Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
nikon d80 vs sony a350
Autor Wiadomość
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Sob 29 Mar, 2008   

:)ale skoro ma a nikon d80 jest w tej samej cenie to co bede sie zastanawial wiem ze nikon jest firma ktora od lat siedzi w fotografi a sony...playstation audio...czyli wszystko a jak mowila mi pani od biologi skoro wiem po trochu o wszystkim to gowno wiem:)....ale na dzien dzisiejszy zanim podjalem dezycje porowanalem sample robione nikonem i soniaczem na zagramanicznych forach +te bajery one nie sa glowna przyczyna wybrania soniacza jako wygranego w tym starciu ale skoro ma za te sama cene...no to :)zrozumcie:)jesli mam brac mustanga z automatyczna skrzynia biegow,onanizatorem gpsem i innymi pirdolami jakiemoze miec samochod a dobre bmw z manualem i bez niczego (przy zalozeniu ze takie dobre bmw bez niczego istnieje) w tej samej cenie no to kurcze;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 29 Mar, 2008   

Mozesz nawet kupic karte 16GB :mrgreen:
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008   

MC napisał/a:
Mozesz nawet kupic karte 16GB :mrgreen:

nie no 16:)to za duzo ale 4 mysle ze styknie chce dokupic programator i porobic czasowo tez troche fotek swojej jak i innej okolicy z calego dnia totez;)4gb powinno mi styknac;)
czyli wybor finalny i najlepszy :sony a350_tamron 17-50 i karta 4gb:) DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE ZAI PRZECIW i temat uwazam za close;)POZDRAWIAM WAS:]
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2008   

MC napisał/a:
Dawid, wybacz, ale nie zgodze sie z Toba. A3x0 ma calkiem spory wizjer, ergonomie takze na wysokim poziomie. Dla amatora nie bedzie problemu. Silnik AF ma kazdy aparat Sony.
Poza tym w Sony jest stabilizacja matrycy.
Nie zgadzam sie rowniez ze stwierdzeniem, ze przy jednym obiektywie nie ma szans na ubrudzenie matrycy. Zdecydowanie nie jest to prawda.


Napisałem tylko że szansa jest niewielka, a nie że jej nie ma :) D80 to konstrukcja sprawdzona. A350 to nowość. Myślę że cokolwiek nie wybierze, będzie zadowolony. Miałem okazję użytkować przez dłuższą lub krótszą chwilę każdą z alf i żadna nie przypadła mi do gustu, w przeciwieństwie do Nikona.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008   

Widzisz dawid_, ja to samo moge powiedziec o Nikonie D80, D40(x). Jedynie D200 i D300 mi sie podobaly.
Kwestia gustu :smile:
 
 
musstaffa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

tez szukam lustra.. i moge tylko powiedziec o sony a350 tyle ze 14MPx to wada nie zaleta. upakowanie tylu pikseli na matrycy powoduje wzrost szumow i przedewszystki spowalnia aparat tylko 2kl/s. a poprzednik a300 ma 3kl/s i ma rowniez uchylny lcd. ma dokladnie to samo co a350 poza matryca. wogole nie potrzebna przeciez taka wielka. z tych dwoch wybor oczywisty. tyle mog epodpowiedziec. nikon troche drogi system i brak stab a mysle ze jednak stab w body to przyzlosc. tutaj mozna zobaczyc okrotne szumy a350 nawet przy ISO 400. niestety nie moge si doszukac jak wyglada sprawa z a300. bardzo mnie ciekawi to
aha z wad soniakow wyczytalem ze robia blastikowe bagnety i male wizjery niewygodne w uzytkowaniu. ponadto trzeszczace obudowy. wszystko wziete z netu wiec nie wiem jak naprawde si esprawuja owe aparaty. ale napewno do nich dotre i sprawdze i tez radze tak nie kupowac w ciemno tej marki jak i zadnej innej. bo nie marka sie liczy tylko sprzet.
tutaj jak wyglada sparaw az szumami a350 http://www.optyczne.pl/88..._Sony_A350.html
pozdrawiam
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

Widzisz Musstaffa, ktos napisal glupote o plastikowych bagnetach i potem ludzie to powtarzaja. Prawda jest taka, ze pewne elementy tego bagnetu sa wykonane z plastiku, ale to co najwazniejsze jest metalowe.
Dokladnie takie samo rozwiazanie stosowala Minolta.
Powiedz mi, czy slyszales, zeby ktos rozwalil bagnet w Minolcie D7D lub D5D :?:
 
 
musstaffa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

no to troche mnie uspokoiles MC. ty masz a700 wiec pewnie szumy CIe nie martwia. widzialem test porownawczy tutaj http://www.dpreview.com/r...a700/page17.asp ale pewnie znasz.. nas tym aparatem bym sie nie zastanawial. ale poki co jest poza moim zasiegiem. pozostaje mi czekac na jakies testy a300. widzialem kilka fot ale tylko jedna byla na ISO400 i wydaje sie mniej szumiec nic a350. ale po jednym zdjeciu nie mozna niczego powiedziec. jakbys cos gdzies zobaczyl na temat a300 (testy i obiektywne oceny) to daj znac. dzieki i pozdro
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

musstaffa napisał/a:
no to troche mnie uspokoiles MC. ty masz a700 wiec pewnie szumy CIe nie martwia. widzialem test porownawczy tutaj http://www.dpreview.com/r...a700/page17.asp ale pewnie znasz.. nas tym aparatem bym sie nie zastanawial. ale poki co jest poza moim zasiegiem. pozostaje mi czekac na jakies testy a300. widzialem kilka fot ale tylko jedna byla na ISO400 i wydaje sie mniej szumiec nic a350. ale po jednym zdjeciu nie mozna niczego powiedziec. jakbys cos gdzies zobaczyl na temat a300 (testy i obiektywne oceny) to daj znac. dzieki i pozdro

Zobacz foty zrobione alfa 200. Powinno byc tak samo. Wedlug specyfikacji glowna zawartoc korpusu jest ta sama. Test nie predko wiec zobaczysz.
Jesli nie zalezy ci na stabilizcji w korpusie i LV, to mozesz skusic sie na nikona d80. Jeden czort w zasadzie, tylko ze nikon jest jednak solidniejszy i ma lepiej zaopatrzony system. Napewno nie drozszy niz system sony.
 
 
musstaffa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

dzieki wielkie P_M_. prawde mówiac rozpatruje tez nikona D80 ale jednak troche mi zalezy na tej stab i LV. mysle ze to przyszlosciowe rozwiazanie. a ponadto tansze obiektywy od minolt.. jeszcze troche sie porozgladam.. a co myslicie o zakupie z USA. przy takim kursie dolca ceny wydaja sie byc bardzo atrakcyjne. np sony a300 +kit za 670$. zastanawiam sie jak to wyglada z ladowarka. czy przejsciowka zalatwia sprawe no i jak z gwarancja.. kto ma jakies doswiadczenia i wiesci prosze o cynk:) pozdrawiam
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

musstaffa napisał/a:
ale jednak troche mi zalezy na tej stab i LV


Obejrzyj sobie z 1000 dobrych zdjęć robionych min. parę ładnych lat temu, a wtedy Ci przejdzie. Od 100 lat fotografia radziła sobie świetnie bez stabilizacji i lv..
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Dawid, od lat fotografia sobie radzila na kliszy, to moze niech Kolega nie kupuje cyfry... Tak samo AF - jest wynalazkiem stosunkowo niedawnym...
Ja tez nie jestem zwolennikiem LV, ale czasami moze sie przydac. Tak samo stabilizacja.
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

LV i stabilizacja to pożyteczne wynalazki, ale moim zdaniem nie aż tak, żeby mogły one decydować o zakupie lustrzanki. Zdecydowanie wolę obiektyw ze światłem 2.8 i bez stabilizacji, niż mieć stabilizowanego (nawet przez body) kita. D80 z właśnie takim obiektywem kosztuje ok. 3500zł.
 
 
musstaffa 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

no napewno nie one tylko decyduja.. decyduje w pierwszym rzedzie niestety budzet jaki posiadam. gdyby nie bylo tego ograniczenia napewno nie zastanawial bym sie nad sony. trzeba isc na jakis kompromis niestety. dzieki za opinie w tej kwesti wszystkie biore pod uwage. analog jednak nie wchodzi w gre:) trzeba isc z postepem. czasy łazienkowych ciemni koreksow i zapachu odczynnikow juz mam za soba:) dzis wydaje mi sie to strata czasu.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Z postępem to faktycznie trzeba iść, ale to nie znaczy żeby wchodzić w ślepy zaułek kupując Sony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9