Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Fuji X-E1 - czy to już ten czas?
Autor Wiadomość
holomovement
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   Fuji X-E1 - czy to już ten czas?

Nie lubię kupować nowości. Wydaje mi się, że najnowsze modele Fuji mają zawsze zbyt wysoką cenę (wiadomo, o każdym systemie można tak powiedzieć, ale jakoś Fuji wydaje mi się wyjątkowo "overpriced" - np. obecnie 6000zł za x-t1 z kitem.. dla mnie przesada). Ale jeśli poczekać..

X-E1 + 18-55mm f/2.8-4 kosztuje teraz 2300zł. Myślę, że to już dobra cena.
Do tego można dodać XF 35 mm f/1,4 (1500zł - po cashbacku, który trwa do końca marca).
Razem 3800,-

W tej cenie mamy mały aparat z sensownym szkłem zmiennoogniskowym i w miarę uniwersalną stałką. Sam czegoś takiego teraz szukam - aparat na wyjazdy, na ulicę, do reportażu, czasem do portretu. Używam LR, RAW-y wywołuję na komputerze. Dwa szkła to dla mnie wystarczająco.
W Fuji podoba mi się plastyka obrazu, kolorystyka, niebrzydki bokeh na 35mm, "używalny" kit. Ogólnie całkiem fajna jest optyka dostępna w tym systemie. Nie podobają mi się problemy, które ma Lightroom z obsługą RAW-ów z x-transa (nie chcę się przesiadać na inny soft).

Co Wy sądzicie? Da się coś lepszego wycisnąć w tej kwocie na aps-c? Alternatywą są np. NEX-y, ale niestety nie widzę tam sensownego szkła w takim wycieczkowym zakresie (18-55, 16-50 to "ciemnia" u Sony).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Jak ci się podoba to bierz, bo proponowany przez ciebie zestaw ma sporo zalet. Co do ceny, to musisz pamiętać o ruchach walut. Tak się stało, że do początków grudnia u.r. kurs jena wyraźnie spadał, a później zaczął znowu rosnąć, co oczywiście nie sprzyja dalszym obniżkom cen.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
holomovement
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Dzięki uprzejme za odpowiedź. Kurs JPY i USD oczywiście obserwuję, ale nie uzależniam momentu kupna od tego za bardzo. Konia z rzędem temu, kto potrafi przewidzieć ruchy w dłuższym terminie.. Ale oczywiście niedawne minima na JPYPLN są bez wątpienia sprzyjającą okolicznością.
Przede wszystkim staram się ocenić czy dany sprzęt jest warty swojej ceny i czy w podobnej cenie istnieje lepsza alternatywa. W tej chwili, przy moich potrzebach, nie widzę takiej. Choć z bezlusterkowców, poza Fuji, orientuję się tylko w systemie Sony, więc możliwe, że coś omijam.

Czy jest tu ktoś, kto wywołuje na codzień RAW-y z Fuji X? Jestem bardzo ciekawy, czy da się pracować z najnowszym Lightroomem w połączeniu z RAW-ami z trans-x. Wiem, że problemy z demozaikowaniem w LR występują nadal, ale interesuje mnie na ile jest to uciążliwe (czy na tyle, że wymusza zmianę oprogramowania).
 
 
phil001
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

podczepię się pod temat, bo dotyczy aparatu, który niedawno zakupiłem czyli X-E1. Chciałbym pobawić się w astrofotografię, zwłaszcza startrails czyli pozorny ruch gwiazd. Czy ktoś się może orientuje co można zrobić żeby XE-1 wytrzymał zrobić około 300 zdjęć z naświetlaniem około 1 minuty? Jakiś zewnętrzny battery pack istnieje? Odrzucam zasilanie ciągłe z gniazdka bo w plenerze mi się nie przyda... Z góry dzięki za podpowiedzi!
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

phil001 napisał/a:
Jakiś zewnętrzny battery pack istnieje?

Nie znalazłem, za to jest ładne, skórzane etui :)
Jeśli istnieje możliwość zasilania przez gniazdo usb, to możesz się pokusić o jakiś konkretny energy bank i zasilać tą drogą, nie tracisz mobilności, zyskujesz sporo czasu.
Jeśli nie, to z akumulatorem przewidzianym na 370 fotek z krótką ekspozycją zrobisz może 1/3 z tych 370.
 
 
phil001
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

a może ktoś kombinował z czymś takim?: http://shop.fujifilm.co.uk/cp-w126-coupler.html
 
 
arko6565 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

A ja w sklepie jednej z sieci sklepów fotograficznych kupiłem kilka dni temu X-E1 z obiektywem 27 mm 2,8 + Obiektyw 50 - 230 mm + torba fotograficzna Fuji + bon 130 zł na fotoksiażkę i za wszystko zapłaciłem 2600 zł. Aparat i obiektywy ze srebrnym wykończeniem. Dwa szkła + body i dodatki za taką cenę - uważam, że tak - to już ten czas! :-)
 
 
holomovement
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

arko6565 napisał/a:
X-E1 z obiektywem 27 mm 2,8 + Obiektyw 50 - 230 mm + torba fotograficzna Fuji + bon 130 zł na fotoksiażkę i za wszystko zapłaciłem 2600 zł.


Wow, świetny interes. Gdzie taki można zrobić? :-) Ja kupiłem X-E1 + 18-55 za 2300zł, ale planuję jeszcze xf 35mm, więc i tak wyjdzie sporo ponad 3000zł.

Niestety - będzie trzeba przerzucić się z LR na Capture One. To dla mnie największa wada x-trans (choć to nie wina Fuji, tylko polityki Adobe).
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

holomovement napisał/a:
arko6565 napisał/a:
X-E1 z obiektywem 27 mm 2,8 + Obiektyw 50 - 230 mm + torba fotograficzna Fuji + bon 130 zł na fotoksiażkę i za wszystko zapłaciłem 2600 zł.


Wow, świetny interes. Gdzie taki można zrobić? :-) Ja kupiłem X-E1 + 18-55 za 2300zł, ale planuję jeszcze xf 35mm, więc i tak wyjdzie sporo ponad 3000zł.

Niestety - będzie trzeba przerzucić się z LR na Capture One. To dla mnie największa wada x-trans (choć to nie wina Fuji, tylko polityki Adobe).


Wow, TO JUŻ JEST WAS DWÓCH?
Uwaga-Wkręty z Fuji!!!
Tego nieudolnego fuji, który nabrał mnie na matrycę EXR.
Omijaj-ta tych szubrawców z fuji z daleka.
 
 
holomovement
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

NX-5 napisał/a:
Tego nieudolnego fuji, który nabrał mnie na matrycę EXR.
Omijaj-ta tych szubrawców z fuji z daleka.


Ale o co chodzi? :-)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

holomovement, śjakieś niewytłumaczalne fobie ;)
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

hijax_pl napisał/a:
holomovement, śjakieś niewytłumaczalne fobie ;)


"Czy śjakieś niewytłumaczalne fobie? "
No strachów akurat nie ma, wprost przeciwnie.
Są przykre doświadczenia, obietnice i chęć przeskoczenia konkurencji.
Piszę i pisałem akurat o przełomowej matrycy EXR 1/1,6 cala.
Ciągnąc temat dalej- świetne Zoomy HS-ów, czy pamięta jeszcze ktoś te górskie ujęcia ?
Konkludując, firma Fuji "ciągnie ogony"
Inni zarobili kasę na bezlusterkowcach, a fuji wmawia klientom fixy mixy z matrycą 1/2,3cala.
Pozdrawiam
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

NX-5, Sony też robi badziewnae kompakty ale to nie znaczy, że należy je do jednego worka wrzucać razem z topowymi ILCE. Tak też jest ze wszystkmii producentami, łącznie z uwielbianym przez Ciebie Samsungiem.

Przypoominam, że X-E1 ma matrycę APS-C (i to jeszcze XTrans) a nie 1/2.3".

A EXR jako koncept jest całkiem OK i nie ma co narzekać.
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

hijax_pl napisał/a:
NX-5, Sony też robi badziewnae kompakty ale to nie znaczy, że należy je do jednego worka wrzucać razem z topowymi ILCE. Tak też jest ze wszystkmii producentami, łącznie z uwielbianym przez Ciebie Samsungiem.

Przypoominam, że X-E1 ma matrycę APS-C (i to jeszcze XTrans) a nie 1/2.3".

A EXR jako koncept jest całkiem OK i nie ma co narzekać.


To co badziewne, wrzucam do jednego (śmieciowego) wora.
Sony, wywołane do tablicy, ma się czym pochwalić.
Samsung, uwielbiany i owszem, obecnie bezlusterkowiec Panasonic.
Matryca EXR w jest jak pędrak chrząszcza i nie wyfrunie niestety, jak piękny motyl.
Przypominam że "ta" larwa przekształca się już od 2009 roku.
Jak mawia Cejrowski, pokazuje i objaśniam.
Matryca EXR miała być panaceum na wszelkie bolączki małych matryc w kompaktach.
Pytam- gdzie te "światłe" idee"?
Co do matrycy XTrans- nie chce sprawdzać, bo po prostu nie wierzę im jak psom.
Koniec kropka na temat fuji.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

NX-5 napisał/a:

Co do matrycy XTrans- nie chce sprawdzać, bo po prostu nie wierzę im jak psom.


W sumie to miło wiedzieć, że w takim razie nie wiesz o czym nawijasz ten makaron.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13