Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Samyang 14 mm f/2.8 IF ED MC Aspherical
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   Test obiektywu Samyang 14 mm f/2.8 IF ED MC Aspherical

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o wprowadzeniu na rynek nowego obiektywu z fabryk Samyanga o ogniskowej 14 mm i świetle f/2.8. Miło nam zakomunikować, że już dzisiaj na naszych łamach można przeczytać pełny test tego ciekawego instrumentu optycznego.

http://www.optyczne.pl/17...Aspherical.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Te szkło jest warte swojej ceny.
dzięki za test,
ps. mam teraz na co zbierać :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

W sumie to Arek bardzo ladnie wszystko podsumowal. Przy tak niskiej ceny wady sa do wybaczenia. Na cropa raczej bym go nie kupil, ale na pelna klatke - jak najbardziej. Mysle, ze wsrod posiadaczy A850/900 bedzie on czestym nabytkiem. Szkoda faktycznie tej pracy pod swiatlo.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Na pełnej klatce, na F/2.8 daje efekt bardziej podobny do fotografii otworkowej niż specjalny tryb w puszkach Olka :)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Cytat:
Wyjaśnienia wymaga jeszcze jedna rzecz. Uważnych Czytelników może zdziwić fakt, że aberracja na mniejszej matrycy D200 jest większa niż na pełnej klatce D3x. To efekt przyjętych przez nas jednostek pomiarowych. Gdyby wyrazić aberrację w pikselach, byłaby ona większa na D200.

a nie mniejsza?
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

mnich napisał/a:
Cytat:
Wyjaśnienia wymaga jeszcze jedna rzecz. Uważnych Czytelników może zdziwić fakt, że aberracja na mniejszej matrycy D200 jest większa niż na pełnej klatce D3x. To efekt przyjętych przez nas jednostek pomiarowych. Gdyby wyrazić aberrację w pikselach, byłaby ona większa na D200.

a nie mniejsza?


Większa

A co do szkiełka - ogólnie bardzo fajne ale jeśli bym się chciał przesiąść na pełną klatkę (a kiedyś to niewątpliwie nastąpi) to jednak wolał bym fiszaja. Właśnie 14 - 16mm będzie OK :)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Ja tu czegoś nie rozumiem w tych testach. Przykładowe zdjęcia wykonane tylko na pełnej klatce? Gdy ktoś zapytał o to pod testem to otrzymał link do zdjęć z innego szkła wykonane .. na 20D ?
Jaki to procent potencjalnych kupujących i użytkowników tego forum?
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

B o g d a n, Na razie to i tak trzeba poczekać na zmiany w tym obiektywie ;) potem będzie jeszcze jeden test ;]
 
 
Wizjerioner 
Rozmowny
słodko-kwaśny



Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Dzięki za test. Bardzo interesujące szkło! Na szczęście mam w planach najpierw jakąś jasną portretówkę, więc mogę sobie spokojnie poczekać na poprawki. A następne w kolejce chyba będzie to właśnie szkło!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009   

B o g d a n, czego nie rozumiesz?

Po pierwsze, nie ma potrzeby pokazywania zdjęć na APS-C/DX, gdy są fotki na D3x. Wytnij sobie z centrum kadru obrazek o rozdzielczości 10-11 MPix i będziesz miał w zasadzie dokładnie to samo co wyszłoby na D200.

Po drugie, jest galeria z Falcona 14 mm f/2.0 na 20D, a Falcon to szkło bliźniak do Samyanga. Oba pochodzą z dokładnie tej samej fabryki i różnią się, jeśli w ogóle,
małymi niuansami.
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Sro 27 Sty, 2010   

Czy może ktoś coś wie na temat nowych dostaw tego obiektywu ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Wiem, że w Polsce pojawił się jeden prototypowy egzemplarz nowej wersji, choć jeszcze nie ostatecznej.
Nie chciałem go testować, bo wolę poczekać na wersję ostateczną. Trzech testów jednego obiektywu nie chce mi się robić :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Fajnie, że przetestujecie go jeszcze raz. Nie ukrywam, iż mam na niego chęć.
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Ja też czuje że to będzie przebój roku. Teraz kupiłbym nawet starą wersję
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Informacja o dostępności w marcu.
Mam nadzieje, że poprawki będą wystarczające...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13