Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa BDll 6,5 x 32 XD szeroko, ostro, kompaktowo
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 373
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   Re: Kowa BDll 6,5 x 32 XD szeroko, ostro, kompaktowo

Wojtas_B napisał/a:
MacYaro napisał/a:

Czytałem kilkanaście „wywodów” ludzi którzy kupili tę lornetkę, a następnie ją zwrócili, opiniując ją negatywnie właśnie z powodu spadku ostrości brzegowej obrazu. Mam wrażenie, że te osoby zapomniały w jakiej cenie jest ta lornetka i nie rozumieją że nie ma na świecie lornetki z tak dużym polem widzenia i w 100% ostrym polem :)
Nawet Swarovski nie ma takiego konstrukcji.


Szybko licząc ta Kowa ma pole własne (pozorne) 65 stopni (to po nim ostatecznie się "rozglądamy"), co jest polem po prostu przyzwoitym, wiele lornetek, szczególnie alf, ma pola podobne lub większe. No i te pola w alfach (i nie tylko) są ostre do krawędzi lub w ponad 90%.

Zatem w recenzji tej znajduję pewną egzaltację i przesadę. Rozumiem to, bo sam nie raz moje emocje podobnie działały.
Gdy testowałem przedmiotową Kowę, nieostrość dość szybko zaczynająca się poza centrum niestety manifestowała się właśnie z powodu możliwości łatwego rozglądania się z tytułu dużej źrenicy. Taki paradoks: komfort dużej źrenicy spowodował dyskomfort.
[u]

Oj widzę ,ze Swarek zabolał ? :mrgreen:
a może tak jest? kto wie?
Jak dyskutujemy o wadach Swarka - to ich nie ma :mrgreen: a jak o innych w kontekście do Swarka to tak być nie może !!! :grin:

punkt widzenia zalezy od d... siedzienia :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Optyczny



Pomógł: 7 razy
Posty: 1002
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

TRYTON7, Dziwna i bezsensowna złośliwość. Byłem kiedyś dla Ciebie niemiły?
Chcesz porozmawiać ze mną o wadach Swarków, to zapraszam do dyskusji. Myślisz, że jestem dzieciakiem albo ciułałem latami na Swarka i obrażam się, gdy ktoś tę markę krytykuje? Trzeba było pojechać z nami na zlot i posłuchać, jak kląłem, gdy NL stał się na chwilę bezużyteczny przy ostrym niskim słońcu, odbitym jeszcze w rozlewiskach przed zachodem.

Ale to nie jest przedmiot tego wątku i nie o tym był mój poprzedni komentarz.
Prawdą jest, że nie ma obecnie na rynku lornetek odpowiadających Kowie 6,5x32. Topowym producentom takie projekty nie opłacają się. Szkoda, bo wielu z nas, zaawansowanych binoholików, chciałoby mieć do kompletu świetnie skorygowaną szóstkę z panoramicznym widokiem.
Kilka lat temu pojechałem do Bea z autentycznym zamiarem kupienia tej lornetki, bo naczytałem się na forach o jej z...stym stosunku jakości do ceny. Ale nie wziąłem, bo w egzemplarzu przeze mnie oglądanym ta nieostrość nie była brzegowa, tylko zaczynała się na tyle blisko centrum, że przeszkadzała, a dodam, że nieostrości blisko diafragmy w lornetkach o dużych polach nie są dla mnie problemem.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Wojtas_B napisał/a:
NL stał się na chwilę bezużyteczny przy ostrym niskim słońcu, odbitym jeszcze w rozlewiskach przed zachodem

Być może, że w takich warunkach, lornetki z dwiema powłokami ( jedną na lewym, drugą na prawym obiektywie)
i transmisją(?) lepiej sobie radzą? :wink:
 
 
Wojtas_B 
Optyczny



Pomógł: 7 razy
Posty: 1002
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Binokularnik napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
NL stał się na chwilę bezużyteczny przy ostrym niskim słońcu, odbitym jeszcze w rozlewiskach przed zachodem

Być może, że w takich warunkach, lornetki z dwiema powłokami ( jedną na lewym, drugą na prawym obiektywie)
i transmisją(?) lepiej sobie radzą? :wink:


Co masz dokładnie na myśli?
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

To są wyjątkowe warunki - intensywne światło z różnych kierunków...była na zlocie lornetka, która by to ogarniała?
 
 
Wojtas_B 
Optyczny



Pomógł: 7 razy
Posty: 1002
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Binokularnik napisał/a:
To są wyjątkowe warunki - intensywne światło z różnych kierunków...była na zlocie lornetka, która by to ogarniała?


Ogarniają lepiej lub gorzej, ale zgodnie z oczekiwaniami. W systemie Swarovskiego ELki lepiej tu się zachowują od NLek.
No ale to nie jest odkrycie, wiadomo o tym od premiery NL.
W normalnych warunkach NL to NL...
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 814
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Meopty 7x42 i 12x50 ogarniały.
 
 
Marek Marecki 
Uczestnik


Posty: 57
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

A jaka lornetkę 6x polacacie?
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

adaher napisał/a:
Meopty 7x42 i 12x50 ogarniały.

A jak u nich z transmisją w porównaniu z NL?
 
 
Wojtas_B 
Optyczny



Pomógł: 7 razy
Posty: 1002
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Meopta 12x50 to miłe zaskoczenie. Wady widoczne na płaskich fotkach Adama w wątku "zdjęcia przez lornetkę" w naturze nie są ewidentne.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2679
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 23 Maj, 2024   

Marek Marecki napisał..."A jaka lornetkę 6x polacacie?"

A jest jakiś wybór ? Z 6x30 jest tylko porro APM MS i 6,5x32 ED, albo Kowa YF lub dach Kowa BD II 6,5x. Jest jeszcze porro Opticron Adventurer TWP 6,5x, ale jest słabszy optycznie (duże nieostrości brzegowe) od w/w lornetek :wink: .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 814
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 24 Maj, 2024   

Binokularnik napisał/a:
adaher napisał/a:
Meopty 7x42 i 12x50 ogarniały.

A jak u nich z transmisją w porównaniu z NL?


https://www.optyczne.pl/3..._12x42_W_B.html

https://www.optyczne.pl/3...s_12x50_HD.html

Trudno coś więcej jeszcze dopowiedzieć...

NL wyraźnie jaśniejszy i z naturalnym odwzorowaniem barw, Meopta trochę ociepla obraz.
Najlepiej jednak porównać je obok siebie.

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34208&postdays=0&postorder=asc&start=465
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Maj, 2024   

adaher napisał/a:
Trudno coś więcej jeszcze odpowiedzieć

Dziękuję za kompleksową informację. Sądziłem, że to wyśrubowana transmisja powoduje, że NL nie radzi sobie przy nadmiarze wrażeń. Wygląda na to, że tu chodzi o sprawy konstrukcyjne. Miło, że bracia Czesi ( nie chodzi mi o braci Czesławy) okazali się być tu lepsi od germańca.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 373
Wysłany: Pon 27 Maj, 2024   

Wojtas_B napisał/a:
TRYTON7, Dziwna i bezsensowna złośliwość. Byłem kiedyś dla Ciebie niemiły?
Chcesz porozmawiać ze mną o wadach Swarków, to zapraszam do dyskusji. Myślisz, że jestem dzieciakiem albo ciułałem latami na Swarka i obrażam się, gdy ktoś tę markę krytykuje? Trzeba było pojechać z nami na zlot i posłuchać, jak kląłem, gdy NL stał się na chwilę bezużyteczny przy ostrym niskim słońcu, odbitym jeszcze w rozlewiskach przed zachodem.

Ale to nie jest przedmiot tego wątku i nie o tym był mój poprzedni komentarz.
Prawdą jest, że nie ma obecnie na rynku lornetek odpowiadających Kowie 6,5x32. Topowym producentom takie projekty nie opłacają się. Szkoda, bo wielu z nas, zaawansowanych binoholików, chciałoby mieć do kompletu świetnie skorygowaną szóstkę z panoramicznym widokiem.
Kilka lat temu pojechałem do Bea z autentycznym zamiarem kupienia tej lornetki, bo naczytałem się na forach o jej z...stym stosunku jakości do ceny. Ale nie wziąłem, bo w egzemplarzu przeze mnie oglądanym ta nieostrość nie była brzegowa, tylko zaczynała się na tyle blisko centrum, że przeszkadzała, a dodam, że nieostrości blisko diafragmy w lornetkach o dużych polach nie są dla mnie problemem.


Wojtas

cos taki delikatny ? :mrgreen:
to nie złośliwość tylko fakt zaobserwowany po różnych wpisach... wybacz jeśli Cię to dotknęło.

Swarek ma swoje wady ale z drugiej strony to nie ma ideału i raczej nie bedzie...
Różnice miedzy topowymi lornetkami są tak małe ,ze rozmowa o nich zdaje sie być bardziej nacechowana własnymi preferencjami niż faktyczna różnicą w 'czymkolwiek" ...

Osobiście dochodzę do wniosku ,ze zamiast NL bardziej opłaca sie kupić np. Kowe Highlander 80mm na pełnym fluorycie dokładające parę $ .
 
 
MacYaro 
Bywalec
Mr


Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 12 Cze, 2024   

Kowa 6,5 gości u mnie od 4 tygodni. Miałem z nią taki problem, smrodek z elementów gumowych zaślepek z czarnego tworzywa i osłon. Kąpiel zaślepek w roztworze wody z płynem do mycia naczyń i dodatkiem octu pomógł na tyle, że problem w zasadzie zniknął. Natomiast smrodek gumy z osłon nadal występuje, ale jest mniejszy niż na początku. Myślę, że za 2-3 miesiące będzie po „problemie”.
Ale teki problem to nie problem. Zabrałem na kilka dni w podróż nad jeziora Kowę 6,5 i te kilka dni utwierdziło mnie o słuszności zakupu tej lornetki. Podczas wędrówki w zasadzie nie odczuwałem jej obecności w plecaku. Jednak waga ma znaczenie :cool:
Co do właściwości optycznych to w zasadzie napisane zostało w wątku wszystko.
Mega ostry obraz w centrum do 70-75% pola, łatwość „wbicia się” w punkt ostrości i głębia, współpraca z focuserem. Mała AC w centrum, brzegowa średnia ale nie rzuca się specjalnie w oczy. Brzegowa nieostrość jest jak dla mnie amatora do zaakceptowania, biorąc pod uwagę wielkość pola. A także doskonałą cenę lornetki. Ta lornetka ma u mnie dożywocie, chyba że jej kolejne wcielenie będzie jeszcze lepsze optycznie i Kowa nie wywinduje ceny nadmiernie w kosmos. :grin:
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14