Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----

Ogłoszenie 

Zapraszamy na Festiwal Optyczny

Zapraszamy na kolejną, jesienną edycję Festiwalu Optycznego.
Impreza odbędzie się w dniach 9-11 października br. w Pałacu Łochów
i będzie poświęcona sprzętowi fotograficznemu i filmowemu.
Szczegóły i zapisy TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 08 Wrz, 2020
Lekki aparat w góry z przyzwoitym zoomem.
Autor Wiadomość
Ziemowit105 
Nowy

Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   Lekki aparat w góry z przyzwoitym zoomem.

Chcę kupić aparat w cenie od 800 do 1700zł, który będzie lekki, waga do ok. 500 gram, będzie posiadał przyzwoity zoom optyczny gdyż chcę fotografować zwierzęta i chcę robić zbliżenia nieco dalszych krajobrazów. Nie chciałbym też, żeby był zbyt ciemny. Miło byłoby gdyby robił zdjęcia z pięknymi żywymi kolorami.

Aparat będzie noszony na szelkach pod czas długich pieszych wycieczek w wysokich górach jak Alpy i Kaukaz. W związku z tym odpadają zarówno lustrzanki gdyż są za ciężkie jak i drogie aparaty bo czochrając się o skały niezwykle łatwo zniszczyć taki sprzęt.

Obecnie zdjęcia cykam z telefonu Asuz Zenfone 5Z, który kupiłem ponad rok temu za 1500zł, ale to ma pewne znaczne ograniczenia bo zoom mam tylko cyfrowy, a w słabym oświetleniu niekoniecznie aparat sobie radzi.

Pomożecie coś wybrać ciekawego?

Z fotograficznym pozdrowieniem!

Reklama

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

A co oznacza "przyzwoity zoom"?
Pogodzenie małej wagi i dużego zoomu w dobrym aparacie (z przynajmniej calową matrycą) może być problemem w tym budżecie. Może np.
Panasonic Lumix DMC-TZ100 ale to trzeba ze 2000zł...

Ziemowit105 
Nowy

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

TomPL2 napisał/a:
A co oznacza "przyzwoity zoom"?
Pogodzenie małej wagi i dużego zoomu w dobrym aparacie (z przynajmniej calową matrycą) może być problemem w tym budżecie. Może np.
Panasonic Lumix DMC-TZ100 ale to trzeba ze 2000zł...

Przyzwoitym czyli minimum 10 (25-250mm), jak w tym aparacie powyżej.

Istotny jest soft co pokazuje cała gama flagowych smartfonów z maleńką matrycą, który potrafiłby w trybie auto korygować przepalenia i ładnie wyciągać detale z ciemniejszych obszarów kadru.

Poczytałem ze 20 tematów na tym i innych forach i dowiedziałem się, że budżetowe kompakty są bardzo powoli rozwijane i są daleko w tyle zarówno za smartfonami jak i sprzętem fotograficznym z dużo wyższej półki cenowej. Musiałbym zacząć rozmowę od ok. 4000zł. I to dla mnie nie jest duży problem, tylko szkoda narażać taki sprzęt na uszkodzenie w górach. Leżałby sobie bezpiecznie na półce w domu. :( :(

TomPL2 
Optyczny

Podejrzewam, bo nie mam wielkich doświadczeń, że żaden z kompaktów (ani nawet lustrzanek) nie ma w automacie mechanizmów korekcji o jakich piszesz. No jest np. tryb HDR ale czy to wystarcza?
W aparatach wyciąganie z nich maksimum to po pierwsze ręczne ustawianie wartości ekspozycji a po drugie zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Format ten pozwala potem, za pomocą odpowiedniego oprogramowania dołączonego do aparatu bądź niezależnego (np. Lightroom), na korekcję obrazu w bardzo szerokim zakresie...

Ziemowit105 
Nowy

TomPL2 napisał/a:
Podejrzewam, bo nie mam wielkich doświadczeń, że żaden z kompaktów (ani nawet lustrzanek) nie ma w automacie mechanizmów korekcji o jakich piszesz. No jest np. tryb HDR ale czy to wystarcza?
W aparatach wyciąganie z nich maksimum to po pierwsze ręczne ustawianie wartości ekspozycji a po drugie zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Format ten pozwala potem, za pomocą odpowiedniego oprogramowania dołączonego do aparatu bądź niezależnego (np. Lightroom), na korekcję obrazu w bardzo szerokim zakresie...

Zaciekawiłem się sprzętem typu Nikon Colpix B600, którym możnaby cyknąć ładne zdjęcie bez zbyt długiego bawienia się nastawami po czym automatycznie zdjęcie kopiuje się na telefon za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Na obróbkę za pomocą programów graficznych niekoniecznie miałbym czas. Z telefonem jest prosto. B600 ma łączność z telefonem, ale jest to mała matryca i bardzo ciemny obiektyw, co oznacza, że w gorszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wyjdą mdłe jak guma od starych kaloszy.

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2020   

Bluetooth lub Wi-Fi to w tej chwili prawie standard w aparatach, także tych z wyższej półki. To może Lumix TZ200?

Ziemowit105 
Nowy

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2020   

TomPL2 napisał/a:
Bluetooth lub Wi-Fi to w tej chwili prawie standard w aparatach, także tych z wyższej półki. To może Lumix TZ200?

Czemu nie, fajny aparat. Nie chciałbym jednak by w słabszych farunkach oświetleniowych radził sobie gorzej niż telefon bo po prostu zostawię go na półce w domu. Wnioski wyciągnąłem stąd: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33466

Czy, gdybym zdecydował się jednak znacznie zwiększyć budżet, to czy znalazłbym coś lekkiego i poręcznego wśród bezlusterkowców z małym, niedrogim i uniwersalnym obiektywem 20-200mm ze stabilizacją i autofokusem, co zrobi na tyle ładne zdjęcie w każdych warunkach i bez konieczności zabawy w programie graficznym, że nie będzie takie zdjęcie ustępować telefonom z wyższej półki?

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

Żądasz niemożliwego - jasny obiektyw z dużym zoomem to duży rozmiar i duża cena (np. Sony RX10).

Odpowiedz do tematu