Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
yashika tl-electro. problem z matowkaa?
Autor Wiadomość
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   yashika tl-electro. problem z matowkaa?

Witam. Nabylem pare dni temu Yashice Tl-electro w jednym z komisow w Danii. Otoz wszystko na pierwszy rzut oka wydaje sie byc spoko (jeszcze nie focilem bo nie mam filmu), ale jedna sprawa ewidentnie jest widoczna. Otoz w wizjerze obraz jest nieco przechylony w prawo. Nie jestem specem, ale wydaje mi sie, ze albo jest to wina lustra albo matowki. Mial ktos z tym problem w tym lub innych aparatach? Czy jest sposob by sie jakos tego pozbyc? jest to uciazliwe tak jak sie bawie aparatem to widze, ze napewno bedzie przeszkadzac przy robieniu zdjec. Po wywolaniu pierwszego filmu bede wiedzial czy ma to wplyw na zdjecia. Nie jest to problem obiektywu napewno, bo probowalem z roznymi i jest ten sam problem. Jesli ktos moze pomoc to prosze o wypowiedz. Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

najprawdopodobnie masz problem z matówką. popatrz czy jest równo zamontowana
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

ciezko jest sie dostac. Mozna ja jakos wyciagnac i pozniej wsadzic? tzn napewno mozna, ale chodzi mi o to czy moze to zrobic czlowiek ktory nie ma duzego pojecia o tym? nie chce czegos spieprzyc :) no ale jest mozliwosc naprawy samemu to wole zrobic samemu niz dawac do serwisu.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

można! trochę wprawy, ewentualnie serwis
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

a moglbys jako posiadacz yashici dac mi kilka wskazowek jak to zrobic? na czym ta wprawa polega? :) mam matowke rastrowa, ktora jest troche pobrudzona wiec nie wykluczam calkowitej jej wymiany. pozdro.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

popatrz tutaj: http://www-unix.oit.umass...ica/tleld07.gif
dodatkowo masz link do instrukcji /katalogu tej lustrzanki: http://www-unix.oit.umass...ca/tleldtc.html
z tego co zauważyłem, to trzeba zdjąć górę , nastepnie pryzmat i masz dojście do matówki.
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Obejrzalem te schematy, ale widze, ze niestety nie dam rady. Jest to zbyt skomplikowana konstrukcja jak dla mnie, wole nie ryzykowac zniszczenia aparatu. Nie mam tez pewnosci czy to matowka. Dzieki za pomoc, chyba jednak pozostaje serwis :/ pozdrawiam
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

bartek.lipinski, ja rozebrałem yashica dwa razy. dopiero trzeci raz połozył ją na łopatki, dlatego mam drugi korpus.
jeśli chodzi o trudność , to wbrew pozorom zdjęcie góry jest dość łatwe. :smile:
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

zrob mi ! haha :) no moze sie odwaze, a tak wogole jaki model masz i jakie szkielka? ja tutaj kupilem w komisie korpus wraz z yashinonem 50mm 1.9, yashikorem 35mm 2.8 i yashikorem 135mm 2.8, obiektywy sa w bardzo dobrym stanie, za wszystko dalem 150 zl w futerale i dodatkowo dostalem do tego lampe brauna 2000 28BVC ze statywem :) zrobie w polsce jak wroce probny film, jak bedzie fajnie wychodzilo to sobie sprawie jeszce jakies tele do niego, mam canona 40d i mysle o zakupie przejsciowki EOS -> M42, ciekaw jestem czy jakosc tycho obiektywow bedzie zadowalajaca. pozdro
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

mam FR, ale szukam czegoś nowszego. do tego mam 28/35-70/50f1.7/135f2.8/80-200 i nie narzekam. toe obiektywy które wymieniłeś są b.dobre. to jedna z lepszych optyk
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Witam. To znowu ja :) Niestety w sprawie skrzywionego obrazu nic nie zrobilem, za to pojawil sie nowy problem! :) Otoz, rozladowaly mi sie baterie. Zainstalowane mam 1,5V PX640, czyli oryginalne. No i jest problem. Gdzie to kupic?!?!?! W internecie niektorzy pisza, ze mozna stosowac dostepne px28 6V. Ale z kolei jeszcze gdzie indziej w internecie przeczytalem, ze trzeba uwazac jakie baterie sie wklada bo jak nieodpowiednie to mozna sobie lampki LED od pomiaru ekspozycji przepalic :/ No i mam problem. Co i gdzie zakupic? :( Ma ktos Yashice TL-Electro i wymienial baterie? pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14