdjęć ( o ile dobrze kojarzę to znamy się osobiście :wink: ). Ja wybieram dla siebie tylko obiektywy z kryciem pełnej klatki. Też znalazłeś posta mającego 1,5 roku. Archiwista mi się tutaj znalazł :mrgreen: :razz:
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

MZ jak ktoś pracuje z APS-C to zakres 50-150 jest praktyczniejszy do ślubów. (70 wymaga czasem zbyt dużo miejsca)

Ostatnio na SLRGear był test Sigmy 50-150 II. Chyba trafił się trochę wadliwy egz.,ale i tak wyniki testu są całkiem OK. (link do testu na naszym www)

Ostatnio ceny wersji I spadły (fotojoker 1900 PLN). Może warto?
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

:razz:
jasne, najpierw lotnisko, u Tomka i wszystko wiesz
a tak powaznie czy kolejny raz odpowiedziesz amtorowi co sądzisz na tema tej 3-ki?
jak na razie twoje sugestie są bardzo trafne, mówisz tamri 17-50. trafione w 10.
oczywiscie pozostałych kolegów tez proszę o wypowiedzi
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008   

Dla Ciebie taki Tamron 70-200/2.8 byłby niezłym wyborem. Ten który testowałem u Tomka jest chyba ostry sądząc po samplach, które możesz sobie obejrzeć :wink:
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

tamron 70-200 to niewatpliwie ciekawa propozycja :!:
lecz ja skłaniam sie bardziej tokina 50-135/f2.8
własciwie to zakres do 150 w zupełnosci mi wystarcza
do sigmy 50-150 jakoś nie moge sie przekonac, w tokinie i rozdzielczośc i jakośc wykonania, waga i ... :razz:
wg ciebie 2.8 to lepsze kolory, plastyka, bokeh. na pełnej klatce bym to jeszcze bardziej zobaczył, ale póki co APS-C wystarcza. nie nauczyłem sie miec " zoom w nogach" więc zamist 2, 3 stałek wymysliłem tą tokinę
juz się u Tomka troche nią bawiłe, przyznam że liczyłem na szybsze ostrzenie AF, ale da sie przeżyc.
jeszcze kilka podpowiedzi, sprzedam rower :cry: i jadę po tele
wszystkie sugestie mile widziane
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13