Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
POMOCY !!! Co wybrać ????
Autor Wiadomość
Tomasz z Tomaszowa Maz.
Nowy


Posty: 4
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   POMOCY !!! Co wybrać ????

Witam wszystkich ! Mam ogromny dylemat: Co wybrać ??? Mam na myśli lustrzankę cyfrową :) ... Do tej pory miałem Olympusa C-5050 i jestem bardzo zadowolony z jego zdjęć. Zdjęcia nocne, nawet przy naświetlaniu 4 s. też są rewelacyjne !! :) Teraz chcę kupić sobie lustrzankę i mam dylemat: którą ? Czy Nikona D 80 , czy Canona EOS 400 D ??? Może inny aparat ? Zależy mi na dobrych zdjęciach nocnego nieba (wiem, że to też zależy od obiektywu ale ważna jest także matryca) i zdjęcia krajobrazowe. Nie potrzebuję jakiegoś super zoomu :) Myślę, że jakiś obiektyw o ogniskowej 18-135 + jasny obiektyw 50 mm /1.4 lub 1.8 mi wystarczą.... Nie wiem. Jak wspomniałem, zatrzymałem się na "poziomie" Olympusa C-5050 :) ... I dlatego BŁAGAM Was, doradźcie mi, co wybrać ? Może ktoś z Was robi zdjęcia nocnego nieba i ma własne doświadczenia w tej dziedzinie ? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, bo już rwę resztki włosów z głowy !!! I jeszcze jedno, mam na ten zakup max. 4 tysiące (aparat + obiektyw+pamięć), więc nie polecajcie mi np.: Canona EOS 1D Mark II :lol:
Jeszcze jedno, zależy mi na szybkim AF i jak najszybszej szybkości całego aparatu. W granicach ceny, oczywiście.... :)
Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc z Waszej strony !!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Jak nocne niebo, to tylko Canon 400D. Do tego może Tamron 17-50 f/2.8 - demonem szybkości AF to on nie jest, ale w Twoim budżecie trudno będzie o coś szybszego.
 
 
Tomasz z Tomaszowa Maz.
Nowy


Posty: 4
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   Jaki aparat wybrać ?

Dzięki za odpowiedź. Najgorsze jest to, że nie mam możliwości przetestowania jednego i drugiego modelu. Nawet przez 1 dzień... :( Wtedy byłoby łatwiej podjąc decyzję.... Bo, nie ukrywam, że bardziej mi Nikon "podchodzi" :) Ale poczekam na inne opinie, może inni polecą coś innego niż Canon i Nikon ? :) Szkoda, że Canon nie ma możliwości podłączenia zasilania sieciowego, co byłoby przydatne przy długich naświetlaniach i całonocnych sesjach (na balkonie własnego domu, nie w terenie !!)... Wiem, że można dokupić gripa ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami, niestety... :?
A może ktoś z Kolegów lub Koleżanek ma jakies zdjęcia nocne zrobione tymi aparatami ? Ale takie z otwarciem migawki do kilku minut !!
 
 
Tomasz z Tomaszowa Maz.
Nowy


Posty: 4
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

A, może Pentaxa K 100 D ?? :D Ogólne w testach wypada przyzwoicie, mimo, że ma tylko 6.1 megapikseli. No i przyzwoite szkła kitowe....
Co sądzicie o tym aparacie ? Ktoś go używa ? :D Przyznam, że on był pierwszym moim faworytem.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Tomasz z Tomaszowa Maz. napisał/a:
A, może Pentaxa K 100 D ?? :D Ogólne w testach wypada przyzwoicie, mimo, że ma tylko 6.1 megapikseli. No i przyzwoite szkła kitowe....
Co sądzicie o tym aparacie ? Ktoś go używa ? :D Przyznam, że on był pierwszym moim faworytem.

Jeżeli planujesz długie naświetlania nocnego nieba, to pomyśl raczej o aparacie na CMOS-ie, będzie bardziej odpowiedni do tego celu... K100D nie spełnia też innych wymagań postawionych w pierwszym poscie - ma mały bufor i stosunkowo wolny AF (choć uważam, że po przesiadce z kompakta, skok będzie i tak ogromny)...
Ostatnio zmieniony przez jaad75 Sro 29 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz z Tomaszowa Maz.
Nowy


Posty: 4
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

ok. To jaki aparat i czy ktoś ma z takiego aparatu zdjęcie nocne nieba naświetlane przez np. 5 minut ? Bo nigdzie nie mogę się doprosić zdjęcia, żeby zobaczyć jak to jest z tymi szumami w praktyce... :?
A, może ktoś z Kolegów "cyknie" takie zdjątko i wyśle mi na maila? Pora nawet odpowiednia.... :D
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Na CMOSie do 4000zł masz tylko Canony (no jeszcze ewentualnie Olympusy), ale ja wolałbym kupić 30D, czy nawet 20D i lepsze szkło, niż 400D...
A co do nocnych zdjeć z bardzo długim czasem naświetlania, to pewne pojęcie mogą dać wyśmiewane "darki" z testów aparatów na tym portalu...
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

jaad75 napisał/a:
Na CMOSie do 4000zł masz tylko Canony (no jeszcze ewentualnie Olympusy), ale ja wolałbym kupić 30D, czy nawet 20D i lepsze szkło, niż 400D...
A co do nocnych zdjeć z bardzo długim czasem naświetlania, to pewne pojęcie mogą dać wyśmiewane "darki" z testów aparatów na tym portalu...


zgadzam sie z przedmowca pomysl o uzywanym 20D na allegro chodza po 2000-2500zl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10