Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl

•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

Ogłoszenie 

Wybieramy najlepsze produkty 2019 roku

Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie na najlepsze produkty 2019 roku.

Wybieramy najlepsze aparaty, obiektywy, lornetki i smartfony, a na głosujących czekają bony o wartości 500 zł na zakupy w sklepie sklepbeznazwy.com.pl..

Głosować możecie NA TEJ STRONIE

Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix G90 - test aparatu
Autor Wiadomość
maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor

Wysłany: Pon 08 Lip, 2019 17:35   Panasonic Lumix G90 - test aparatu

Zapraszamy do lektury testu Panasonika G90 oraz do dyskusji.

https://www.optyczne.pl/4...mix_DC-G90.html

Reklama

Soniak10 
Entuzjasta
A700, X-S1 etc...

Wysłany: Wto 16 Lip, 2019 18:52   

No to ja zainicjuję dyskusję: proszę o opinie, na ile brak fazowego AF obniża skuteczność ostrzenia?

I drugie: na ile obiektywy Olympusa są w pełni kompatybilne z korpusami Panasonica i odwrotnie? Czy w takiej konfiguracji AF działa jednakowo sprawnie?

TS 
Optyczny

Wysłany: Sro 17 Lip, 2019 21:11   

Soniak10 napisał/a:
na ile obiektywy Olympusa są w pełni kompatybilne z korpusami Panasonica i odwrotnie?

Tak na 90% ;) Tutaj są fajnie opisane obszary niekompatybilności:
https://www.apotelyt.com/...t-compatibility

Soniak10 napisał/a:
Czy w takiej konfiguracji AF działa jednakowo sprawnie?

Nie da się odpowiedzieć, bo to zależy i od obiektywu, i od apartu. Trzeba by przetestować jedną procedurą wiele kombinacji korpus-obiektyw obu producentów, a tego nikt nie zrobił.

Przykład dlaczego jest to pogmatwane: część szkieł Panasa jest obsługiwana przez DFD, więc można się spodziewać, że będą działać szybciej na współczesnych korpusach tego producenta, niż na Olkach z autofokusem kontrastowym, ale już wolniej niż na Olkach z fazowym. Obsługa DFD jest już w całkiem niedrogich korpusach Panasa, ale fazowy jest tylko w najdroższych Olympusach. Czyli jak, nowe szkło Panasa z wyższej półki działa lepiej z aparatem Panasonika czy Olympusa?

Soniak10 
Entuzjasta
A700, X-S1 etc...

Wysłany: Sro 17 Lip, 2019 21:25   

TS napisał/a:
obszary niekompatybilności:

Załamałeś mnie... Wynika z tego, że jak już się decydować na korpus określonej firmy, to nie ma co ryzykować zakupu obiektywów innej, zwłaszcza tych droższych :cry:

TS 
Optyczny

Wysłany: Sro 17 Lip, 2019 21:35   

Nie no, aż tak źle nie jest :) Ja używam Panaleiki 12-60 na E-M5 II i autofokus (mam na myśli pojedynczy, nie ciągły) jest bardzo szybki i celny, nawet w przeciętnym świetle, typu pokój sztucznie oświetlony; dopiero przy bardzo słabym świetle pompuje. Na pewno jest lepiej niż jak podepnę Oympusa 45/1.8, który na tym samym korpusie Olka już w tym przeciętnym świetle myli się zbyt często jak na moje oczekiwania.

Naprawdę, to wszystko zależy i ja nie podejmuję się wydawać żadnych kategorycznych sądów. Popatrz jakie szkła i korpusy Cię interesują, zobacz czy wchodzisz w jakiś obszar niekompatybliności, a potem popatrz na opnie jak to działa. Testy w niczym tu nie pomogą.

Soniak10 
Entuzjasta
A700, X-S1 etc...

Wysłany: Czw 18 Lip, 2019 21:00   

Im dłużej przeglądam oferty w necie, tym bardziej tracę głowę. Bo np. na taki zestaw:
https://e-oko.pl/aparaty-cyfrowe-bezlusterkowce/8590-fujifilm-x-t30.html
to w zasadzie kasę już mam. Wprawdzie body bez uszczelnień, ale jak Panasonic nie zejdzie z ceną G90 do rozsądnego poziomu, to konkurencja może mnie przekonać do czegoś takiego. Ostatecznie i tak podstawowym kryterium wyboru jest, jak w zamówieniach (za przeproszeniem) publicznych: "100% cena"! :roll:

Ps: sorki, ale pomyliłem wątki, miałem ten tekst umieścić pod: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=553712&sid=0a806fa3920d5f333d22992ae0e4ed89#553712
Czy admin może go przekierować? Z góry dzięki.

Yacko 
Nowy

Wysłany: Sro 11 Gru, 2019 21:39   

Czy podczas ładowania przez USB można korzystać z aparatu ?

PanasonicLumix 
Nowy

Wysłany: Sro 11 Gru, 2019 22:44   

@Yacko

Można korzystać z aparatu podczas ładowania przez USB.

Soniak10 
Entuzjasta
A700, X-S1 etc...

Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 21:29   

Ps: gdzie można "pomacać" G90? Wziąć w dłoń i ocenić jak leży w ręce, zanim się człowiek zdecyduje?

Odpowiedz do tematu