Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
GECO 10X42
Autor Wiadomość
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2023   

browar napisał/a:
Piotr_0602 napisał/a:

Jak porównuję wygląd, to się nieco te same 10x42 różnią:



Czyli zakładam, że to jest to samo (tylko zamiast 8x42 mamy 10x42 dostępne):

owaki.JPG
Plik ściągnięto 1761 raz(y) 20,62 KB

taki.JPG
Plik ściągnięto 1761 raz(y) 12,46 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2023   

a to i to to też to samo (tylko inny brand) - o ile rozrzut jakościowy nie jest za duży:

owaki2.JPG
Plik ściągnięto 1758 raz(y) 12,19 KB

taki2.JPG
Plik ściągnięto 1758 raz(y) 22,19 KB

 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 416
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2023   

Piotr_0602, jest tak jak napisałeś .
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

Dzisiaj przyszła z Astro GEKO 10x42 i od razu pierwsze wrażenia.

Po wyciągnięciu lornetki z pudełka było mi dość trudno złapać odpowiednie ustawienie okularów i ogólnie uzyskać prawidłowe pole widzenia. Jako okularnik najpierw zacząłem bez protezy i wysunąłem tubusy, które w tej lornetce wysuwają się bardzo płytko. Nie czułem się podczas takiego patrzenia jakoś komfortowo więc założyłem okulary i wsunąłem tubusy. To pierwsza lornetka, którą mam, gdzie taki układ w okularach jest strzałem w dychę. Od razu mogłem sobie ustawić rozstaw, dioptrie i ostrość. Generalnie wszystkie mankamenty, które już wcześniej były wymieniane istnieją, ale powiem szczerze to jest marginalne, bo ten sprzęt dobrze oddaje kolory i ogólnie obraz jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Porównałem ją z DO Chase 10x42 i jest IMO zauważalna różniąca na korzyść GECO. Gdyby nie te tubusy okularów, które w moim przypadku są zbawieniem to nie wiem czy jest się do czego doczepić nawet gdyby ta lornetka była bez promocyjnej ceny. W komplecie mamy dwa paski jeden do sztywnego bardzo solidnego futerału drugi do lornetki, gumowe nakładki, instrukcję i ściereczkę.


PS Kolegom Jan55 i Kot72 bardzo dziękuję za doradzenie mimo moich zupełnie niepotrzebnych wątpliwości.
 
 
karolcio 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

Kusicie tym GECO. Aż się zacząłem zastanawiać czy nie upgreadować mojego Foresta II 10x42, bądź sprawić komuś prezent. Foresta dobrze mi się używa, jakbym miał nieco na siłę szukać cech, które nie do końca mi pasują to spora dystorsja oraz spadek ostrości przy brzegach pola widzenia. GECO będzie tu znacząco lepsze? I jeszcze prośba do posiadaczy - moglibyście wstawić kilka zdjęć obrazujących lornetkę, ale też zakrywki okularów i obiektywów, etui, paski, pudełko, ot. unboxing :-) . Dzięki!
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 416
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

tomking, będziesz Pan zadowolony :mrgreen: . Ta lornetka tylko zyskuje przy bliższym poznaniu . W sumie już pierwszego Twojego posta w innym temacie miałem przeczucie że Geco będzie Twoje :wink:
karolcio, nie miałem w ręku Foresta II więc nie wiem jak duży spadek ostrości występuje na brzegu pola . Czy przeszkadza w obserwacjach czy też nie . W Geco spadek ostrości też występuje ale jak dla mnie jest nie wielki . Można odczytać drobne napisy . Co do zdjęć to zerknij do tematu ,, jaka lornetka " 10x42 wygląda identycznie jak 8x42 . Różnica to napis na fokuserze 10x42 . Pudełko , futerał i dodatki są identyczne .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

karolcio, zdjęcia masz w internecie, niczym się nie różnią od oryginału, zakrywki, paski są też takie jak we wszystkich obecnie lornetkach, z tym, że w GECO, zakrywki obiektywów, są takie jak w Zeissach. Futerał jest sztywny jak w Foreście. Najważniejsze, że lornetka jest świetna i lepsza od DO Forest II 10x42, a w tej chwili nie wiele droższa :mrgreen: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

tomking, dobrze zrobiłeś, że kupiłeś to GECO. Najważniejsze, że muszle Ci spasowały z okularami, bo nawet najlepsza lornetka, z nie pasującymi muszlami ocznymi, jest nic nie warta, dla osoby, której te muszle nie pasują.
Testuj, sprawdzaj i ciesz się szerokimi widokami :grin: .
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

Panowie jeszcze raz dzięki! Dzisiaj zerknąłem gdy zmierzchało i jest całkiem spoko. Wiadomix że to nie 50 czy 56, ale nie ma na pewno masakry. Przejrzystość jest na przyzwoitym poziomie i jak to pewien klasyk powiedział... plusy dodatnie przysłaniają te plusy ujemne ;) Dla mnie ogromną zaletą jest to, że nie muszę zdejmować okularów. Biorę i oglądam.

A jak poużywam sobie :mrgreen: to jeszcze skrobnę kilka słów. Może znajdę więcej plusów ujemnych :grin:

Generalnie za ~850 PLN best choice!
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

Jan55 napisał/a:
Najważniejsze, że lornetka jest świetna i lepsza od DO Forest II 10x42, a w tej chwili nie wiele droższa :mrgreen: .


Geco bije na głowę Foresta II! Dzisiaj stałem się posiadaczem Geco 8x42. Od wielu lat mam DO Forest II 8x42, więc co nieco już mogę powiedzieć na temat różnic pomiędzy tymi instrumentami.
Pod względem ostrości i kontrastu Geco jest znacznie lepsza. AC ma nieporównanie mniejszą. Jest wyraźnie jaśniejsza. Widać, że transmisja Geco jest dużo większa (ok 70 % DOF II vs 90% Geco). Obraz z Foresta II wydaje się mdły, bardzo nijaki. Kiedy się patrzy przez Geco, to obraz staje się nieporównanie żywszy, widać szczegóły tam gdzie w Foreście ledwo coś jest widoczne. Ta różnica w obrazowaniu wręcz poraża. Jedyne w czym Forest II jest lepszy, to jeszcze większa dystorsja poduszkowata aniżeli w Geco. :mrgreen:
Przy tej różnicy w cenie, to nawet nie ma się co zastanawiać, tylko brać Geco.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 416
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

No nie wiem ... Mam i Geco 8x42 i Foresta II 8x42 . W świetle dziennym nie widzę aby Forest był ciemniejszy . Sytuacja zmienia się o zmierzchu . Oceniam że wtedy Geco jest ok 15 % jaśniejsze . Kontrast we Foreście jest słabszy ale kolorystyka jest bardziej naturalna . Geco jednak ociepla obraz . Trzeba brać pod uwagę że Forest jest prawie 4x tańszy do regularnej ceny Geco/GPO .
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

Ważne spostrzeżenie! Możliwości vs CENA
Miałem dylemat z Kowa BDII42-10XD 10x42 i choć nie zerknąłem na Kowa to nie widzę sensu płacić grubo dwa razy tyle! IMO EOT
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

tomking napisał/a:

Po wyciągnięciu lornetki z pudełka było mi dość trudno złapać odpowiednie ustawienie okularów i ogólnie uzyskać prawidłowe pole widzenia. Jako okularnik najpierw zacząłem bez protezy i wysunąłem tubusy, które w tej lornetce wysuwają się bardzo płytko. Nie czułem się podczas takiego patrzenia jakoś komfortowo więc założyłem okulary i wsunąłem tubusy. To pierwsza lornetka, którą mam, gdzie taki układ w okularach jest strzałem w dychę. Od razu mogłem sobie ustawić rozstaw, dioptrie i ostrość.

W okularach dobrze się patrzy, ale bez nich jak znajdziesz odpowiednią pozycję jeszcze lepiej. U mnie jest to oparcie muszli pod brwiami. Lubię tą pozycję ale ważne że jak lornetka jest na monopodzie to świetnie się tak obserwuje, bez poruszeń.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

tomking, przy takiej cenie, 850 vs 2100, nie warto, bo zyskałbyś tylko na wielkości pola i wadze, no i na designe, który, jak dla mnie, GPO/GECO ma ładniejszy (elegantszy), ale to moja opinia. Natomiast w przypadku normalnej ceny, 2100 vs 2100, ja kupiłbym Kowę, właśnie ze względu na duże pole, ale to znowu ja :mrgreen: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2023   

browar, ustawienie lornetek GPO/GECO w oczodołach, zależy od głębokości oczodołów, bo każdy ma inną twarzoczaszkę. Ja trzymam 8x42 w połowie między okiem a brwiami, natomiast 8x32 pod brwiami. Oczywiście muszle wysunięte na max. Widzę całe pola, bez zaciemnień i odblasków i to jest super. Uważam, że muszle w tych lornetkach są idealne, jedne z najlepszych, jak to określiło wielu użytkowników lornetek GPO ED i HD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 20