Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 EX DG Asph HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   Test obiektywu Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 EX DG Asph HSM

Na naszych stronach pojawił się kolejny test obiektywu. Tym razem naszym łupem padła:
Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 EX DG Asph HSM. Zapraszamy do lektury:
http://www.optyczne.pl//i...tywu&test_ob=60

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

W KOŃCU!! :D

PS. Szkoda, że nie możecie jeszcze jej sprawdzić na pełnej klatce. Te aberracje mnie troszkę martwią (przymykanie nic nie daje) bo pozostałe aspekty uważam za wystarczające.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

... uzywalem z 350D takiej sigmy w taterkach, calkiem calkiem, - opinia jak w tescie, ostrosc taka ooo, pod slonce fajne refleksy, aberacji nie zauwazylem, budowa ok, wart polecenia.
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Też jestem ciekawy, jakby to wyglądało na Canonie 5D. To 12 mm ... 8)
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

fajne szkło. Choć przy tych parametrach i cenie: dla tych którzy celują w pełną klatkę.
Jeśli aberracja jest taka jak w Tokinie... to trudno jednak tego nie zauważyć. :|
A to jednak spora wada przy dość drogim obiektywie, nieprawdaż?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lut, 2007   

Prawdaż :)
 
 
mpwt 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Hejka

Nie tak dawno było info o średnicy filtrów 82mm a teraz nie ma. A jednak może warto zaznaczyć, że można wkręcać filtry w ten okrągły pierścień (po zdjęciu tylko dekielka)? Oczywiście użyteczne tylko na matrycy DX/APS...

Przykład (ale z Sigmą 14mm):

 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

Ciekawe dlaczego nikt nie poleca tego obiektywu gdy ktoś pyta o szeroki kąt?
Padają propozycje Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM albo Tokina AT-X PRO 116 11-16 mm f/2.8 DX albo któryś z obiektywów systemowych a o tej Sigmie cisza.
Pytam bo mam ją na oku.
Nada się jako uzupełnienie 24-70f2.8 ?
Najpierw na korpusie DX a za jakiś czas FX
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

Bo jest duza i droga, a nz dx-a tamte obiektywy sa szersze i wygodniejsze dodatkowo. Pewnie tez troche lepsze. Na fx-a nie ma jednak konkurencji i jesli trafisz dobry egzemplarz, to w trzech ujeciach robisz panorame 366 stopni.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

Właśnie wydaje mi się że jest to najbardziej uniwersalny obiektyw szerokokątny jeśli ma byc używany na FX i DX.
Do pełnej klatki Nikona znajdzie się lepszy ale dwukrotnie droższy i nie tak szeroki (wiadomo o czym myślę), za to te obiektywy które są lepsze na DX w ogóle nie pasują do FX.
Prawidłowo kombinuję?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

Zdaje sie, ze w tym obiektywie nie mozna tradycyjnych filtrow uzywac, a to spora wada...
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

MC, Nie dla mnie.
Mam zamiar tym robic imprezy i architekturę, a tu filtry chyba nie są konieczne.
Trochę mnie zniechęca nieszczególna ostrośc ale skoro się uparłem na FX to jedyną alternatywą jaka mi chodzi po głowie jest wiadomy Nikkor, wiadomo za jaką kasę.
W przypadku Nikkora też nie jest wesoło z filtrami :???:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 28 Lis, 2008   

henk, zgadza sie. Ja Sigmy10-20 uzywam glownie do krajobrazow, a tutaj filtry czesto sa niezbedne.
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   

henk napisał/a:
Ciekawe dlaczego nikt nie poleca tego obiektywu gdy ktoś pyta o szeroki kąt?


Ja polecam. Co do wielkości to bez przesady, w końcu jest to szkło pod FF, w sumie jest ok 30% cięższa niż S 10-20. Do ostrości to faktycznie można mieć zastrzeżenia, ale tylko na brzegach kadru w środku jest super, niemniej trzeba w tym celu przymknąć przysłonę.
Filtry to faktycznie problem, zwykłych nie da się stosować. A co do ceny to 3k to faktycznie trochę dużo, nie tak dawno złoty był bardzo mocny i jeśli ktoś miał znajomych w GB to nie było problemu kupić tanio.

Dla mnie głównym mankamentem jest w sumie ostrość - jednakże porównują ją do zdjęć z C 24-105 f4 - ale to zupełnie inny obiektyw. Gdyby ta sigma robiła porównywalne zdjęcia jak ten canon to byłaby ideałem.
 
 
Thorn 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

No i jeszcze należy wziąć pod uwagę że jak mamy DX to średnio dobrym pomysłem jest wbijanie się w szkła FX... spada kontrast oj spada - w końcu body to nie czarna dziura :P jednak szkła DX dają mocno bardziej kontrastowe obrazy na DX niż szkła FX i znów mamy coś za coś - albo mamy szkła które są na 2 platformy i tracimy na obrazie albo mamy osobne pod DX i FX (no chyba że nie zamierzamy zmieniać na FX (do tego dx'owe są tylko szerokie kąty i zoomy około standardowe więc tele nam zostaną pod FX) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14