Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
MONOOKULAR
Autor Wiadomość
SOS 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 26 Maj, 2024   MONOOKULAR

MAM PROBLEM OGLĄDAŁEM SOBIE Z NUDÓW MONOOKULARY I POD JEDNYM Z NICH BYŁ SYMBOL 66 M X 8000 M I TERAZ PYTANIE NA 100 METRÓW JAKIE BĘDZIE POLE WIDZENIA
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2679
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 26 Maj, 2024   

SOS...Żadne :lol: , bo ten monokular to jakiś chiński chłam, a Chińczyki mają zwyczaj wypisywania na lornetkach co im się rzewnie podoba, więc piszą jak największe liczby, aby złapać naiwnych :lol: na kupno takich "cudów".
 
 
zadra 
Uczestnik
nowy szukacz


Posty: 94
Skąd: skątowni
Wysłany: Pon 27 Maj, 2024   

narysuj sobie trójkąt w skali na kartce w kratkę, oszacuj z proporcji..
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 926
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 27 Maj, 2024   

SOS, Jest tak jak pisze Jan, czyli masz do czynienia z chłamem.
Niemniej jednak można odpowiedzieć na Twoje pytanie. 66 metrów na 8000 to oznacza, że na 100 metrów pole widzenia wyniesie 0,82 metra.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2679
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 27 Maj, 2024   

Maciek napisał..."Niemniej jednak można odpowiedzieć na Twoje pytanie. 66 metrów na 8000 to oznacza, że na 100 metrów pole widzenia wyniesie 0,82 metra".

Czyli dno dna :mrgreen: .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 30 Maj, 2024   

Sensowny, mały monokular to kwota od ok. 200 zł. Kupiłem niedawno kieszonkowego Opticrona 8x25 za 185 Zł czyli tanio. Jest całkiem dobrze.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 262
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 30 Maj, 2024   

Jak miło . :oops: :razz:
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 231
Wysłany: Czw 30 Maj, 2024   

Abs napisał/a:
Sensowny, mały monokular to kwota od ok. 200 zł. Kupiłem niedawno kieszonkowego Opticrona 8x25 za 185 Zł czyli tanio. Jest całkiem dobrze.

A możesz napisać jaki to konkretnie model. No i jak u niego wygląda oddalenie źrenicy wyjściowej?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2679
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 30 Maj, 2024   

Mechooptyk...Ten mono kol ABS, to prawdopodobnie Opticron Trailfinder WP 8x25 ER 17mm.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 231
Wysłany: Pią 31 Maj, 2024   

Jan55 napisał/a:
Mechooptyk...Ten mono kol ABS, to prawdopodobnie Opticron Trailfinder WP 8x25 ER 17mm.

Dzięki! Zamówiłem do testów. Choć może zostanie, jeśli okaże się dobrą rzeczą. 😃
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 06 Cze, 2024   

Wybaczcie spóźnienie ale bywam tu od czasu do czasu... Zgadza się, jest to model jak wyżej z dopiskiem T4 WP. Napisałem, że jest dobry co znaczy , że nie bardzo dobry - czasem łapie "odblaski" (zależnie od słońca), trochę jak starszy model Monarcha 7. To jedyna wada jaką znalazłem nie licząc tych przypisanych do monokularów. Dobra jakość, niska waga 130 g., fajny ER, dobry obraz, ostrzy od metra z ogonkiem i.. niska cena. Służy mi do zerkania na cele a nie do kontestowania widoków. Do tego mam szereg lornetek, których czasem nie chce mi się nosić. Mono nie zastąpi lornetki ale uzupełnia tę turystyczną lukę między komfortem patrzenia przez nią a jej brakiem. Takie małe coś "od biedy" o przyzwoitej jakości co nie obciąża kieszeni i budżetu. Nie każdemu musi spasować ale "lepszy rydz niż nic."
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 231
Wysłany: Czw 06 Cze, 2024   

Abs, bardzo dobrze to opisałeś. W pełni zgadzam się z Twoją oceną tego monokularu. Odblaski pojawiają się nieraz. Rozdzielczość całkiem dobra i nie zmniejsza się szybko w miarę oddalania się od środka pola. Oczywiście w zestawieniu z lornetką Geco 8x42 ED (wiem - okrutne porównanie) z zaślepką na jednym z obiektywów, nie ma żadnych szans. Przegrywa wielkością pola, ostrością i kontrastem. Co ciekawe, wielkość obiektów oglądanych przez monokular Trailfinder WP 8x25 wydaje się być mniejsza w porównaniu z tym co widzimy przez jeden tor optyczny w Geco. Czyżby powiększenie było mniejsze niż 8x? Tak czy inaczej jest to całkiem użyteczny przyrząd optyczny do "mania" ze sobą, kiedy nie możemy sobie pozwolić na zabieranie lornetki. Komfort obsługi (zwłaszcza ustawianie ostrości), większe drgania - na minus, ale da się przez to patrzeć. Jak na przyrząd optyczny wielkości breloczka do kluczy, na dodatek kosztujący tyle co wagon fajek ;-) , jest to niewątpliwie dobra rzecz. Pewnie zostanie ze mną. :-)
  
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 06 Cze, 2024   

Dopowiem jeszcze - Opticron ma co najmniej dwóch konkurentów o podobnej jakości. To Bresser Nautic i Vortex Solo. Nie miałem w rękach ale znalazłem relację osoby, która porównywała. Bresser i Vortex ostrzą od ok. 4-5m. Opticron - metr z hakiem. Do tego jest wyraźnie lżejszy. Autor wybrał Opticrona i to zadecydowało, że nie dopłaciłem do Solo. Jeśli idzie o tzw. drgania - nie mam z tym żadnego problemu, spokojnie poradziłbym sobie z 10x ale świadomie wybrałem 8x. Jest jeszcze Hawky Ed 8x25, pewnie lepszy optycznie ale zupełnie nie czułem i nie czuję potrzeby dopłacania do 450 zł gdyż jakość Opticrona całkowicie wystarcza do moich skromnych potrzeb (do lornetki pewnie bym dopłacił). Jego jedyna wada to rzeczone "przymglenia", których zupełnie nie ma przy pochmurnym niebie a przy słońcu występują czasem, raczej gdy to jest nisko. Towarzyszył mi ostatnio we Włoszech i co ciekawe nie pamiętam ani jednej takiej sytuacji. Jak zgubię czy obiję na rowerze też nie będzie żal. Dla mnie to rzeczywiści taki większy "brelok".
PS. GECO ED 42 mm vs Opticron 25 mm - toś sobie porównał :wink: :cool: ( to musi wzmagać krytyczną ocenę). Ja porównywałem do niemłodej Leiki Trinovid 10x25 i poza odblaskami i powerem nie było daleko do Japończyka. Leica lepsza ale za to się konkretnie płaci.
  
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 797
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Cze, 2024   

Abs napisał/a:
Jest jeszcze Hawky Ed 8x25, pewnie lepszy optycznie ale zupełnie nie czułem i nie czuję potrzeby dopłacania do 450 zł

Mam go i porównałem kiedyś z Terrą 8x25.
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34721&start=0&sid=b45e64844f658a8778cf41a5df418dc5
Odstaje od niej troszkę optycznie, bardziej mechanicznie, ale na pewno wart swojej ceny. Zadowolony też jest z niego mój brat i ojciec (dzielą się druga sztuką).
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 07 Cze, 2024   

Pamiętam ten artykuł. Fajne mono i gdyby to było dla mnie ważne i używałbym często - postawiłbym na tę opcję. Wszystko zależy jak pozycjonujemy nasze potrzeby. Przyznam że nad małą lornetką Endurance ED 8x25 (była w Astroshop) zastanawiałem się kiedyś. Lornetka zawsze była dla mnie ważniejsza niż mono.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13