Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Robienie zdjęć w Egipcie
Autor Wiadomość
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Pią 21 Mar, 2008   Robienie zdjęć w Egipcie

Wybieram się do Egiptu i bardzo Was proszę o wszelkie porady dotyczące robienia zdjęć w tym kraju tj. jakich zasad trzeba przestrzegać, jakie filtry itp.
Z góry dziękuję za pomoc :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Mar, 2008   

Przyda się przenośna lodówka i grucha do czyszczenia (tylko mi nie wciskaj o wbudowanej czyszczarce). Oczywiście polar, szara połówka a nawet filtr szary. Dużo drobnych na łapówki dla różnego rodzaju "strażników" bardzo przydatne.
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Pią 21 Mar, 2008   

MM mógłbyś trochę rozwinąć, w filtrach jestem zielony, w jakich sytuacjach przydają się łapówki?
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 21 Mar, 2008   

timi1970, w Egipcie uważaj na piasek. Nie tylko w typowej postaci, ale przede wszystkim w formie bardzo groźnego dla sprzętu fotograficznego pyłu i kurzu. Moja znajoma od kilku lat mieszkająca w Egipcie codziennie w całym domu ściera kurze... i to naprawdę nie jest mania prześladowcza a konieczność :)

Udanych zdjęć życzę!

P.S. Łapówki/napiwki czyli "bakszysz" przydają się w Egipcie w niemal każdej sytuacji. Może się nawet okazać, że za parę drobnych monet będziesz mógł porobić zdjęcia nawet tam gdzie oficjalnie nie wolno. "Strażnicy" często sami to proponują ;)
P.P.S. http://pl.wikipedia.org/w...28fotografia%29
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Sob 22 Mar, 2008   

wielkie dzięki za wskazówki :mrgreen: , właśnie dzisiaj kupiłem CPL i od razu mam pytanie czy mogę mieć go założonego cały czas, jak zachowuje się w nocy itp.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

Filtr polaryzacyjny to w zasadzie filtr do specjalnych zastosowań (m.in. nasycenie nieba, eliminacja odblasków w wodzie). Zamocowanie go na obiektywie na stałe nie będzie dobrym pomysłem choćby dlatego, że pogarsza on światło (co oznacza konieczność wydłużenia czasu naświetlania / zmniejszenia przysłony). Teraz już wiesz czego się po nim spodziewać w nocy ;)

Jeżeli myślisz o ochronie przedniej soczewki obiektywu to bardziej trafnym pomysłem niż filtr polaryzacyjny będzie po prostu filtr UV (choć to również jest filtr, który w pewnych sytuacjach należy ściągnąć). Jeżeli już jednak masz filtr UV to pamiętaj, że nakręcenie na niego dodatkowo filtra polaryzacyjnego może przynieść na zdjęciu efekt winietowania.
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

W sobotę dostałem na urodziny CPL-a Sony VF-67CP - co sądzicie o nim?
Raczej nie będę używał dwóch filtrów jednocześnie.
Wielkie dzięki za pomoc zielonemu :wink:
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

CPL Sony? Coż... preferuję filtry nieco innych firm :)

Choć oczywiście marka Sony niekoniecznie deprecjonuje produkt typu filtr polaryzacyjny :-) Dlaczego? Powód jest prosty: Carl Zeiss. Mam wręcz nabożny (choć może nieco irracjonalny) stosunek do produktów sygnowanych tą marką - zresztą do dziś jeszcze czasem używam "kieszonkowej", 1.5 kg stałki produkcji Carl Zeiss: niejakiego Sonnara 180/2.8.

Na temat CPL Sony/Carl Zeiss mogę powiedzieć tyle: nie znam, nie używałem - wiem, że to flitr projektowany pod Sony R1, aparat bądź co bądź bardzo udany. Jeżeli tylko Twój VF-67CP prezentuje podobny poziom co DSC-R1 to na będzie ok. Zwłaszcza, że to Carl Zeiss ;)

P.S. timi1970, spóźnione, ale szczere: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

Dingo, tak, zwłaszcza, że filtry polaryzacyjne nie potrafią szumieć :twisted:
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

Dingo napisał/a:
CPL Sony? Coż... preferuję filtry nieco innych firm :)

Też chyba bym nie kupił, zwłaszcza, że nie ma nic napisane o Carl Zeiss, o których czytałem dobre opinie, ale dostałem w prezencie i kropka :wink:
Dingo napisał/a:
P.S. timi1970, spóźnione, ale szczere: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Wielkie dzięki :mrgreen:
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

Monastor napisał/a:
Dingo, tak, zwłaszcza, że filtry polaryzacyjne nie potrafią szumieć :twisted:

Nie wiedziałem!!! :twisted:
...a tak na poważnie: jeżeli zakładasz, że jestem użytkownikiem bądź co gorsze fanem(!) sprzętu foto marki Sony oślepłym na szumy (i ich krytykę) to co najmniej trafiłeś kulą w płot :mrgreen: pod tym względem bardzo blisko mi do MM ;)

timi1970 napisał/a:
Dingo napisał/a:
CPL Sony? Coż... preferuję filtry nieco innych firm :)

Też chyba bym nie kupił, zwłaszcza, że nie ma nic napisane o Carl Zeiss, o których czytałem dobre opinie, ale dostałem w prezencie i kropka :wink:


No proszę, a Sony tak namiętnie się chwali marką Carl Zeiss. Rozumiem, że sprawdzałeś i opakowanie, i sam pierścień filtra... Pozostaje wierzyć, że cena przekłada się na jakość ;)

timi1970 napisał/a:
Dingo napisał/a:
P.S. timi1970, spóźnione, ale szczere: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Wielkie dzięki :mrgreen:


Tak się składa, że ja też jestem ze znaku Barana :)
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

Dingo napisał/a:
Tak się składa, że ja też jestem ze znaku Barana :)

Tobie również wszystkiego najlepszego!!!
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

Baran nie baran, ja waga :mrgreen:
Ale troche sie podepne do tematu. Czy robia jakies problemy z wniesieniem lustrzanki na poklad samolotu? Srednio mi sie usmiecha oddawac sprzet do bagazu, bo wiem jak go traktuja, poza tym moze zaginac. A kolega mial problem-jak lecial do USA to musial caly sprzet musial przekladac do torby. :mad:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

MC napisał/a:
Czy robia jakies problemy z wniesieniem lustrzanki na poklad samolotu? Srednio mi sie usmiecha oddawac sprzet do bagazu, bo wiem jak go traktuja, poza tym moze zaginac. A kolega mial problem-jak lecial do USA to musial caly sprzet musial przekladac do torby.
Z tego co wiem to aparatu nie można przewozić w normalnym bagażu (tak piszą w regulaminie), powinien znajdować się w bagażu podręcznym wnoszonym do kabiny (o ograniczonych rozmiarach i wadze).
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

O wlasnie Goltar, o to mi chodzi. Zeby nie robili problemow z lustrzanka w bagazu podrecznym. Chociaz przepisy przepisami, a jak lecialem do USA, to dostalem metalowy noz w ub. roku do obiadku :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12