Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
ban?
Autor Wiadomość
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   ban?

Od jakiegos czasu nie moge wejsc na forum. Pytalem w komentarzach czy to cos z forum i ktos odpisal ze forum dziala caly czas i nie ma z nim najmniejszych problemow. Myslalem ze to moze cos u mnie z polaczniem itp. Dzisiaj sprobowalem innym sposobem. Jestem na tym samym laptopie i na tym samym laczu co zwykle z tym wyjatkiem ze wszedlem na forum z innym proxy i z innym ip i forum dziala. Zatem droga dedukcji doszedlem ze chyba dostalem bana na forum tylko jezeli to prawda to naprawde nie wiem za co.
Na moim normalnym ip probowalem z roznymi przegladarkami i to samo, forum sie nie ladowalo. natomiast wystarczylo wejsc pod innym ip i wszystko smiga bez problemu. Niby z forum moge normlanie korzystac ale to troche klopotliwe bawic sie serverami proxy itp zeby sie tutej dostac. Zatem jezeli widzicie jakies rozwiazanie w tej sytuacji to bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

dziwne, bo bany sa ustawiane rowniez na strone, nie korzystamy z opcji banowania IP na forum. mamy do tego wlasny modul dzialajacy nazarowno na stronie jak i forum.
wiec gdyby twoj adres byl na liscie banow to na strone tez bys nie mogl wejsc. poza tym adresu z ktorego pisales w komentarzach nie ma na liscie zbanowanych IP.

powiedz mi jeszcze w jaki sposob objawia sie brak mozliwosci wejscia na forum. wyswietla sie jakis komunikat? a moze zupelnie nic sie nie laduje?
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Jezeli jestem na swoim normlanym IP z ktorego korzystam codziennie to na strone optyczne.pl moge wjesc bez trudu, moge sie zalogowac na stronie bez zadnego problemu, moge pisac w komentarzach. Ale jak klikam forum wyskakuje strona z adresem . Czysta biala strona , jest pasek postepu ladowania strony ale strona sie nie laduje i tak mozna czekac i czekac. jak zmienie ip wchodze wszedzie bez problemu. Nie mam pojecia dlaczeg. Teraz uzywam przegladarki ktora zmienia ip i proxy i wszystko dziala :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

mysle, mysle, i nic mi do glowy nie przychodzi. nie mam pojecia jak moge ci pomoc. gadalem z 2 innymi osobami i tez nie wiedza co moze byc przyczyna. a inne fora z phpbb2 ci chodza, probowales skorzystac z innej przgladarki?
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

Dzisiaj sprobowalem czegos prostego czego powinienem byl uzyc juz dawno, ale czlowiek tak sie juz odzwyczail od IE ze nie bierze go pod uwage :) Wlasnie jestem na swoim normlanym ip bez kombinowania i uzywam IE7 na Viscie i wszystko dziala. Zatem problem jest po mojej stronie a mianowicie cos z Opera i FF w tych przegladarkach forum sie nie ladowalo, nie wiem dlaczego . Takze juz nie mam problemu, moge otwierac forum w IE bez kombinowania z proxy. Przepraszam za zamieszanie i dzieki wielkie za pomoc :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

no i po problemie
pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

RobertO, biedaczek mar musi używać Explodera, a ty mówisz "no i po problemie"???? :wink: :wink: :wink:
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

komor napisał/a:
RobertO, biedaczek mar musi używać Explodera, a ty mówisz "no i po problemie"???? :wink: :wink: :wink:


w sumie racja.

to ja proponuje zatem odinstalowac firefoxa i usunac folder Mizilla z katalogu c:/documents and settings/(nazwa uzytkownika)/dane aplikacji/

nastepnie pobrac najnowsza wersje FF ze strony www.firefox.pl moze to cos pomoze
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Hehe IE uzywam tylko do optyczne.pl wiec nie mam zadnych obaw ze cos mnie zaatakuje :P Na lapie format sie szykuje wiec niedlugo wszystko wroci do normy :)
 
 
Borex 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Witam. Mój pierwszy post na forum.

Czytam optyczne.pl już kupę czasu. Nie rejestrowałem się ponieważ wszystko czego mi trzeba jest opisane. Ale po zmianie serwera nie działa mi optyczne.pl czy to na firefoxie czy na operze i IE. Na optyczne.pl wchodzę przez www.unblockyoutube.org inaczej czas odpowiedzi serwera upływa. Najśmieszniejsze jest to że po wpisaniu w przeglądarkę http://92.51.130.85/ stronka działa ! ale bardzo wolno. Natomiast gdy wpiszę www.optyczne.pl - brak odpowiedzi. W cmd wpisałem ping www.optyczne.pl i moim oczom ukazało się to :

C:\Documents and Settings\Borex>ping www.optyczne.pl

Badanie www.optyczne.pl [87.230.33.95] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 87.230.33.95: bajtów=32 czas=36ms TTL=53
Odpowiedź z 87.230.33.95: bajtów=32 czas=34ms TTL=53
Odpowiedź z 87.230.33.95: bajtów=32 czas=35ms TTL=53
Odpowiedź z 87.230.33.95: bajtów=32 czas=34ms TTL=53

Statystyka badania ping dla 87.230.33.95:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 34 ms, Maksimum = 36 ms, Czas średni = 34 ms

W przeglądarkach wyświetla informację o braku odpowiedzi przez serwer.


Gdy wpiszę ping 92.51.130.85 mam taki sam komunikat ale strona działa bardzo wolno, na forum nie da się wejść. Tak samo na testy.

Mam Neostradę, dodam że u znajomych na NEO też www.optyczne nie działa.

Pozostaje mi www.unblockyoutube.org - pozdrawiam.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Odsyła Cię do starego serwera i stąd problem. Te nieszczęsne liveboxy raz na ruski rok aktualizują
DNSy. Jak umiesz znaleźć u siebie plik hosts to dopisz do niego taką linię:

92.51.130.85 optyczne.pl www.optyczne.pl forum.optyczne.pl

Powinno zacząć działać.

Arek
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Arek miłego urlopu - ja Cię nie wyganiam, ale nie pisz już więcej, tylko rodziną się zajmij :P
 
 
Borex 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Arek - wielkie dzięki - działa.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

No właśnie wyjazd na urlop się o jeden dzień przesunął :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

mozna we wlasciwosciach polaczenia sieciowego wpisac DNS'y TPSA czyli

194.204.159.1
194.204.152.34

bo jak sie konfiguruje liveboxa z automatu to on wpisuje tam swoj adres jako DNS, a dnsy w takich routerkach nie wiadomo kiedy sie aktualizuja. minely juz ponad 3 tygodnie a problem dalej jest :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9