Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Samsung NX1
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2014   Samsung NX1

Review http://www.ephotozine.com...rt-review-26178

Porówmania i newsy http://www.samsungcamerarumors.com/tag/nx1/
http://samsungrumors.net/?s=nx1

http://www.imaging-resour...amsung-nx1A.HTM

http://m.dpreview.com/previews/samsung-nx1

[ Dodano: Czw 11 Gru, 2014 22:57 ]
http://www.luminous-lands...pressions.shtml
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 12 Gru, 2014   

Świetnie, że podałeś te linki. Jak dla mnie aparat wygląda bardzo zachęcająco.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 12 Gru, 2014   

WojciechW napisał/a:
Jak dla mnie aparat wygląda bardzo zachęcająco.

No i całkiem fajnie w rękach leży.
Dla fanów APSc pozycja raczej obowiązkowa do przetestowania, przyjrzenia się, tudzież zakupu, czy zmiany systemu w ogóle :wink:
 
 
Marek_N 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 70
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

W naszych realiach cena NX1 jest jednak zaporowa. Wątpię żeby znaczący % użytkowników wybrał go zamiast 6D czy D610. To raczej sygnał od Samsunga, że traktuje rynek aparatów poważnie i nie wycofa się z niego przy byle okazji.

Z punktu widzenia zwykłego użytkownika, ważniejsza premiera powinna się odbyć na początku 2015, gdy pojawi się NX400. Jeśli NX1 wypadnie dobrze w testach, a NX400 będzie posiadał kilka jego głównych cech, to może być małą rewolucją w tym segmencie rynku.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

Chyba trudno jest na razie rozważać, czy cena jest zaporowa, czy nie. Aparat dopiero wchodzi na nasz rynek i w zeszłym tygodniu nie widziałem jeszcze ofert sprzedaży. Najpierw będzie cena nowości, która powinna jednak prędzej czy później wyraźnie spaść. Myślę, że cena ustali się w końcu taka, by aparat znajdował jednak u nas nabywców.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Marek_N napisał/a:
W naszych realiach cena NX1 jest jednak zaporowa. Wątpię żeby znaczący % użytkowników wybrał go zamiast 6D czy D610. To raczej sygnał od Samsunga, że traktuje rynek aparatów poważnie i nie wycofa się z niego przy byle okazji.

O tym wycofywaniu czytam już ponad 4 lata odkąd kupiłem NX10 i jakoś jeszcze NX istnieje. Zwykłe pitolenie marketingu konkurencji.
Co do ceny NX1 w porównaniu do lustrzanek FF to jaki to ma sens?
Jedne i drugie mają inne walory na pewno NX1 deklasuje je w kategorii film a w przypadku używania zoomów też powalczy nawet po względem GO bo ma zooma zaczynającego się od F2.
I z tym zoomem 16-50 (24-25) plus standardowy zestaw w postaci: grip plus 2 akumulatory plus Lightroom i inne duperele widziałem cenę ok 12 tys PLN.
Porównując do konkurencyjnego Fuji X-T1 gorszego technicznie bez dodatków to jest zaporowo?
Do Fuji dokupisz sobie jakiś pierścień czy pseudo grip i zapłacisz 1000 PLN he he.
Marek_N napisał/a:

Z punktu widzenia zwykłego użytkownika, ważniejsza premiera powinna się odbyć na początku 2015, gdy pojawi się NX400. Jeśli NX1 wypadnie dobrze w testach, a NX400 będzie posiadał kilka jego głównych cech, to może być małą rewolucją w tym segmencie rynku.

Zwykły użytkownik ma dziś stosunkowo tani model NX30 który może wiele.
NX1 ma sens dla ludzi potrzebujących szybkiego i skutecznego AF Ciągłego (mam nadzieję, że tak będzie w istocie bo już pewne testy na dpreview zdają się to potwierdzać) oraz filmowania 4K oraz co oczywiste dobrej ergonomii z dużymi bo jasnymi szkłami linii S.
NX400 takiej ergonomii na pewno nie zaoferuje ale będzie może lepszy (bardziej mobilny) dla amatorów naleśników. To po prostu inny segment.
NX1 to pierwszy bezlusterkowiec, który może konkurować również z lustrzankami - ba jestem prawie pewien że je zdeklasuje nawet topowy Canon 7D odbiega technicznie od tego aparatu.
Król filmowania Panasonic GH4 też już wypada blado przy NX1 a czy nie jest zaporowy cenowo?
Pisałem wiele razy że jak Samsung zechce to zrobi najlepszy aparat w klasie i tak się zaczyna dziać.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Ja widziałem cenę 1500 dolarów w przedsprzedaży i tego bym się raczej trzymał, bo 12000 zł nawet za bardzo wypasiony zestaw wydaje mi się ceną dla osób gotowych przepłacać za nowości. Za pół roku powinno być nie więcej niż 5000 zł za body z kitem.


Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
yamacaru 
Nowy
samsung_fan



Posty: 9
Skąd: Londyn
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   NX1

Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga NX1 od miesiąca czasu. Chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

yamacaru, nie czekaj ale dziel się od razu :) Po miesiącu zabawy nową zabawką napewno masz już tonę spostrzeżeń :)
 
 
yamacaru 
Nowy
samsung_fan



Posty: 9
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

No cóż... może nie jest to aż tona :-) Powiedzmy, że uzbierało się około 250 kilogramów ;-)
W dużym skrócie: samsung zbudował całkiem przyzwoity sprzęt. Moje (subiektywne) wrażenia są bardzo pozytywne. Aparat jest naprawdę świetnie wykonany, z dobrych jakościowo materiałów, przyjemnych w dotyku. Aparat doskonale leży w dłoni. Wszystkie elementy sterujące i kontrolne odnaduje się wręcz intuicyjnie. Powiedziałbym nawet, że rozmieszczone są wzorowo! Przejrzyste menu, bardzo łatwe do opanowania i zapamiętania. Choć w tym punkcie mogę nie być obiektywny, ponieważ menu jest trochę podobne do tego w NX300, którego również posiadam i do którego jestem przyzwyczajony...
NX1 jest niesamowicie szybki i to w całym spektrum tego słowa. Od momentu włączenia, kiedy to jest gotowy do pracy praktycznie natychmiast, poprzez bardzo dobry i szybki autofokus aż do bardzo szybkiego zapisu zdjęć na karcie pamięci, Tutaj może mieć wpływ rodzaj karty, ja używam obecnie SanDisc Extreme PRO SDHC UHS-II (280MB/s), bo NX1 wspiera ten typ kart!
Żeby jednak nie było aż tak różowo, to mam też uwagi. Dość niepraktycznie umieszczony został przycisk EFV. Pomimo tego, że jest w niewielkim zagłębieniu, to kilkakrotnie zdarzyło mi się wcisnąć go przypadkowo podczas chwytania ekranu w celu odciągnięcia od korpusu... Mam też wrażenie, że aparacik jest dość "prądożerny" ale to się okaże podczas normalnego użytkowania, teraz ciągle coś sprawdzam, zmieniam i testuję, więc może to mylne wrażenie. I trzecia sprawa: przycisk migawki w korpusie jest bardzo precyzyjny i "łatwo oswajalny" natomiast wbudowany w vertical grip jest zdecydowanie bardziej "czuły". Trudniej wyczuć wciśnięcie do połowy. No ale to już wyposażenie dodatkowe a nie sam korpus.
To może tyle uwag na razie...
 
 
Marek_N 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 70
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Uff... bałem się ze będzie kolejna laurka, na szczęście odniosłeś się również do wad. Właśnie "wady" - czy jest coś, co na papierze w specyfikacji prezentowało się świetnie, a w rzeczywistości sprawdza się poniżej oczekiwań?

Jakich szkieł używasz z NX1? Posiadasz może jakieś manualne szerokokątne szkła np. Samyang 8mm f/2.8 fish albo 12mm f/2. Myślę tu o występowaniu problemu nazwanego "color cast". Jest to taka kolorowa winieta, powstała na skutek padania promieni na brzegi matrycy pod dużym kątem. Efekt ten występował na 20 MPix matrycy od Samsunga, wiec tutaj powinien być tym bardziej widoczny. Ale matryca jest wykonana w technologii BSI, co może redukować występowanie tego efektu.

Jak oceniasz zakres dynamiczny? Wyciąganie cieni już sprawdziłem i jest na najlepszym poziomie dla matryc APS-C, ale odzyskiwania informacji ze świateł nie miałem okazji przetestować. Możesz udostępnić jakieś Rawy z kontrastowymi scenami? (krajobrazy itp)
 
 
yamacaru 
Nowy
samsung_fan



Posty: 9
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Może najpierw o szkłach. Mam ich trochę ;-)
Od samsunga: 10mm f/3.5 Fisheye,
16mm f/2.4,
20mm f/2.8,
30mm f/2,
45mm f/1.8,
60mm f/2.8 Macro,
85mm f/1.4,
12-24mm f/4-5.6,
16-50mm f/3.5-5.6 Power Zoom,
18-55mm f/3.5-5.6,
50-200mm f/4-5.6
Od samyanga: 500mm f/8.0
Jak widać, 8mm i 12mm szkieł od samyanga nie posiadam (jak na razie :-) )
Jak na razie nie zaobserwowałem jakiś rozbieżności specyfikacji aparatu z rzeczywistymi możliwościami. Zrobiłem, niestety, stosunkowo mało zdjęć moją nową zabawką ;-( Wszystko przez nadmiar pracy pod koniec roku... 23 grudnia kończę pewien etap i mam przerwę w działalności zawodowej do 12 stycznia. Postaram się w tym czasie wycisnąć siódme poty z tego sprzętu i wtedy mogę powiedzieć coś więcej na zadane pytania. Zamieszczę też przykładowe fotki.
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

yamacaru napisał/a:
Może najpierw o szkłach. Mam ich trochę ;-)
Od samsunga: 10mm f/3.5 Fisheye,
16mm f/2.4,
20mm f/2.8,
30mm f/2,
45mm f/1.8,
60mm f/2.8 Macro,
85mm f/1.4,
12-24mm f/4-5.6,
16-50mm f/3.5-5.6 Power Zoom,
18-55mm f/3.5-5.6,
50-200mm f/4-5.6
Od samyanga: 500mm f/8.0
Jak widać, 8mm i 12mm szkieł od samyanga nie posiadam (jak na razie :-) )
Jak na razie nie zaobserwowałem jakiś rozbieżności specyfikacji aparatu z rzeczywistymi możliwościami. Zrobiłem, niestety, stosunkowo mało zdjęć moją nową zabawką ;-( Wszystko przez nadmiar pracy pod koniec roku... 23 grudnia kończę pewien etap i mam przerwę w działalności zawodowej do 12 stycznia. Postaram się w tym czasie wycisnąć siódme poty z tego sprzętu i wtedy mogę powiedzieć coś więcej na zadane pytania. Zamieszczę też przykładowe fotki.


Dobra, szkla masz ale nie masz 16-50 S ani 50-150 S a to wlasnie szybkosc AF z tymi obiektywani mnie najbardziej interesuje. Ewentualnie 18-200 ktore tez ma bardzo szybki AF (ale jakosc obrazu sredniawa). Sam mam wszystkie obiektywy o Samsunga (i zero od Samyanga) oprocz 50-150 nad ktorym sie zastanawiam, ale czekam na rzetelne testy AF sledzacego. Bo kupujac 50-150 kupilbym tez NX1 (teraz siedze na NX30) a to juz wydatek ktory chcialbym jakos uzasadnic.

Tak wiec odnosnie sledzenia AF - mozesz zrobic serie psu biegnacemu w twoim kierunku i powiedziec ile z e zdjec jest ostrych? Moze byc tez kilkuletnie dziecko. Dodatkowo jakbys mogl przetestowac sledzenie AF na jakims meczu pilki (moze byc podworkowy mecz) ustawiajac focus na jakims graczu i pstrykajac pojedyncze fotki. Z tych szkiel co masz to jedynie 45mm sie do tego nadaje, a pozniej dwa krotkie kity, ktore jednak sa nieco za wolne i nieco za ciemne na zime. Tylko bez ustawiania release priority. W NX1 jest kilka trybow AF wiec moze trzeba znalezc optymalny. Przekowaplem sie przez mnostwo etstow ale dobrego testu AF jeszcze nie widzialem.

A co do pradozernosci to bardzo watpie, bo recenzje ktore czytalem (od znanych i zaufanych recenzentow no Andre reid z eoshd) wskazuja ze spokojnie 1000 zdjec mozna na jednym ladowaniu zrobic i to nie seriami tylko w normalny trybie turystycznym. Zywotnosc baterii jest na poziomie GH4, czyli lepiej w bezlusterkowcach nie ma. Twoje wrazenie moze byc skutkiem tego, ze malo psrykasz czyli nie ladowalaes jeszcze baterii wiecej niz 2-3 razy. Po ok 5 ladowaniach i rozladowaniach powinienes miec pelna pojemnosc.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 00:00 ]
Marek_N napisał/a:

Jakich szkieł używasz z NX1? Posiadasz może jakieś manualne szerokokątne szkła np. Samyang 8mm f/2.8 fish albo 12mm f/2. Myślę tu o występowaniu problemu nazwanego "color cast". Jest to taka kolorowa winieta, powstała na skutek padania promieni na brzegi matrycy pod dużym kątem. Efekt ten występował na 20 MPix matrycy od Samsunga, wiec tutaj powinien być tym bardziej widoczny. Ale matryca jest wykonana w technologii BSI, co może redukować występowanie tego efektu.


Gdzie widziales color cast z Samyangiem 12mm? NA dpreview uzytkownik simontraper co chwila wstawia krajobrazy w pelnej rozdzielczosci z galaxy nx i samyanga 12mm i zadnego color cast nie zaobserowwalem. Czytalem ze ten prblem wystepowal z fiseye 8mm od Samyanga ale nie z 12mm.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 00:03 ]
WojciechW napisał/a:
Ja widziałem cenę 1500 dolarów w przedsprzedaży i tego bym się raczej trzymał, bo 12000 zł nawet za bardzo wypasiony zestaw wydaje mi się ceną dla osób gotowych przepłacać za nowości. Za pół roku powinno być nie więcej niż 5000 zł za body z kitem.


Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW


12000zl to on kosztuje z kitem 16-50 f2-2.8. I tego na pewno za 5k nie dostaniesz bo tyle to kosztuje obiektyw. 5000 za body z kitem za pol roku jest mozliwe o ile ten kit to nalesnik PZ.

Wypuszczajac NX1 Samsung slusznie zauwazyl ze obecnie liczy sie AF i 4k. GH4 odniosl spory sukces dajac 4K i Samsung a nadzieje go powtorzyc. To jeszcze niezagospodarowana i szybko rosnaca nisza.
 
 
yamacaru 
Nowy
samsung_fan



Posty: 9
Skąd: Londyn
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Faktycznienie, nie posiadam jak na razie 16-50 i 50-150. Przyczyna jest prozaiczna. Nie ma tych szkieł w normalnej sprzedaży na terenie UK i Irlandii... Ani w sklepach fotograficznych ani online. Był jeden obiektyw 50-150 na brytyjskim e-bayu ale z Węgier. Na 50-150 przyjmowane są zapisy bez wyrażnej daty dostępności. Cena 1200 funtów. Natomiast 16-50 teoretycznie jest w sprzedaży ale wygląda to tak: składasz zamówienie, płacisz 930-1000 funtów (w zależności od sprzedawcy) i czekasz. Teoretycznie 5 do 7 dni. W praktyce na ładowarkę akumulatora do NX300 czekałem prawie dwa miesiące :-(
Na marginesie dodam, że do NX1 też nie ma załączonej ładowarki. Przy tej klasie aparatu jest to, łagodnie mówiąc, duże nieporozumienie ze strony samsunga.
Z tej samej łączki inne kwiatki: Vertical Grip sprowadziłem z Niemiec (250 euro + 15 za przesyłkę) bo na Wyspach nie jest jeszcze dostępny. Nie ma również w sprzedaży akumulatorków. Lampę błyskową SEF580A importowałem z Polski od sprzedawcy, który miał ją (chyba również) z Niemiec. Torbę do NX300 ściągałem z Hong Kongu, jak również 2 lampy błyskowe yongnuo YN560 III wraz z wyzwalaczem radiowym YN560-TX... I tak dalej...

Z ciekawostek: od dziś jest dostępna aktualizacja F/W z wersji 1.01 na 1.10 U mnie już zrobiona :-)

[v1.10]
1. Added Sort by Oldest / Latest in the Playback menu
2. Added View Continuous Shots (Fold / Unfold) in the Playback menu
3. Added AF Start and AF Start + Lock in the AF On sub menu under Key Mapping
4. Added Custom Wheel EVC (Exposure Value Compensation) option in the Key Mapping menu
5. Overall color reproduction improvement
6. General improvement in the image quality of DCI 4K(4096x2160) video
7. Image quality improvement in white balance when Smart Range+ Mode is enabled
8. Improvement in long exposure noise reduction when capturing in RAW
9. Improved AF performance:
a. Added AF Release Priority function (Auto/Accuracy Priority/ Shooting Speed Priority).
b. Improved AF performance in low light situations
c. Improved AF performance in CAF & Multi area AF modes
10. Overall wireless strobe sync improvement
11. Other bugs are fixed

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 21:32 ]
Właśnie znalazłem na brytyjskim Amazonie szkło Samsung 16-50mm f/2-2.8 S i-Function ED OIS w cenie 932 funty i darmową wysyłką. Muszę się zastanowić... ;-)Dostępne od ręki!
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 21 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:

WojciechW napisał/a:
Ja widziałem cenę 1500 dolarów w przedsprzedaży i tego bym się raczej trzymał, bo 12000 zł nawet za bardzo wypasiony zestaw wydaje mi się ceną dla osób gotowych przepłacać za nowości. Za pół roku powinno być nie więcej niż 5000 zł za body z kitem.


Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW


12000zl to on kosztuje z kitem 16-50 f2-2.8. I tego na pewno za 5k nie dostaniesz bo tyle to kosztuje obiektyw.



Chyba nie powiesz mi, że jest to obiektyw "do kitu".

Serdecznie pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13