Chyba to jest właściwe miejsce, Może ktoś nie wie, albo wie ale nie wie kiedy.
11-13 czerwiec, Wrocław, Browar mieszczańsk
PODWODNY WROCŁAW
Już po raz trzeci w czerwcowy weekend zapraszamy Was do zanurzenia się w Podwodnym Wrocławiu. Równolegle na 16 scenach rozmieszczonych w „klimatycznym” industrialnym kompleksie Browaru Mieszczańskiego zaprezentuje się blisko 400 artystów z tak odległych od siebie dziedzin jak np.: muzyka i design, film i architektura, teatr i sztuka intermedialna czy fotografia i literatura.
Teraz coś co nas powinno zainteresować
Wielka wystawa fotografii otworkowej OFFO
Fotografia otworkowa to, przynajmniej w teorii, jedna z najprostszych technik fotograficznych. Bazuje ona na urządzeniu zwanym camera obscura. To proste urządzenie pozwala uzyskać obraz o niemal nieskończonej głębi ostrości oraz niespotykanej "optyce". Fotografowane przedmioty, jak również perspektywa, ulegają charakterystycznym przekształceniom, co sprawia, że fotografia otworkowa uważana jest zwykle za bardzo subiektywną formę wypowiedzi.
W wystawie OFFO bierze udział ponad sześćdziesięciu autorów. Postanowiliśmy również "otworzyć się" na gości zza granicy i umożliwić im pokazanie swoich wystaw. Dzięki temu, podczas Festiwalu można zobaczyć także prace pochodzące również z Francji, Argentyny czy Brazylii. Tak duża liczba prac pozwala ukazać nie tylko różnorodność efektów, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu camery obscury, lecz również wielość punktów widzenia i poglądów na temat fotografii, sztuki czy, po prostu, rzeczywistości.
Fotografie Wrocławia
wykonane przez czołowych fotografików polskich 40 sztuk pokazanych na wielkich planszach zamontowanych na ścianach browaru
Zamysłem wystawy Wrocław 3 byłaby kontynuacja próby szukania i utrwalania tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska wokół jego stolicy Wrocławia. Działanie ma polegać na rozbudzeniu lub wzmocnieniu istniejących więzi uczuciowych z miejscem jakim jest Miasto Wrocław poprzez pokazanie kolejnej serii fotografii zdaniem organizatorów godnych identyfikacji z miastem. Do prezentacji zostaną zaproszeni artyści których nazwiska wiążą się z historią wrocławskiej kultury
Podstawowym celem wystawy ma być przyciągnięcie uwagi postronnych widzów fotografiami związanymi z Wrocławiem poprzez ich treść oraz samą budowę przestrzenną wystawy.
Chcielibyśmy, aby przedsięwzięcie samoistnie nawiązywało do zaniechanej, prestiżowej wystawy My Wrocławianie, poprzez prezentację dobrych i ciekawych fotografii powstałych na gruncie wrocławskiej kultury.
W wsytawie uczestniczą: Edmund Witecki, Zenon Harasym, Adam Lesisz, Andrzej Ploch, Adam Bończa‑Pióro, Jacek Braun, Andrzej Dudek-Dürer, Jacek Lalak, Przemysław Piwowar
Podwodny Wrocław
Do zobaczenia na festiwalu