Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl

•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

Ogłoszenie 

Zapraszamy na Festiwal Optyczny

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej imprezie organizowanej przez naszą redakcję.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat dla początkującego siedemnastolatka.
Autor Wiadomość
pablo_333
Nowy

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 15:34   Aparat dla początkującego siedemnastolatka.

Witam!
Jaki polecicie aparat na początek dla zupełnego laika aby sobie poprstykał zdjęcia. Kwota tak do 500zł.
Pozdrawiam!

Reklama

mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 15:47   

ja tam polecam Zenita 122s + Helios 58/2 <- ale nie daj za niego więcej, niż 60zł

potem Pentacona 28/2.8 MC bodajże <- nie daj za niego więcej niż 70zł

potem Jupitera 37AM <- do 100zł maks ;)

i klisze na allegro za złoty trzydzieści pięć :)

pablo_333
Nowy

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 15:51   

:) w sumie to chodzi mi o cyfraka:)

igorax 
Rozmowny
vast

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 17:19   

może Fuji s5600 - to trochę bardziej zaawansowany cyfrak z którego coś tam można wyciągnąć.

moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 18:58   

Fuji S5600 ma już trochę lat, ciężko go kupić, ale jak przed momentem sprawdziłem podobną jakość zdjęć daje Panasonic FZ-8, a kosztuje ok. 750 zł:
http://www.skapiec.pl/sit...z-8&kategoria=2
Możesz poczytać opinie uzytkowników o tym aparacie. Sporo ludzi go kupuje, bo za swoją cenę ma dobra jakość zdjęć i duże możliwości. Tu masz opinie ludzi z innych serwisów:
http://www.recenzje.net.p...c_lumix_dmc-fz8
http://www.ceneo.pl/;0154...productOpinions

Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system

Wysłany: Sro 27 Lut, 2008 18:42   

zwróć uwage na np. samsunga s850 czy panasa ls75:) do 500 zł sie zmiescisz:) jak coś wybierzesz to daj znać:)
Ostatnio zmieniony przez Ostegolectric Czw 28 Lut, 2008 14:00, w całości zmieniany 1 raz  

Daimon 
Rozmowny

Wysłany: Sro 27 Lut, 2008 20:04   

Canona PowerShot A570 IS bym Ci polecił. Ma wszystko, czego na start potrzebujesz. Do tego umiarkowaną cenę - kliknij tutaj.

ArturMaly 
Uczestnik

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 22:12   

Także szukam czegoś do tej kwoty (w imieniu kolegi - pierwszy aparat w życiu),
na razie wygrywa podany przez Daimon'a Canon...
A co myślicie o Panasonic Lumix DMC-LZ7 ??
A może coś innego?

moon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 16:05   

Canona PowerShot A570 IS robi dobre zdjęcia, jest tani, ma również niedoskonałości, np. wyświetlacz 115 tys. pikseli, gdzie dziś standard to ok. 200 tys. pikseli.

Panasonic FZ-7, FZ-8 robią podobnej jakości zdjęcia, mają większe możliwości, ale i kosztują więcej. Jeśli zdecydujesz się na Panasonica to wybierz nowszy i tańszy FZ-8. Tu możesz porównać ceny i opinie użytkowników. Wyżej podałem Ci inne linki z opiniami.
http://www.skapiec.pl/sit...956_0_0_0_0_0_0

P_M_ 
Maniak

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 17:41   

Przesadzasz. Jesli robia podobnej jakosci zdjecia, to po co przeplacac? :wink:
Mysle, ze kolega ma ograniczone fundusze. No i czeka go zakup pamieci oraz akumulatorkow i ladowarki - tak podejrzewam.

ArturMaly 
Uczestnik

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 17:59   

Miałem swojego czasu Panasonicza FZ5, strasznie szuumił, ale poza tym nic mu nie mogłem zarzucić... uważam że o jakości zdjęć nie decyduje wyświetlacz (jestem użytkownikiem lustrzanki), jeżeli A570 IS robi zdjęcia podobnej jakości to po co przepłacać?
Tylko niestety nie wiem jak to wygląda z tą jakością...
Proszę o porady...

moon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 18:47   

Napisałem o wyświetlaczu, co oczywiste, nie dlatego, że wpływa on na jakość zdjęć, ale na nim można ocenić, jak wyszła przed momentem pstryknięta fotka. To tak jakby dziś kupować monitor z 256 kolorami. Pewnie można, ale większość ma po kilkanaście milionów, choć oko ludzkie podobno rozróżnia 150 barw i 400 tys. odcieni.
Przykładowe, najlepsze zdjęcia z Canona A570IS masz tu:
http://www.dpreview.com/g...a570is_samples/
Aha, pomyliłem się co do jakości, Canon A570IS ma gorsza od Panasonica FZ-8. Powód? Czytałem i oglądałem sample Canona A720IS. Jeszcze jedna rzecz większość zdjęć zrobiono z czułością 80 ISO, także są ładne. Jeśli kolega szuka jak najprostszego aparatu, to i A570IS go zadowoli. Jak chciałby coś „kombinować” ze zdjęciami, to lepiej kupić model droższy.

Odpowiedz do tematu