Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 20 Lut, 2008
Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?
Autor Wiadomość
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?

Chlopaki musze pilnie zmienic korpusik - co polecacie z tych trzech, czy warto wchodzic w 5D biorac pod uwage jego wiek? i mozliwosc pojawienia sie jego nastepcy? Pozdrawiam :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

a jaką masz szklarnię ? :roll:
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   Re: Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?

Rusek napisał/a:
Chlopaki musze pilnie zmienic korpusik - co polecacie z tych trzech, czy warto wchodzic w 5D biorac pod uwage jego wiek? i mozliwosc pojawienia sie jego nastepcy? Pozdrawiam :)

Zależy do czego. Tak ogólnie to pewnie najlepsze fotki zrobi Full Frame. Ale FF ma też swoje wady.
Mnie fascynuje pozom wypasu nowego Nikosia. Zawsze uważałem, że body jest rzeczą drugorzędną po obiektywach. Ale jeżeli jego matryca nie będzie szumieć (jest na to szansa), to będę oszczędzał aż go sobie kupię.
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

szklarnia nie za duza dlatego nie biore jej pod uwage. W tym co robie wykorzystuje gora 2 obiektywy staloogniskowe.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

Rusek napisał/a:
W tym co robie wykorzystuje gora 2 obiektywy staloogniskowe.
a co robisz ? jeśli tylko stałki to może macro ?
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

no wlasnie dla mnie najwazniejsza jest mala ilosc szumow, oraz zakres tonalny - nie ma testow D300 wiec niewiadomo co to bedzie, a 5D jest juz doglebnie przetestowany mimo iz nie posiada "wodotryskow" - jakie sa jego najwieksze wady? pytam uzytkownikow :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

Czy z łaski swojej napiszesz kolego w jakim systemie byłeś do tej pory i jakiego typu masz zamiar robić zdjęcia? No i czego najbardziej wymagasz od aparatu.
Jeżeli brak szumów to 5D brakuje konkurencji. Jeżeli zakres tonalny to pomyśl o 5D a jeszcze lepiej o Fuji S5 Pro.
Na podstawie szczątkowych danych ciężko wybrać dopasowany aparat.
Miło by było też wiedzieć jakich szkieł potrzebujesz i jaką sumę masz zamiar wydać. Bo napisać, że chcę dobry aparat to każdy potrafi, trzeba jeszcze dokładnie sprecyzować swoje wymagania by później nie było małego zdziwienia i pretensji do doradzających.

Ja tylko napiszę, że dla mnie warto wchodzić w 5D przy jego obecnych cenach. Mam też 20D, robiłem zdjęcia 40D, D200 i innymi i te aparaty przy zdecydowanej większości zdjęć jakie robię leżałyby sobie spokojnie w torbie foto.
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

wczesniej bylem w systemie V - Viktora Hasselblad (i nadal w nim jestem) aparatu uzywam tylko do portretowania - nie slubnego, nie reportazowego, statyczny - aranzowany portret, nie znajac i nie sledzac rynku oraz technologii - popelnilem blad i kupilem Pentaxa K10 - nie zadowala mnie jakosc zdjec (szumy) powyzej 100 ISO. Dlatego musze zmienic aparat - na szklo moge wydac duzo - najwazniejsze zeby bylo dobre - nie interesuja mnie zadne zoomy. Ale pytanie dotyczylo aparatow a nie optyki. Pozdrawiam Serdecznie!

p.s wiem ze kazdy system oferuje dobre szkla - dlatego o to zapytam pozniej.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007   

No to masz tylko do wyboru dwa aparaty.
Canon 5D potrafi być niesamowity i jak potrafisz dobrze ustawić WB to z niesłychanym realizmem odda naturalność wizerunku człowieka (nawet z takim 85/1.8 )
Fuji S5 Pro też warto sprawdzić, widziałem co potrafi poprzednik S3 Pro (miałem w ręku pełne kadry ze studia) i to jest ten sam poziom co 5D.
O innych nawet nie masz co myśleć. A jak Ciebie stać to kupuj 1Ds Mark III plus 85L i 135L, gdybym miał kasę to.... już bym zamawiał :lol:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

no tak - tez mysle ze 5D ale wlasnie dowiedzialem sie ze podobno ma wyjsc upgrade...poczekam jeszcze chwile :) dzieki za odpowiedz!
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

MM, przypomnę może, że kolega Rusek usilnie chciał portretować krótkimi szkłami i bardzo bronił tej opcji w tym wątku:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
Myślę, że w świetle tego, co pisał półtora miesiąca temu, można jego opowieści między bajki włożyć... :lol:
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

MM - a co byś polecił do ślubnego reportażu ? I raczej tylko Canon .
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

lech pepliński napisał/a:
MM - a co byś polecił do ślubnego reportażu ? I raczej tylko Canon .


Ja to robię z ogromną satysfakcją na 5D i lepszego body za ludzkie pieniądze (na pewnym poziomie) nie znam. Niedługo ciekawą alternatywą może się stać D300 Nikona i oczywiście warto polecić też Fuji S3 PRo i S5 Pro.
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

jaad75 napisał/a:
MM, przypomnę może, że kolega Rusek usilnie chciał portretować krótkimi szkłami i bardzo bronił tej opcji w tym wątku:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
Myślę, że w świetle tego, co pisał półtora miesiąca temu, można jego opowieści między bajki włożyć... :lol:


ktore opowiesci? - chyba masz problem z uwaznym czytaniem? a co to hasselblad to jakies fiu fiu jest? uzywanego 501 CMa mozesz kupic taniej niz mydelnice pentaxa. Tylko ze musisz nauczyc sie najpierw obslugiwac swiatlomierz zewnetrzny... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 15