Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do 2000 zł - wycieczki, wakacje, krajobraz
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

dart napisał/a:
-Olympus PEN E-PL7 ...
-Olympus PEN E-PL8 ...
-OLYMPUS E-M10 Mark II

dart napisał/a:
-Fujifilm x-A10

Wszystko zależy od potrzeb, jakości zdjęć z tego fuji olek raczej nie przebije - bo genialnej matrycy 16Mpix i do rtego świetnego i ostrego szkła "kitowego" zazdroszczą fuji róznież posiadacze lustrzanek APSC. Większy obiektyw - ale też większa matryca. Zależy jeszcze jakie szkła zamierzasz dokupić - warto o tym pomyśleć . Samo robienie zdjęć różnymi formatami matrycy również powoduje pewne ograniczenia - dla przykładu rozmycie tła przy tej samej jasnośći obiektywu ale przy różnych matrycach tez będzie się bardzo różnić.,. Generalnie - im większa matryca tym lepiej...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dart 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

Nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy określić jakie będą potrzeby dotyczące dodatkowych obiektywów. Nie mam doświadczenia i co za tym idzie sprecyzowanych potrzeb. Dlatego liczę na rady ludzi tego forum, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie. Stąd dylemat czy warto wydawać 1/4 ceny więcej na inny model gdy nie zna się jeszcze tego czego będzie mi brakowało, co będzie miało większe czy też mniejsze dla mnie znaczenie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

dart napisał/a:
Nie mam doświadczenia i co za tym idzie sprecyzowanych potrzeb.

W tej sytuacji brałbym Fuji - ma szkło które pozwoli na bardzo ostre zdjęcia i większą matrycę (jak w lustrzankach) dającą większe możliwości na przyszłość. Na dodatek masz w zapasie trochę grosza na karty pamięci , torbę czy zapasową baterię...
 
 
dart 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

Także właśnie myślę w podobny sposób. Choć przypuszczam, że wszystkie z wymienionych przeze mnie aparatów początkowo spełniłyby pierwsze oczekiwania. A, że wiedza na razie u mnie nikła to i większy wydatek początkowy myślę zbędny. Stąd myśl o X-A10.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 30 Lip, 2018   

Fujifilm X-A10 nie ma nawet gorącej stopki na lampę błyskową
a ta wbudowana jest słabiutka.
 
 
dart 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 30 Lip, 2018   

Myślałem o tym. tzn o przyszłej ewentualnej rozbudowie, powiększeniu zestawu o lampę, inne obiektywy. I tu wybór padłby ma E-M10 Mark II lub lustrzankę, ale gabaryty i waga przy rozbudowanym zestawie staje się minusem na dzień dzisiejszy. Z kolei PEN-E PL7/PL8 ma możliwość dołączenia lampy, jest również mniejszy(poręczniejszy). Wg testów standardowa lampa nie powala. I jest droższy o 1/4 ceny.
 
 
dart 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 31 Lip, 2018   

A co myślicie o używanych? Na co zwracać uwagę ?
Znalazłem ciekawe oferty OM-D E-M10II nie przekraczające 2k - tak mi się wydaje, że ciekawe
https://allegro.pl/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-gratisy-i7483615925.html#thumb/6
https://allegro.pl/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-komplet-obiektyw-i7470428370.html#thumb/1
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

dart napisał/a:
Stąd myśl o X-A10.

Bardzo dobra myśl. Aparat ma tak dobrą matrycę że lampy się praktycznie nie używa.
dart napisał/a:
wybór padłby ma E-M10 Mark II lub lustrzankę,

Właśnie lustrzanki mogą tylko pozazdrościć i matrycy i obiektywu. Może sam korpus "guzikologią" nie rozpieszcza ale cóż więcej chcieć za tę cene... Zawsze możesz zmienić na XT.
 
 
dart 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Wracam po 2 tyg. Przeglądnąłem art., więcej testów, ceny itd. Znalazłem x-a10 z dodatkowym obiektywem FujinonXC 50-230mm F4.5-6.7 OIS II. Osobno kupowany kosztuje ~1500zł (w różnych sklepach) a w zestawie z X-A10 około 500zł.
Czy warto dołożyć do takiego obiektywu? Mało testów obiektywu XC 50-230 znalazłem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2018   

Warto. Oczywiście, jeśli potrzebujesz tego zakresu ogniskowych. Szkło może nie wygląda solidnie , ale daje akceptowalne obrazki nawet w porównaniu z dużo droższymi obiektywami.
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

Czy rzeczywiście ten Fuji X-a10 jest taki dobry? Można go mieć juz za 1500 zł, a w jakimś global za 1100 zł. Jakby miał dotykowy ekran to bym brał bez zastanowienia. ALe cały czas zastanawiam się między nim a Panasonic gx800 lub jakimś kompaktem z jaśniutkim obiektywem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13