forum.optyczne.pl

Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe - Jaką klisze polecacie na początek początków?

znmarcin - Nie 16 Lis, 2008
Temat postu: Jaką klisze polecacie na początek początków?
Witam wszystkich Forumowiczów,

Zacząłem się interesować fotografiką analogową więc na dobry początek zakupiłem używany sprzęt i niedługo zamierzam zacząć robić zdjęcia ale wcześniej muszę dokonać wyboru odpowiedniej kliszy. Mam w związku z tym prośbę o pomoc w doborze odpowiedniego filmu do moich potrzeb. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jak na razie jestem amatorem i nie mam dużych umiejętności ani sprecyzowanych warunków oświetleniowych dlatego zależy mi na dużej uniwersalności. Mile widziana była by duża dostępność kliszy która mi polecicie

Sprzęt:
CANON EOS 300 [korpus]
CANON EF 28-80 [obiektyw]

Oczekiwania:
- kolorowa
- uniwersalna
- małe ziarno

Budżet:
15 złotych

Pozdrawiam oczekując odpowiedzi,
Marcin

piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

cos z fuji, czułość od 200 do 400.

ps. miałem ten obiektyw, powiem tak: KIT w doslownym tego słowa znaczeniu ;)

garreth - Nie 16 Lis, 2008

skoro ma być łatwo dostępna, uniwersalna (no to ISO 400) i kolorowa, to na dobry początek polecam Superię X-Tra
http://www.czarno-biale.p...products_id=707
:smile:

znmarcin - Nie 16 Lis, 2008

na początek nie wystarczy? co w nim takiego okropnego? ps nie mam na razie siana na lepszy :P
piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin, na poczatek starczy. ja nim robilem zdjecia przez 2lata, dzieki niemu jako tako ogarnalem jakich ogniskowych bede potrzebowal w przyszlosci. potem mi go ukradli i zakupilem sobie stalke 50mm f/1.4 :-)
znmarcin - Nie 16 Lis, 2008

też myslę, że na początek wystarczy bowiem dla national geographic nie pracuję ;p
piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin, tak wszyscy mowia, a jak przychodzi co do czego to kasa plynie szerokim strumieniem. proponuje zajrzec do tego watku http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=5016 :)
znmarcin - Nie 16 Lis, 2008

10.000 niektórzy wydają... to chyba profesjonaliści bo hobbysta raczej nie uzbiera tyle pieniędzy zakładając, że nie jest dyrektorem wielkiej korporacji... swoją drogą to przecież żeby robić dobre zdjęcia nie trzeba mieć aż tak doskonałego sprzętu. są ludzie popularni na digarcie i fotopolis którzy mają sprzęt za kilkaste złotych
krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin napisał/a:
10.000 niektórzy wydają... to chyba profesjonaliści bo hobbysta

to chyba w snach pro wyda na sprzęt - ew. wstaw mnoznik :mrgreen:

znmarcin - Nie 16 Lis, 2008

to ile potrzeba profesjonaliście na skompletowanie podstawowego "pakietu"?
a skąd hobbysta ma wziąć 10.000???????????? :D

krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin napisał/a:
to ile potrzeba profesjonaliście na skompletowanie podstawowego "pakietu"?


to zależy co robi - w zasadzie szkła to od 10 000$ do ....... cholera brak mi infiniti :mrgreen:

body od 7000-8000$ w górę (to na aps-c/FF, bo średni format i więcej to ...hm .. od 24000$ w górę
a o hobbystach to popatrz w linka piotra :mrgreen:

Jesienny - Nie 16 Lis, 2008

A to trzeba na raz? To się przecież latami zbiera ;)
znmarcin - Nie 16 Lis, 2008

hehe, no wiesz, jak ktoś pracuje dla agencji albo dla nationala to może i pol miliona wydac na sprzęt ale hobbysta skąd wezmie 10 tysiaków? ;d przy polskich pensjach to by musila pół życia odkładać :]
piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin, policzmy. pro potrzebuje
1 glowne body 1d/1ds/D3 25 000 pln
1 zapasowe body zazwyczaj takie samo jak glowne w wyjatkowych sytuacjach o jeden model nizej, liczmy ze model nizej czyli 6000 pln
min 4 obiektywy klasy L 22 000pln
jesli zajmuje sie fotografia wildlife dochodza jeszcze 2 obiektywy 300 2.8 i 500 4.0 = 35 000 pln
2 lampy blyskowe = 2500 pln
min 1 statyw + glowica 3000 pln
torby, plecaki, hard case'y = 4000 pln

to chyba takie minimum. :)

krisv740 jest infinity tylko trzeba chciec i nie odpowiadac przez szybka odpowiedz :P

krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

znmarcin, są rózne rynki i różne możliowści
Jesienny - Nie 16 Lis, 2008

Marudzisz, a to dlaczego tyle samochodów po ulicach jeździ? przecież ludzi na to nie stać ;)
piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

i kolega zostal zołnowany, ale przynajmniej wie ze fotografia to studnia bez dna :D
krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
krisv740 jest infinity tylko trzeba chciec ∞ i nie odpowiadac przez szybka odpowiedz


to jest dołujące :twisted: :mrgreen:

piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

krisv740, tez bym tak sie czul jakby jakis noob z 200 postami mowil mi gdzie co jest :P :grin:
krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
krisv740, tez bym tak sie czul jakby jakis noob z 200 postami mowil mi gdzie co jest :P :grin:


co masz na myśli :?: :twisted: :mrgreen:

piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

krisv740, no teraz to sam juz nie wiem kurcze :D
krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

piotrmkg, jak dobrze pamiętam to w dzień nabiłeś ok100 postów - ja dorobek mam skromniejszy :mrgreen: :mrgreen: :cool:
piotrmkg - Nie 16 Lis, 2008

krisv740, 100postow/dzien :?: :!: to zes mnie podsumowal ze niby jestem od 3 dni na forum :oops:
krisv740 - Nie 16 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
niby jestem od 3 dni na forum


czytac i rozumieć :mrgreen: :mrgreen:

dzień temu mialeś około 230 postów jak pamietam :mrgreen:

o wczesniejszych "poczynaniach" nic nie pisałem :mrgreen:

a tak w ogóle to gratulacje - patrz powyższe :mrgreen:

komor - Pon 17 Lis, 2008

Panowie, wystarczy tego off-topicu, proszę wrócić do tematu filmów, bo się alarmy moderatorskie wszędzie świecą.
krisv740 - Pon 17 Lis, 2008

komor, :mrgreen: :mrgreen:
to przenieś posta Pawła do działu lustrzanki analogowe , to nie bedę robił wczorajszego off topa :mrgreen:

komor - Pon 17 Lis, 2008

krisv740, mówisz i masz. Paweł_G, Twój post powędrował do wątku Jaki analog na początek??. Resztę zostawiam, bo nie ma gdzie przesuwać a kasować nie zamierzam, w końcu to też dyskusja.
krisv740 - Pon 17 Lis, 2008

komor, i jeśli mogę zauważyć to "ognista" i taka miła :mrgreen:
dzieki - lecę pisać :cool:

garreth - Czw 20 Lis, 2008

no tak :neutral:
na drugi raz proponuję nie dołować nowych forumowiczów, tylko ich jakoś zachęcić, na zasadzie:
"wprawdzie sprzęt pro kosztuje tyle-a-tyle, jednak na początek przygody z fotografią wystarczy Ci to-i-tamto, ewentualnie zamiast sprzętu nowego poszukaj używanego w dobrym stanie na aukcjach internetowych, bądź w komisach foto" :wink:
znmarcin chciał się zapytać o rolkę filmu w przystępnej cenie, a dyskusja zeszła na tematy - "ile co kosztuje" :wink:

ps.: całe szczęście, że Was nie spotkałem, jak zaczynałem swoją przygodę z fotografią :twisted: po usłyszeniu paru takich "porad", pewnie bym zrezygnował, a dzisiaj zapełniałbym n-ty klaser ze znaczkami :razz: :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group