Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
Olympus E-1
Autor Wiadomość
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   Olympus E-1

Witam, mam pytanko na temat tego korpusu. Mój znajomy przymierza sie do zakupu lustrzanki cyfrowej, jako że nie wykonuje odbitek większych od 15x21, oraz interesuje sie głównie fotografia przyrodniczą (ptaszki itd) poleciłem mu tego Olympusa. Crop spowodowany przez wielkośc matrycy powoduje, że chyba jest to całkiem niezły aparat do tych zadań ... znajomy wczesniej korzystał z aparatów analogowych, no i ceni sobie również, a nawet przede wszystkim ergonomie, a w tym sprzęt jest również wzorcowy. I jakie jest wasze zdanie na temat zestawu E-1 + 14-54/2.8-3.5 bodajże, czy jest to sprzęt zdatny do wykonywania np. zdjęc na ślubach?? (oczywiście z Flashem - nie wspominam również o innych szkłach, to swoją drogą) - do niedawna miałem zakupić S5 Pro sprowadzane z UK, ale neistety, bardzo nagła sytuacja zmusiłą mnie do dość sporych wydatków ... a nawet bardzo sporych ... a E-1 w sytuacji pojawienia sie następcy prawdopodobnie po premierze będzie masowo wyprzedawany.
Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi :)

P.S. ten sam temat zamieściłem na forum foto.recenzja.pl, ale nauczyłem sie już, że rzeczowych odpowiedzi to sie chyba tylko tutaj moge spodziewać :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






opiotr
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Śluby z flashem da się ale bez już będzie ciężko (szum od ISO800) a niektórzy młodzi mają różne wymagania. Polecam zaznajomić się forum http://forum.olympusclub.pl/ E1 fajny sprzęt sam mam ale na ślubach trzeba się 'nagimnastykować' gdzie inne sprzęty radzą sobie bez problemu. Zestaw napewno warto kupić choćby dla samego obiektywu sam kupiłem na fali wyprzedaży za cenę troszkę wyższą od samego obiektywu.
Ostatnio zmieniony przez opiotr Sro 29 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   Re: Olympus E-1

borowik23 napisał/a:
....interesuje sie głównie fotografia przyrodniczą (ptaszki itd) ..... czy jest to sprzęt zdatny do wykonywania np. zdjęc na ślubach?? ....


W zastosowaniu nr.1 trzeba się najpierw zastanowić jaka optyka. Standardowym zoomem fotografia fauny polega na tym, że fauna jest gdzieś na zdjęciu i ma max. 500 pikseli ;-). Przydałby się jasny teleobiektyw w rozsądnej cenie. Polecanie aparatu bez obiektywu jest ..... nieprofesjonalne.
A i tak krótki czas otwarcia migawki potrzebny do zamrożenia ruchu przy teleobiektywie wymaga często ustawienia wysokiego ISO. Szybkostrzelność pozwala uchwycić zwierzaki w fajnych pozach.

W zastosowaniu nr.2 mam najmniejszą praktykę ale wydaje mi się, że jasny (2.8) zoom w okolicach 28-70, szybki AF, wysokie czułości ISO, i przyzwoite zdjęcia seryjne przydadzą się najlepiej.

Jako rozsądne minimum poleciłbym chyba 30D+Tamron28-70+Sigma 70-300APO.
Zalety: Niskie szumy w dużym ISO i szybkostrzelność. Niezłe optycznie szkła za rozsądną cenę.
Wady: Te obiektywy nie mają USM/SWM.
 
 
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   Re: Olympus E-1

Arv napisał/a:
borowik23 napisał/a:
....interesuje sie głównie fotografia przyrodniczą (ptaszki itd) ..... czy jest to sprzęt zdatny do wykonywania np. zdjęc na ślubach?? ....


W zastosowaniu nr.1 trzeba się najpierw zastanowić jaka optyka. Standardowym zoomem fotografia fauny polega na tym, że fauna jest gdzieś na zdjęciu i ma max. 500 pikseli ;-) . Przydałby się jasny teleobiektyw w rozsądnej cenie. Polecanie aparatu bez obiektywu jest ..... nieprofesjonalne.
A i tak krótki czas otwarcia migawki potrzebny do zamrożenia ruchu przy teleobiektywie wymaga często ustawienia wysokiego ISO. Szybkostrzelność pozwala uchwycić zwierzaki w fajnych pozach.

W zastosowaniu nr.2 mam najmniejszą praktykę ale wydaje mi się, że jasny (2.8) zoom w okolicach 28-70, szybki AF, wysokie czułości ISO, i przyzwoite zdjęcia seryjne przydadzą się najlepiej.

Jako rozsądne minimum poleciłbym chyba 30D+Tamron28-70+Sigma 70-300APO.
Zalety: Niskie szumy w dużym ISO i szybkostrzelność. Niezłe optycznie szkła za rozsądną cenę.
Wady: Te obiektywy nie mają USM/SWM.


tyle ze a polecałemz obiektywem :P a dokładnie z ED 50-200mm f:2,8-3,5, bardoz ciekawy zakres, światło :) no i koledze własnie ten zakres odpowiada :) za to teraz ja zastanawiam sie nad tymi ślubami, podobno na odbitkach potem i tak szum nie jest jakoś strasznie widoczny, widze to po swoim obecnym sprzęcie ... i tamtejsze Iso800 powinno być kompletnie używalne, tak moim zdaniem :)
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   Re: Olympus E-1

borowik23 napisał/a:
ED 50-200mm f:2,8-3,5, bardoz ciekawy zakres, światło


Faktycznie takie szkło musi być ekstra na ptaszki.
 
 
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

no własnie :P ale teraz pytanie, czy sprzęt E-1 + 14-54/2.8-3.5 + jakaś portretóweczka + lampa METZ 44 AF-4 (z tego co mi wiadomo, współpracuje w pełni z tym Olympusem) to dobry komplet?? wyliczylem że cena wyniesie jakieś 4 tys zł (obiektywy sprowadzane z USA), tak więc w sumie semi-pro sprzętu raczej w tej cenie nie kupie na chwilę obecną ... (E-1 to w sumie semi-pro, tylko na chwilke obecną troche małą matryca :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Tak się zastanawiam, czy Canon D30, to jeszcze pro, semi-pro, czy może już entry-level... Albo taki D60... Ciekawe...
 
 
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

jaad75 napisał/a:
Tak się zastanawiam, czy Canon D30, to jeszcze pro, semi-pro, czy może już entry-level... Albo taki D60... Ciekawe...


hehe :P no moze i tak :P no ael jeżeli będziemy tez tak patrzyli, to niedługo cechy puszek uważanych za pro w chwili obecnej będą w aparatach klasy C 400D :P i też nie będzie wiadomo, czy ten nowy Nikon D3 to jest Pro, semi-pro, czy może wogóle jakaś nowa klasa :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Takie podziały, brzmią dość śmiesznie w przypadku starych konstrukcji. O ile ma to sens w przypadku aparatów obecnie produkowanych, to sprzęty profesjonalne sprzed kilku lat, często pod wieloma względami ustępują wspłóczesnym aparatom entry-level. Owszem górują nad nimi solidnością konstrukcji, trwałością itd., ale wszystkie inne paramery (również te najważniejsze, dotyczące jakości obrazowania) starzeją się dość szybko. Powiedziałbym więc, że E-1 to był aparat projektowany z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, ale na chwilę obecną trudno przypuszczać, że jego parametry spełnią wymagania jakichkolwiek profesjonalistów, czy semi-profesjonalistów (czyli osób w ten, czy inny sposób zarabiających na fotografii, czyt. nie robiących zdjęć wyłącznie dla przyjemności)...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

Kiedyś miałem na dłuższy czas do zabawy E-1 z 14-54. Byłem bardzo zadowolony, choć to było ponad 2 lata temu i wtedy miało się inne wymagania. Szum był i to duży, więc ISO400-800, które często używa się w kościołach będzie problematyczne.
 
 
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

no tak, własnie o szumy sie w sumie tylko boje, reszta parametrów mi odpowiada ... a co powiedziena to :
http://allegro.pl/item231...ital_12_60.html

hihi, chyba ktos gdzieś pod pazuche przedpremierowy egzemplarz aparatu sobie z Japonii schował :) bo to chyba premiery jeszcze nie miało, szczególnie ze pisze, ze to egzemplarz powystawowy, mozę to drogo pójśc na moje oko, jeżeli działa tak jak zapowiadali :)
 
 
opiotr
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

borowik23 napisał/a:
no własnie :P ale teraz pytanie, czy sprzęt E-1 + 14-54/2.8-3.5 + jakaś portretóweczka + lampa METZ 44 AF-4 (z tego co mi wiadomo, współpracuje w pełni z tym Olympusem) to dobry komplet?? :)

Lepiej chyba kupić lampe systemową, z METZem użytkownicy pisali że często lampka wspomagania nie trafia dobrze w punkty AF i jest raczej mało przydatna. Reszta wszystko ok.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

http://fotopolis.pl/index.php?n=6286 - Nowość E-3
 
 
Woytec_60
Początkujący



Posty: 34
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

borowik23 napisał/a:
no tak, własnie o szumy sie w sumie tylko boje, reszta parametrów mi odpowiada ... a co powiedziena to :
http://allegro.pl/item231...ital_12_60.html


Ściema, zdjęcia z netu i aukcja prywatna.
Pewnie sprzeda sam sobie za dwa złote ;)
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11