forum.optyczne.pl

Lornetki - Festiwal obserwacyjny

Arek - Pon 22 Sty, 2018
Temat postu: Festiwal obserwacyjny
Miło nam poinformować, że w dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w Pałacu Łochów planujemy zorganizować kolejny Festiwal poświęcony szeroko rozumianemu sprzętowi obserwacyjnemu czyli loretkom, lunetom i teleskopom oraz wszelkim akcesoriom z nimi związanymi.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów, szczególnie tych, który intensywnie udzielają się na naszym forum. Byłoby mi niezmiernie miło poznać Was osobiście, a po raz kolejny spotkać tych, którzy już pojawili się na naszych imprezach.

Więcej szczegółów już niebawem!

goornik - Pon 22 Sty, 2018

Myślę, że będę obecny!
Przywiozę ciekawe "kąski" z ostatnich klasyków...

RoboBat - Pon 22 Sty, 2018

Mnie się ostatnio podobało więc zapewne też przybędę. Arek zadbaj o więcej sprzętu dla astronomów to i może kolegę znów zabiorę bo ostatnio był troszkę zawiedziony pod tym względem. Ale ogólnie po zlocie kupił mikroskop he, he.
Kerebron - Pon 22 Sty, 2018

RoboBat napisał/a:
(...) zadbaj o więcej sprzętu dla astronomów (...) po zlocie kupił mikroskop he, he.

Do obserwacji mikrosoczewkowania grawitacyjnego? :wink: :mrgreen:

RoboBat - Wto 23 Sty, 2018

goornik napisał/a:

Przywiozę ciekawe "kąski" z ostatnich klasyków...


Może się umówimy kto jakie "kąski" przywiezie.

Proszę forumowiczów o wpisywanie swoich propozycji. Zawsze to jakaś ''wartość dodana''
całej imprezy.

goornik - Wto 23 Sty, 2018

Waham się jakie kąski zabrać: pierogi babci czy lornetki Zeissa? :)
Master Yoda - Wto 23 Sty, 2018

goornik napisał/a:
Waham się jakie kąski zabrać: pierogi babci czy lornetki Zeissa? :)


Bierz pierogi, lornetki ktoś będzie miał.... :wink:


P.s Czekam na szczegóły, chętnie bym się wybrał na spotkanie , no i żonę bym zabrał :oops:

RoboBat - Wto 23 Sty, 2018

Goornik ty to pewnie masz największy dylemat co zabrać, ale mógłbyś zdradzić co będzie w tej ciężarówce z optyką :mrgreen: . Ja mogę zabrać Optolytha APO TBS 100, którego niedawno nabyłem, a którego byłeś kiedyś ciekawy.
Arek - Sro 24 Sty, 2018

Ja też jestem ciekawy. Ja wezmę pewnie z kilkanaście sztuk. Jakieś Trinovidy, starsze Zeissy, Swifty itp.
goornik - Sro 24 Sty, 2018

Myślę, że trzeba zrobić po prostu listę życzeń.
Ja poproszę o:
- Leitz Trinovid 8x32, 7x35
- Leitz Amplivid (nie widziałem od zlotu w Sulejowie)
- Zeiss Dialyt 10x40, 8x30 (interesują mnie późne wersje, co najmniej T* lub chetniej T*P)

Ja zabiorę wszystko, co ostanio opsałem (i co mam zamiar na dniach opisać) w klasykach, łącznie 10 sztuk!

Arek - Pon 29 Sty, 2018

Plan ramowy imprezy wygląda następująco:

Sobota (21 IV):

12:00 - Rozpoczęcie imprezy i wykład Arkadiusza Olecha nt. lornetek
13:00 - Prezentacja produktów na stoiskach, wypożyczenia, indywidualne testy
użytkowników i rozmowy z przedstawicielami poszczególnych marek
18:00 - Obiadokolacja
19:00 - Dalsze testy sprzętu i wykłady

Niedziela (22 IV):
8:00 - Śniadanie
9:00 - Testy sprzętu i warsztaty/wykłady
13:00 - Obiad
14:00 - Dalsze testy i warsztaty/wykłady
16:00 - Zwrot sprzętu i zakończenie imprezy

RoboBat - Wto 30 Sty, 2018

Arek jakie koszty i czy można zabrać ze sobą rodzinę z małymi dziećmi? Może nie jako uczestników zlotu ale coś trzeba z nimi zrobić.
Arek - Sro 31 Sty, 2018

Doprecyzowujemy szczegóły. Rodzinę zawsze nawet należy zabrać. Byłeś, więc wiesz, że Łochów ładny i fajnie można spędzić czas na łonie przyrody, pograć w tenisa itp.
RoboBat - Czw 08 Lut, 2018

Arek kiedy planujesz zapisy.
Arek - Pią 09 Lut, 2018

Dopinamy plan i partnerów. Jak dopniemy wrzucimy pełne info na stronę i będzie można się zapisywać.
RoboBat - Sob 10 Lut, 2018

Arek nie zapomnij o Fujinonie, Ecotonie i Kowie, bo na ostatnim zlocie ich nie było.
Arek - Nie 11 Lut, 2018

Ja o nikim nie zapominam. Zaproszenie już dostali wszyscy dystrybutorzy optyki obserwacyjnej w Polsce. Bardzo chciałbym, żeby pojawili się wszyscy, ale nie mam na to wpływu, bo to ich decyzja.
andrzejek - Nie 18 Lut, 2018

Można prosić o zwrócenie uwagi takze na małe lornetki np. zeiss victory pocket 8x25mm, kite lynx 8x30, nowy swarovski 8x30 itp. dla tych, ktorzy na festiwal nie dojadą bo nie mogą a "by chcieli"?
Arek - Pią 23 Lut, 2018

Trochę więcej szczegółów:

https://www.optyczne.pl/1...l_Optyczny.html

Volver - Wto 06 Mar, 2018

Sumienie mi mówi żeby przyjechać w końcu... Mam co chciałem sprzętowo i koniec moich cierpień, ale spotkać tylu pozytywnie zakręconych...hmm...Taka impreza co dwa lata :roll:
Arek - Wto 06 Mar, 2018

Panowie, ta impreza jest dla Was właśnie. Dla pozytywnie zakręconych dobrą optyką, który chcą pobawić się fajnym sprzętem, ale jeszcze bardziej spotkać się i pogadać z równie zakręconymi ludźmi. Koszt specjalnie jest tak dobierany i negocjowany, żeby nie przekraczać kwoty, którą wydałoby się, gdyby samemu lub z rodziną chciało się zrobić wypad do jakiegoś fajnego hoteliku. Jeśli Wy nie będziecie chcieli przyjeżdżać, to oznacza, że pomysł nie wypalił i skończy się na trzeciej edycji, a czwartej nie będzie bo nie będzie komu robić, kogo zapraszać i komu przyjeżdżać. Wydaje mi się, że w takim scenariuszu stracimy wszyscy.
kot Sylvester - Sro 07 Mar, 2018

Arek napisał/a:
Koszt specjalnie jest tak dobierany i negocjowany, żeby nie przekraczać kwoty, którą wydałoby się, gdyby samemu lub z rodziną chciało się zrobić wypad do jakiegoś fajnego hoteliku.


Spodziewałem się trochę niższej ceny za osobę. Dwa lata temu płaciłem 149 zeta. Rozumiem że ceny idą w górę bo inflacja to rzecz nierozerwalnie związana z gospodarką. Liczyłem po cichu na cenę w granicach 169 do 179 zeta ale 199 wydaje mi się nieco za dużo.

Arek - Sro 07 Mar, 2018

kot Sylvester, zagadka w stylu znajdź różnicę.

Plan z 2016 roku:

Plan Festiwalu Optycznego

16.04.2016 r. – Sobota
13:00 – Przyjazd i zakwaterowanie
14:00 – Rozpoczęcie imprezy i wykład redaktora naczelnego Arka Olecha na temat lornetek
15:00 – Prezentacja produktów na stoiskach, wypożyczenia, indywidualne testy użytkowników i rozmowy z przedstawicielami poszczególnych marek
18:00 – Obiadokolacja
19:00 – Dalsze testy sprzętu
22:00 – Nocne pokazy nieba

17.04.2016 r. – Niedziela
5:00 – Dla chętnych wyjście na poranny plener
8:00 – Śniadanie
9:00 – Testy sprzętu
12:00 – Prezentacja starych lornetek z kolekcji Optyczne.pl
13:00 – Dalsze testy sprzętu
16:00 – Zwrot sprzętu i zakończenie Festiwalu


Plan z roku 2018:

Plan Festiwalu Optycznego

21.04.2018 r. – Sobota
12:00 – Przyjazd i zakwaterowanie
12:30 – Rozpoczęcie imprezy i wykład pt. "Jak wybrać idealną lornetkę?"
13:00 – Prezentacja produktów na stoiskach, wypożyczenia, indywidualne testy użytkowników i rozmowy z przedstawicielami poszczególnych marek
18:00 – Obiadokolacja
19:00 – Dalsze testy sprzętu
20:30 – Wykład pt. "Jak kupować lornetki przez internet?"
21:15 – Wykład pt. "Jak rozpocząć swoją przygodę z obserwacjami nieba?"
22:00 – Nocne pokazy nieba

22.04.2018 r. – Niedziela
5:00 – Dla chętnych wyjście na poranny plener
8:00 – Śniadanie
9:00 – Testy sprzętu
12:00 – Prezentacja starych, klasycznych lornetek z kolekcji Optyczne.pl i nie tylko
13:00 – Obiad
14:00 – Testy sprzętu
16:00 – Zwrot sprzętu i zakończenie Festiwalu

Widzisz co doszło?

Volver - Sro 07 Mar, 2018

Właśnie się zapisałem i zapłaciłem. Będziemy! Impreza zacna, MUST BE dla lornetkoholików. Biorę ze sobą Swarka EL 8,5x42 i Nikona SE 12x50 - jeśli ktoś będzie miał ochote polukać, to służę. Sam się cieszę na klasyki, takie cóś mi ciągle chodzi po głowie...metal i szkło + np. skóra. Oby była pogoda, to jeszcze pogapimy się w niebo. Ale przede wszystkim to jedyne miejsce i okazja by poznać Szanownych z forum i pogadać o wszystkim...
Arek - Sro 07 Mar, 2018

Super. Ja też się cieszę na spotkanie. Ja na pewno wezmę sporo sprzętu. Jeszcze nie wiem co, bo sytuacja dynamicznie się zmienia :)
kot Sylvester - Sro 07 Mar, 2018

Widzę jest jeden posiłek więcej, obiad. Argument średniego kalibru. Wykłady raczej się do wzrostu ceny nie wliczają.
Volver - Sro 07 Mar, 2018

Kocie, nie rozumiem Twojej argumentacji. Organizator nie prowadzi działalności charytatywnej, wzrost ceny jest jaki jest. Nieeleganckie jest rozliczanie Optycznych z ich własnej oferty, bo to Oni, a nie Ty organizujesz Festiwal. Spróbuj coś takiego zbudować, policz i sprzedaj fajny projekt żeby zrównoważyć zarobek z zadowoleniem licznych uczestników. Nie widzisz miejsca w swoim budżecie, trudno, widzisz - jak chcesz to przyjedź. Tyle.
ponidziak - Sro 07 Mar, 2018

Drogi Sylwestrze co prawda nie jestem krakowianinem spod samiuśkiego Wawelu, tylko krakowiakiem no ale że aż tak :?: Chyba mieszkanie na Ślonsku mi zaszkodziło :zalamany: .
Niestety nie będę, czego bardzo żałuje. Życzę wszystkim dobrej zabawy i czekam na wasze wrażenia.

Arek - Sro 07 Mar, 2018

kot Sylvester, jeśli akceptowałeś wzrost do 169-179 zł przy zachowaniu poprzedniego programu, to trudno mi zrozumieć dlaczego 199 zł z dodatkowym obiadem wydaje się ceną zawyżoną. Ale każdy ma swoje prawo do oceny i wyboru. Dodam od siebie, że festiwal lornetkowy, w porównaniu do obiektywowych i zlotów i tak robimy w zasadzie na kompletnym minimum narzutów.
kot Sylvester - Czw 08 Mar, 2018

Arek nie chodzi o obiad za 20 zeta bo za tyle można go zjeść w sezonie na Krupówkach a stolica Tatr do najtańszych z pewnością nie należy. Wzrost ceny ze 149 na 199 to wzrost o 33,5% a według GUS: Inflacja średnioroczna wyniosła 2% w 2017 r. wobec 0,6% deflacji w 2016 r.
Tu źródło :
https://www.money.pl/giel...,0,2396273.html

Prosta zagadka matematyczna dla Ciebie: Jeżeli każdy następny Festiwal Lornetkowy będzie droższy o 50 zeta na głowę to która jego edycja będzie ostatnią?

Volver bardzo dziękuję za lekcję savoir vivru w kwestii elegancji. Zastanawiam się tylko czy dwukrotne oferowanie polukania przez lornetkę jakie oferowałeś a na które ja w tym samym dniu wyraziłem ochotę nie dostając żadnej odpowiedzi do tej elegancji się również zalicza? Ale to żadna nowość bo jak mawia stare przysłowie :cudze pod lasem ale swojego to pod nosem nie widać.

Arek - Czw 08 Mar, 2018

kot Sylvester, dyskusja idzie w kierunku, w którym chyba nie powinna więc proponuję ją zamknąć. Ci co będą chcieli skorzystać skorzystają, a Ci, dla których jest za drogo (nie wątpię, że tacy są), nie skorzystają.

Dla Twojej informacji dodam tylko, że nie tylko inflacja wpływa na ceny. Jeśli podejmiesz się kiedyś organizacji takiego wydarzenia dowiesz się wtedy czym różni się w cenie obiad serwowany od obiadu w formie bufetu, przekonasz się, że jednego roku z hotelem negocjuje się ceny lepiej, a innego gorzej, a ma to wpływ tak wiele czynników, że szkoda czasu i miejsca, żeby je wymieniać.

mankuso - Czw 08 Mar, 2018

Dzisiaj wysłałem pieniążki przelewem.Już nie mogę się doczekać Imprezy :-) .
Arek - Czw 08 Mar, 2018

Cieszę się :)

BTW. Jak będziecie pobierali zawieszki z programem i miejscem na kartkę z imieniem, dopiszcie tam ksywkę z forum. Zawsze dobrze poznać Was osobiście. Bo potem jest tak, że nawet nie wiem z kim z forum rozmawiałem, a chciałbym ze wszystkimi.

TomPL2 - Pią 09 Mar, 2018

kot Sylvester napisał/a:

Prosta zagadka matematyczna dla Ciebie: Jeżeli każdy następny Festiwal Lornetkowy będzie droższy o 50 zeta na głowę to która jego edycja będzie ostatnią?
Prosta zagadka - dla ciebie ostatni już pewnie był ;D
A co do statystyki, to jeśli tak w nią wierzysz, to... statystycznie zawsze znajdzie się narzekający na zbyt wysokie ceny :mrgreen:

Arek - Pią 09 Mar, 2018

Wyluzujmy. Ja ufam, że miłość do dobrej optyki zwycięży i kot Sylwester się pojawi.
tool - Pią 09 Mar, 2018

O matuśku...są jeszcze wolne miejsca? Ja tradycyjnie muszę być... :mrgreen:

Przegapiłem terminy?

Arek - Pią 09 Mar, 2018

Są, są... spokojnie :)
goornik - Pią 09 Mar, 2018

Dziś na targach Wiatr I Woda też jednego naszego bywalca zagoniłem do zapisów! Będą nas miliony!
Arek - Pią 09 Mar, 2018

Namawiaj, namawiaj. Im więcej osób mających pojęcie o sprzęcie, tym lepiej dla rynku.
Volver - Nie 11 Mar, 2018

Nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć zasobów optyczne.pl z tabletu i kompa w domu. Brak dostępu... piszę zatem z telefonu. Przybywajcie bo to nieliczne grono lornetkoholików musi się trzymać razem. Pozwolę sobie, choć wywołany, nie ciągnąć dyskusji. Nie lubię tego typu pełnych roszczeniowości i egocentryzmu postaw. Pax tecum!
NoVik - Nie 11 Mar, 2018

Może będę miał okazję zobaczyć chociaż kilka zdjęć z imprezy? :wink:
RoboBat - Czw 15 Mar, 2018

Arek czy jakieś nowe firmy potwierdziły swoje przybycie na festiwal? Fujinon mnie szczególnie interesuje.
Arek - Czw 15 Mar, 2018

Nie. Ale wciąż pracujemy nad kolejnymi.
goornik - Czw 05 Kwi, 2018

Mogę już oficjalnie potwierdzić, że będzie lornetka Nikon WX, być może uda sie mieć oba modele!
Volver - Pią 06 Kwi, 2018

Super! Zamawiam kolejkę! :twisted:
goornik - Pią 06 Kwi, 2018

Volver napisał/a:
Super! Zamawiam kolejkę! :twisted:

Kolejkę, to Ty stawiasz! :razz:

RoboBat - Pią 13 Kwi, 2018

Ponieważ festiwal obserwacyjny już za tydzień przypominam, że jest okazja pochwalić się klasykami. Zachęcam aby napisać co kto może przywieźć. Ponadto korzystając z okazji chciałbym oznajmić, że zdecydowałem pozbyć się lornetki , którą opisywałem w tym wątku.

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29827

Z racji mało komfortowego ER dla okularnika praktycznie jej nie używam i raczej nic nie wskazuje na to, że kiedyś przestanę nosić okulary. Z tego właśnie powodu szkoda żeby leżała i się kurzyła. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę zabrać ją do Łochowa.

goornik - Pią 13 Kwi, 2018

Ja w Łochowie będę miał do sprzedania:
- Carl Zeiss Oberkochen 8x30 (8,5*), komplet fabryczny łącznie z pudełkiem
- Nikon High Grade 8x20 L kompet fabryczny, fabrycznie nowa

Chciałbym popatrzeć przez Dialyta 8x30, Trinovida 7x35 i 8x32

RoboBat - Pią 13 Kwi, 2018

Goornik fajną formę wymyśliłeś. Chcialbym popatrzeć przez...
Sam cośbym kupił, ale z dużym ER. Waham się czy zabierać kolekcję optolythów.

Arek - Sob 14 Kwi, 2018

goornik napisał/a:
Chciałbym popatrzeć przez Dialyta 8x30, Trinovida 7x35 i 8x32


Będę miał przynajmniej 2 z tych trzech :)

Volver - Sob 14 Kwi, 2018

goornik napisał/a:
Volver napisał/a:
Super! Zamawiam kolejkę! :twisted:

Kolejkę, to Ty stawiasz! :razz:


No....to się rozumie! Zainteresowany jestem Nikonem HG 8x20.

gaudemus - Sob 14 Kwi, 2018

Będę miał w Łochowie Vortexa Vipera 15x50hd, jest na sprzedaż, praktycznie nieużywany, gdyby ktoś chciał go obejrzeć.

@Arek
Czy na festiwalu będą stabilizowane Canony?
Chciałbym popatrzeć przez coś stabilizowanego o dużym powiększeniu ;)

Arek - Sob 14 Kwi, 2018

Powinny być.
goornik - Pon 16 Kwi, 2018

Volver napisał/a:

No....to się rozumie! Zainteresowany jestem Nikonem HG 8x20.

OK, jest już przygotowany do spakowania!

Volver - Pon 16 Kwi, 2018

:mrgreen:
goornik - Pią 20 Kwi, 2018

Więc tak, poza "służbowym" sprzętem Nikonowskim biorę:
- Zeiss Oberkochen 15x60
- Zeiss Jena Nobilem 15x60
- Zeiss Oberkochen 8x30 (Mk1) fabrycznie nowy komplet :arrow: FOR SALE
- Swift Triton 7x35 (12°)
- Leitz Trinovid 6x24
- Leica Trinovid 8x20 BCA
- Zeiss 8x20 P
- Zeiss 8x20 T*P
- Nikon High Grade 8x20 :arrow: Per Riccardo :)
- Ross London Stepruva 9x35
- Hartmann Porlerim 8x30 (najbielsza 8x30 ze starych klasyków)
- wszystkie trzy mono 8x30 Zeissa
- Zeiss Jena NVA 7x40

RoboBat - Pią 20 Kwi, 2018

Ja wezmę:

Optolyth Alpin 8x30, 8x40 taki jak:

https://www.astroshop.pl/...-classic/p,8366

Optolyth Osiris 8x30

Luneta Optplyth TBS 100 APO/HD taki jak:

https://www.bearbasin.net/product_p/opt100aapo.htm

Arek - Nie 22 Kwi, 2018

Drogie Panie! Drodzy Panowie!

Ufam, że cało i bezpiecznie dotarliście do domów. Mam nadzieję, że miło wspominacie wspólnie spędzony czas. Pogoda nam dopisała wyśmienicie i chciałbym myśleć, że my jako organizatorzy sprawiliśmy się choć po części tak dobrze jak ona.

Sprzętu do testowania nie zabrakło i nawet mi jako staremu wydze udało się spojrzeć przez instrumenty, których wcześniej nie używałem (np. 16-calowy Newton). Jeśli Wam się podobało, zapraszamy na kolejne nasze imprezy:
https://www.optyczne.pl/1...e_Optyczne.html

RoboBat - Nie 22 Kwi, 2018

Pila dotarła szczęśliwie. Arak co to był za wstawca co mi tego Naighthunera chciał sprzedać na stoisku? Chyba się do nich zgłoszę niebawem i powołam się na tę rozmowę. Ten model w mojej ocenie pozamiatał konkurencję w tym roku. Byłem zbyt podekscytowany i nawet nie spojrzałem co to za sklep.
Volver - Nie 22 Kwi, 2018

Witajcie! Kraków po kolejnych wycieczkach i kolacji już jest w domu! Serdecznie dziękujemy za fantastyczny weekend! Brawa dla Organizatorów, za wysiłek i koncept - towarzystwo wyborne, sprzętu masa, miejsce piękne, a pogoda wręcz wymarzona! Obserwacje w nocy 40 cm Dobsonem Whirpool M51 zostaną w pamięci na długo! Wow! :grin: :shock: :lol:
Arek - Nie 22 Kwi, 2018

RoboBat napisał/a:
Arak co to był za wstawca co mi tego Naighthunera chciał sprzedać na stoisku?


Kaliber: https://www.kaliber.pl/

Volver - Nie 22 Kwi, 2018

RoboBat napisał/a:
Pila dotarła szczęśliwie. Arak co to był za wstawca co mi tego Naighthunera chciał sprzedać na stoisku? Chyba się do nich zgłoszę niebawem i powołam się na tę rozmowę. Ten model w mojej ocenie pozamiatał konkurencję w tym roku. Byłem zbyt podekscytowany i nawet nie spojrzałem co to za sklep.


To sklep kaliber.pl, broń i ammo oraz outdoor i optyka, warszawa, tak sadzę. NH był kapitalny!

Arek - Nie 22 Kwi, 2018

Volver napisał/a:
NH był kapitalny!


Zgadzam się. Dla mnie bardzo fajne były wreszcie Victory SF. Wraz z modyfikacją koloru obudowy przyszła mała poprawa optyki i przez co minimalnie zmienił się odcień, a przede wszystkim zniknęły te drażniące powłoki za diagragmą, na które narzekałem w teście 10x42.

No i był Vanguard EDIV. Model 10x42 wydaje się trzymać poziom EDII, a powłoki zmienili więc test pewnie pokaże na ile wzrosła transmisja, na którą wcześniej narzekaliśmy.

Poza tym znów żałuję, że kiedyś, jak były tańsze, nie kupiłem okularów Pentax XW.

goornik - Pon 23 Kwi, 2018

Było cudownie....
maciej.latallo - Pon 23 Kwi, 2018

Relacja już jest:

https://www.optyczne.pl/6..._-_relacja.html

leniwiec - Wto 24 Kwi, 2018

Oj tak, było cudownie! WXy, dwie wspaniałe lunety (Harpia i 883), Victory SF, cały stół stabilizowanych Canonów, klasyki i noc astro. Wielkie dzięki za fantastyczny weekend!
andrzejek - Sro 25 Kwi, 2018

Co tak mało relacji z festiwalu?Czy byly jakies fajne lornetki z zakresu 6-7-8x30-32-35mm, może nowy swarovski cl companion 8x30?
kot Sylvester - Sro 25 Kwi, 2018

andrzejek napisał/a:
może nowy swarovski cl companion 8x30?


Andrzejek Swarovski nie brał oficjalnie udziału w festiwalu więc nie było jego lornetek na żadnym stoisku.
Jeżeli szukasz opinii na temat cl companion to proszę:

https://www.amazon.com/Sw...customerReviews

https://www.amazon.com/Sw...customerReviews

https://www.amazon.com/Sw...customerReviews

kimek27 - Sro 25 Kwi, 2018

Tylko to opinie do starszego modelu.
Miałem okazje w sklepie przez chwile zerkać przez niego, zdecydowanie polecam. Choć cena troche zaporowa w stosunku do starszej wersji, ale nowe okulary robią swoje :)

dizba - Pią 27 Kwi, 2018

Arek napisał/a:
Dla mnie bardzo fajne były wreszcie Victory SF. Wraz z modyfikacją koloru obudowy przyszła mała poprawa optyki i przez co minimalnie zmienił się odcień, a przede wszystkim zniknęły te drażniące powłoki za diagragmą, na które narzekałem w teście 10x42.

Jak odróżnić stary model od nowego ?

Arek - Pią 27 Kwi, 2018

dizba, nowe są czarne, stare szare.
dizba - Pią 27 Kwi, 2018

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
A na szybko Zeiss Victory 8x42 SF czy Svarowski 8,5x42 EL SV ?

Arek - Pią 27 Kwi, 2018

Mam tego drugiego więc sobie odpowiedz :)
Abs - Pią 27 Kwi, 2018

Choć jestem daleko od takich problemów to EL rządzi... nawet jeśli Victory jest blisko.
dizba - Pią 27 Kwi, 2018

Na Arku nigdy się nie zawiodłem. :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group