Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
mateusz1234 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Dębica
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)

Witam Was serdecznie,

Poszukuje aparatu kompaktowego bądź też bezlusterkowca (chyba, że macie jakieś inne propozycje - rozważę każdą) w kwocie do 1500zł.
Zastosowanie: wyjazdy wakacyjne, koncerty klubowe, pociągi, dworce - więc można powiedzieć, że uniwersalne zastosowanie.
Prosiłbym Was o jakieś propozycje dla mnie.

Mam jeszcze jedno pytanie od siebie. Ponieważ polecano mi aparat Sony A5000.
W związku z tym moje pytanie - który aparat będzie lepszy - A3000 czy A5000. Pytam, ponieważ w jednym ze sklepów jest ciekawa promocja na A3000. I czym te aparaty różnią od siebie?
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 27 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Rafal_Czwa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Proszę pomóżcie mi dokonać właściwego wyboru kompaktu. Szukałem aparatu do 2000 zł ale przegrzebałem kilka tematów i wydaje mi się, że warto odrobinę dopłacić i wybrać między dwoma poniżśzymi modelami które są aktualnie w cenie ok. 2 150 zł.

Sony DSC-RX100 II czy FUJI X30 ?

Witam,
Jestem osobą która pstryka zdjęcia amatorsko. Zdjęcia wykonuję tylko i wyłącznie w trybie automatycznym ewentualnie korzystając z ustawień tematycznych. Od kilku lat jestem użytkownikiem Canona PowerShot S5 IS z którego ogólnie jestem/byłem bardzo zadowolony ale aktualnie oczekuję już czegoś więcej od jakości zdjęć oraz filmów (niestety 640x480, 30 kl./sek. to już zdecydowanie niewystarczająca jakość). Pobudką do zainwestowania w nowy sprzęt jest fakt, że w niedługim czasie będę tatą ;)

Przeznaczenie aparatu: zdjęcia wakacyjne (również robienie zdjęć panoramicznych), imprezy rodzinne, aktywne wypady plenerowe, filmy w jakości Full HD no i oczywiście za jakiś czas robienie zdjęć bobasowi więc przydałaby się dobra stabilizacja.

Oczywiście jeżeli uważacie, że lepszy będzie jeszcze inny model to piszcie śmiało ale tego budżetu 2 150 już przekroczyć nie mogę.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Canon G7x
 
 
Rafal_Czwa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Bardzo ciekawy aparat ale jeśli możesz to napisz jakieś uzasadnienie abym wiedział pod jakim względem przewyższa tamte modele. Szkoda tylko, że jego aktualna cena jest na obecną chwilę dla nie zbyt wysoko bo ok 2 450zł. Ale gdyby się wstrzymał z zakupem jakieś 3-4 miesiące to może cena jeszcze by zeszła do ok. 2100zł.

[ Dodano: Nie 04 Sty, 2015 20:31 ]
A jeżeli miałbyś jednak wybierać między wymienionymi przeze mnie dwoma modelami to który byś wybrał ?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Rafal_Czwa, skąd jesteś?

Przeczytaj testy.
Tu i na dpreview.

[ Dodano: Nie 04 Sty, 2015 20:51 ]
http://www.dpreview.com/r...693282700112685

http://m.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g7-x
 
 
Rafal_Czwa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

A jakie znaczenie przy wyborze aparatu ma to skąd jestem ? Częstochowa ;)

Czytałem testy a w zasadzie test jest tylko Sony RX 100 I i II bo testu Fuji X30 nie mogłem znaleźć (przynajmniej na optyczne.pl bo czytałem oczywiście w innych miejscach) jest tylko opis modelu itp. W sumie to nawet zastanawiam się czy dla amatora takiego jak ja warto dopłacać 500 aby zakupić model RX 100 II ponieważ chyba aż tak drastycznie się nie różni od I przynajmniej dla amatora. Dołożona stopka, czy WiFi są rzeczami z których raczej bym nie korzystał.

Pytam Was ponieważ jestem kompletnym amatorem i nie wiem który z aparatów będzie dla mnie lepszy.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Elbląg http://allegro.pl/canon-g...d=1#tabsContent
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Rafal_Czwa napisał/a:
testu Fuji X30 nie mogłem znaleźć (przynajmniej na optyczne.pl bo czytałem oczywiście w innych miejscach)

Coś mi w kościach strzyka, że niebawem będzie test, może Hijax skrobnie słówko jak wypada w porównaniu do Sony i Canonów.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Na dpreview obrazki z Fujifilm X30 wyglądają kiepsko.
 
 
Rafal_Czwa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Teraz rozumiem dlaczego pytałeś skąd jestem ;) Cena rzeczywiście jakby promocyjna bo aż ok. 700 zł niższa niż sklepowa i biorąc pod uwagę, że niby tylko był uruchomiony do sprawdzenia to cena na tyle niska że aż podejrzana, ale może jestem zbyt mało ufny.

Poproszę jeszcze na odpowiedź na dwa poniższe pytania:

1. Zastanawiam się czy dla amatora takiego jak ja warto dopłacać 500zł aby zakupić model RX 100 II ponieważ chyba aż tak drastycznie się nie różni od I generacji przynajmniej dla amatora ?

2. Jeżeli miałbyś wybierać dla mnie między aparatem Sony RX100 I/II vs FUJI X30 to który z nich byś wybrał ?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Oj nie wiem.

Ludzie niemających kasy (a święta byly) biorą różne rzeczy (sugerowane przez lombard/komis) na raty żeby dostać gotówkę. -choć ten to nie wiem czy z Polski może prezent.
 
 
kanati 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 17 Sty, 2015   

Witam, szukam dla siebie kompakcika. Przeczytałam już wiele recenzji, tematów, ale nadal mam mętlik. Moje wymagania do aparatu:
- wygodny do trzymania w łapce, często przemierzam góry i chciałabym by ładnie uwieczniał moje podróże i był "przyjacielem", a nie ciężarem podczas takich podróży,
- fotografowaniu zwierząt i dzieci, więc musi być szybki
- mógł pracować w różnych warunkach (także w ciemnych miejscach, w pomieszczeniach itd)
- ładnie "rozmazywał" (jak na kompakt) inne obiekty (lubię portretować oraz zajmuję się hobbystycznie "foceniem" bezdomnych psów do ogłoszeń),
- nagrywał filmy w miarę dobrej jakości (nie zależy mi na HD, ale jednak by jakość była zadowalająca),
- jestem wyczulona na szumy... ;)
- był wszechstronny, lekki, wygodny i dość intuicyjny - lubię uczyć się, poznawać nowy sprzęt, ale jednak jestem dość "łamagą" jeśli chodzi o techniczne sprawy i trudniejszych rzeczy mogę nie pojąć, na razie mimo czytania wiele rzeczy jest dla mnie czarną magią. Dlatego szukam coś, co pozwoli mi się rozwinąć, ale nie jest na tyle trudny i mocno zaawansowany, że mogłabym nie dać sobie rady.

Totalnie NIE zależy mi na zoomie.
Priorytetami dla mnie jest fotografia dzieci i zwierząt,natomiast dobrej jakości filmy czy fotografia krajobrazowa to taki byłby dla mnie miły dodatek, bo to lubię i ciągle noszę aparat ze sobą.

Cena - do 2000zł.

Do tej pory fotografowałam 8letnim aparcikiem, totalnie przestarzałym, wolnym i od dawna przestawał mi wystarczać (zresztą kupiony za psie grosze), dwa razy w łapce miałam Canonik mojego Taty, też nie jakaś rewelacja, ale podoba mi się jego intuicyjność i w porównaniu z moim był cudem techniki, mimo to nie radzi się w trudniejszych warunkach. Jednak na dłuższą metę nie widzę takiego Canona u mnie, chciałabym coś, co starczy mi na parę lat, usatysfakcjonuje i będzie trafem w 10.

Swego czasu celowałam w lustrzankę (ach ta moda i reklama), ale przemyślałam sprawę i chcę coś wszechstronnego, mniejszego i coś, co posłuży mi parę lat, bez ciągłego inwestowania w sprzęt. Kompakcik może być wprowadzeniem do świata fotografii i szczerze mówiąc, trochę na to liczę ;) .

W tej chwili na razie skłaniałabym się ku Olku XZ-2, ale w sumie nie wiem czy dobrze celuję. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.
 
 
Dicentra 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Będę wdzięczna za radę w wyborze kompaktu do 2000zł,
zależy mi na:
- jasnym obiektywie
- geotagowaniu
- trwałej konstrukcji
-jeśli da radę to aby aparat miał rozsądne wymiary :wink:
Pozdrawiam!
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Chyba nie ma "małego" kompaktu spełniającego powyższe wymagania. No bo czy np. Nikon P7700/7800 (Opcjonalnie moduł GPS GP-1) jest wystarczająco mały i lekki? :wink:
Może Canon PowerShot S110...
 
 
Borneq 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Sony DSC-HX400V.
GPS i bardzo dobra stabilizacja obrazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14