Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Poczekac na nowosc czy wybierac z tych:D80/30D/K10D/400D/...
Autor Wiadomość
bolesiu
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   Poczekac na nowosc czy wybierac z tych:D80/30D/K10D/400D/...

co wybrac: D80, Pentaxa K10D,30D czy moze poczekac jeszcze na jakies nowosci, ktore moga niedlugo sie pojawic np. olympus e510(wiem, ze to chyba nie ta sama polka ale coz... e510 bedzie mial taka sama matryce jak e410 a po testach e410 wychodzi na to ze fotki zrobione tym ustrojstwem moga zawstydzic nawet nikona czy pentaxa chociazby pod wzgledem ostrosci i oddania szczegulow)? Jestem amatorem i po wczesniejszych testach z innych sronek o fotografii bylem zachwycony D80 i do tego jeszcze te szkielka do ok 2k zł... nikkory przeciez okazuja sie w testach lepsze od konkurencji... Po tescie D80 na optycznych.pl moja mina zrobila sie smutna... 400d nie chce bo jest za mala na moja reke, 30D za droga, D200 za droga i podobno mocno szumi, pentax nie jest rozpowszechniony tak jak nikon czy canon i tez szkla sa do niego za drogie... nie moga zrobic czegos z body D80 czy D200 i z matryca Canona??? Wiec co radzicie zagubionemu w marketingowym chaosie amatorowi - czekac czy wybierac?

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

Pytanie czy od teraz potrzebujesz jakiegoś dłuższego tele - bo w systemie Pentaxa jesteś skazany tylko na 50-200 mm. Jeśli to wystarcza, to bierz K10D lub GX10 z kitem i 50-200 mm. Jeśli masz mozliwość, to sprowadź sobie z USA kilka stałek z serii Limited. Tam to koszt czasami na poziomie 200 USD, więc śmieszne pieniądze jak na jakość, którą za nie dostajesz.

Gdy zależy Ci na dużym wyborze obiektywów i to z dobrym oraz szybkim napędem ultradźwiękowym to tylko Canon lub Nikon. 30D bym jednak nie kupował, bo w sierpniu
wyjdzie następca. Tutaj Canon musi pójść do przodu, bo obecnie 30D zaczyna mocno
odstawać od konkurencji. D200 jest w naprawdę dobrej cenie i jeśli nie robisz dużo na
czułościach wyższych niż ISO 400, to jest to świetny aparat.

E510 to jak na razie zagadka, choć na papierze wygląda fajnie, a jego makietę dobrze się
trzymało w reku.

Arek
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

...ja bym nie skreslal 30d tak odrazu bo to bardzo dobry sprzet a jego nastepca bedzie kosztowal fortune, 30d mozna miec za 3500 a po zwrocie z canona wyjdzie 3100 wiec nie skreslajcie go pochopnie, a do tego jest fajna szklarnia.
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

Według mnie odpowiedz jest dosyć prosta. Trzeba przeliczyć przyszłą szklarenię i dopiero wybrać. Jeśli nie planujesz gromadzić większej ilości obiektywów i zależy Ci na tanim aparacie to zdecydowanie samsunga gx-10. Będziesz miał tani aparat (do dostania już za 2800 zł.) ze stabilizacją i kitem, który możliwe, że Ci wystarczy. Trzeba pamiętać, że przyzwoity obiektyw do canona to min. 1300 zł... Ja bylem szczęściarzem bo podzwoniłem i udało mi sie pod koniec kwietnia dokupić do mojego pentaxa nowego 50-200 za 370 zł. licząc z przesyłką, ale to już raczej niemożliwe... Decydując sie na Canona od razu wychodzi spro większa sumka... Może aparat stanieje przed premierą jego poprzednika i wtedy stanie sie bardziej konkurencyjny...

Prawda jest taka, że samsungowski pentax pod względem porównania jakości do ceny bije konkurencję na głowe...[/b]
 
 
ArturBonoVox
Bywalec



Posty: 115
Skąd: Wroclaw/Dublin
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

Hey, Bolesiu. Mysle, ze powinienes nieco sprecyzowac swoje preferencje. Pierwsze do czego potrzebujesz aparatu, po drugie czy jestes przygotowany psychicznie na dalsze inwestycje ;P oraz jakim zapleczem finansowym operujesz. No to czekamy :)
 
 
bolesiu
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

otoz jestem studentem... jak wiadomo studenci zazwyczaj grubych portfeli nie maja, dlatego nie kupie wszystkiego od razu ;) co do systemu, to pentax podobno dla plebsu sie nie nadaje ;P Canon podobnie, bo fajne szkla, to L-ki a reszta czyli tansze wypadaja na ogół gorzej od konkurencji pomimo wyzszej ceny :/ wiec na placu boju pozostal Nikon (18-70 + 18-200vr). na to, co wymienilem + body trzeba szykowac z 6k zl! to dla mnie za duzo ale jakby rozlozyc to na rok-dwa, to moze uda sie cos skomletowac ;) do czego potzrebuje aparatu? hmmm... sam nie wiem bo dopiero zaczynam przygode z tego typu sprzetem a Olek c70 ktorego mialem do tej pory ograniczal mnie do robienia zachodow i zdjec makro :/ Lustrzanki od zawsze kojarzyły mi sie z czekaniem w krzakach z wielkim tele i robieniem fotek zwierzetom ;) jestem skłonny do zakupu zamiast zoomu 18-200 - stałki np 300mm. poczatkowo napalilem sie na olympusy ze wzgledu na Zuiko. ale gdy obejrzalem ceny jasniejszych stalek albo zoomow wrocilem na ziemie z hukiem ;D ...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

Arek napisał/a:
Pytanie czy od teraz potrzebujesz jakiegoś dłuższego tele - bo w systemie Pentaxa jesteś skazany tylko na 50-200 mm. Jeśli to wystarcza, to bierz K10D lub GX10 z kitem i 50-200 mm. Jeśli masz mozliwość, to sprowadź sobie z USA kilka stałek z serii Limited. Tam to koszt czasami na poziomie 200 USD, więc śmieszne pieniądze jak na jakość, którą za nie dostajesz...

Troszkę przesadzasz. Jest jeszcze kilka firmowych tele Pentaxa (z zawodowym FA*80-200/2.8 na czele), a niektóre wyszły z produkcji na tyle niedawno, że jeszcze można je kupić nowe. Do tego są wynalazki firm niezależnych - też jest tego trochę. A nowe DA* przecież w końcu wyjdą, mam nadzieję... :wink:
BTW, Raczej cieżko będzie znaleźć jakiegokolwiek Limiteda na poziomie $200 - nawet najtańszy DA40/2.8 Limited jest droższy... Za to w cenie $200 dostaniesz FA50/1.4, wprawdzie nie Limited, ale też całkiem fajne szkło...:-)
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

Ave!

bolesiu napisał/a:
poczatkowo napalilem sie na olympusy ze wzgledu na Zuiko. ale gdy obejrzalem ceny jasniejszych stalek albo zoomow wrocilem na ziemie z hukiem


Weź pod uwagę, że w Olku masz w kitach dwa szkła pokrywające zakres 14-150, co odpowiada 28-300. W tym na dłuższym końcu bodaj F4,5 (starsza wersja obiektywu), albo 5.6 (nowsza).
Jeżeli chcesz jaśniej to musisz w innych systemach wywalić naprawdę konkretną kasę. A należy jeszcze zaznaczyć, że szkła Olka mają opinię ostrych nawet przy maksymalnej dziurze.

Ja osobiście czekam na testy E510. Jak się pojawią to będę się decydował na ewentualny zakup z dual kitem, a potem pewnie dokupię 14-54.

Cześć tu Mysza.
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

Jak Ty jesteś student to nie zastanawiaj sie tylko bierz pentaxa k100d za 2100 albo samsunga GX-10 za 2899 i zdjęcia rób. Nie znajdziesz nic co dawałoby lepsze efekty za te pieniądze, a szklarnie jak sie poszuka to można kupic i to całkiem tanio. Tele tamrona np. 70-300 dokupisz poniżej 600 zł. Stałkę manualną 200 mm z drugiej ręki już od 150 zł. Pentaxy to świetne aparaty, przyjrzyj sie opiniom użytkowników na różnych forach, ocenom na dipreview itp. Zaoszczędzoną kasę wydaj na jakiś fajny wyjazd - znacznie lepsze zdjęcia z niego przywieziesz niezależnie od rodzaju lustrzanki.
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

A i jeszcze jedna rada, coby rozwiać Twoje wątpliwości - zajrzyj sobie do rankingu na Optyczne.pl i zobacz jakie 3 aparaty są na początku stawki. :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11