Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fuji X-T200 vs Fuji X-E3 vs Nikon Z50 przejście z Lumixa GX9
Autor Wiadomość
BlackJack 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Sty, 2021   Fuji X-T200 vs Fuji X-E3 vs Nikon Z50 przejście z Lumixa GX9

Dobry wieczór
Po długiej przygodzie z M43 od 2013 roku (G3, GX80, GX9) zamierzam zmienić system. Podstawowym powodem jest AF. Olbrzymia większość moich zdjęć to zdjęcia sportowe (amatorskie) lub obiektów w ruchu. Mimo tego, że AF oparty na DFD w Panasie GX9 nie jest najgorszy, to brakuje mi funkcji z bardziej rozbudowanych systemów AF, lepszego śledzenia obiektu no i większej ilości punktów AF. Także wielkość punktów AF od czasu do czasu w przypadku korzystania z grupy punktów (wtedy nie można zmienić ich wielkości) jest za duża co powoduje, że przy tłoku na boisku i dużej odległości AF nie trafia w punkt. Ponieważ jestem fotografem okazjonalnym to korpus musi obsłużyć imprezy sportowe, rodzinne, wycieczki etc. W moim zasięgu są wymienione w temacie korpusy (przy dzisiejszych cenach). Dodam, że mam DXO PL Elite więc pod tym kątem z X-transami słabo. Dodam też, że kierunek Sony (wiadomo: AF żyleta) jakoś mnie nie interesuje.
Który z tych aparatów byście doradzili. Z góry dziękuję za fachowe doradztwo. Przy okazji - będę sie pozbywał GX9 + 14-140 w stanie bdb (ok. 2000 zdjęć) ale to pojawi się w dziale kupno-sprzedaż, więc tak tylko mimochodem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na forum (poza kilkoma zupełnie niemerytorycznymi w plotkach - więcej się nie dam się w ten sposób wciągnąć) i mam nadzieję że pierwszy z wielu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 12 Sty, 2021   Re: Fuji X-T200 vs Fuji X-E3 vs Nikon Z50 przejście z Lumixa

BlackJack napisał/a:
...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na forum (poza kilkoma zupełnie niemerytorycznymi w plotkach - więcej się nie dam się w ten sposób wciągnąć) i mam nadzieję że pierwszy z wielu.

O co chodzi z tym wciąganiem?

Ja akurat uważam, że do sportu w większości przypadków lepsza jest lustrzanka. Taki Nikon D500 + odpowiedni obiektyw będzie idealnym zestawem. Co do bezlusterkowców to nie mam za bardzo rozeznania. Jak widać liczni w plotkach znawcy bezlusterkowców tutaj Ci nie podpowiedzą.
 
 
BlackJack 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Sty, 2021   

Dzięki za podpowiedź. Ale jak wcześniej opisałem od kilku ładnych lat używam bezlusterkowców i już się przyzwyczaiłem (a przyzwyczajenie to podobno druga natura człowieka). Poza tym D500 nawet używany nie zejdzie poniżej 3000 zł a to mój limit. Ewentualnie D7500 używany ale tu dochodzi jeszcze waga dwa razy większa - co się liczy i większe gabaryty. Tak więc biorąc pod uwagę przyzwyczajenia, koszty i gabaryty - jednak bezlusterkowiec.
Co nie oznacza, że gdyby nie moje ograniczenia to na pewno bym D500 nie pogardził bo trudno o coś lepszego jeśli chodzi o AF w APSC.

W kwestii "wciągania" chodzi o to, że dyskusja jest tak zażarta, że kończy się często wycięciem przez moda np 100-200 postów. Po prostu szkoda męczyć klawiaturę. Choć przyznam, że lubię podyskutować ;) .
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021   

BlackJack napisał/a:
... Tak więc biorąc pod uwagę przyzwyczajenia, koszty i gabaryty - jednak bezlusterkowiec...

To co mam napisać o moim przyzwyczajeniu? Policzyłem, 47 lat fotografowania swoimi lustrzankami, plus dodatkowe 2 lata w szkolnym kółku fotograficznym. Żeby nie było wątpliwości wyłącznie amatorsko. Nigdy nie byłem profesjonalistą.
BlackJack napisał/a:
... W kwestii "wciągania" chodzi o to, że dyskusja jest tak zażarta, że kończy się często wycięciem przez moda np 100-200 postów...
Też brałem udział w takich dyskusjach. Tu na Forum się nie zdarzają a moderator nie wycina wypowiedzi, jedynie wycina spam.
 
 
BlackJack 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Niestety wątek do zamknięcia, gdyż GX9, który miał być sprzedany jest najprawdopodobniej uszkodzony (zaczął zawieszać się EVF - prawdopodobnie możliwość podnoszenia mu nie służy).
Sprawa wymiany aparatu zostaje odłożona na czas nieokreślony.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

W lustrzankach wizjer nigdy się nie wiesza.
 
 
BlackJack 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Przekornie odpowiem, że w ML-ach nie psuje się lustro (nigdy) :) )
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

BlackJack napisał/a:
Przekornie odpowiem, że w ML-ach nie psuje się lustro (nigdy) :) )

No tak, jak się tego nie ma to się nie zepsuje. Sprawdź czy nie jest na gwarancji. W końcu to stosunkowo nowa konstrukcja, z 2018 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14