Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do Canona EOS 77D
Autor Wiadomość
wisien 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   Obiektyw do Canona EOS 77D

Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze obiektywu

Obecnie używam Sony A58 ze standardowymi obiektywami 18-55 i 70-200 gdzie 18-55 w zupełności mi wystarcza a 70-200 pozostawia wiele do życzenia przy zdjęciach sportowych.

Decyzja padła na zakup body EOS 77D + standardowy kit 18-55 lub 18-135 sądzę ze w zupełności wystarczy mi do zdjęć portretowych dziecka w szczególności.

Problem mam z zoomem, waham się między

SIGMA 70-200 F2.8 APO EX DG OS HSM
CANON EF 70-200 mm f/4.0 L IS USM
TAMRON 70-200 mm F/2.8 Di VC USD G2

Z testów na internecie wszystkie ładnie wypadają.

Telezooma potrzebuję do zdjęć sportowych na murawie lub też w hali sportowej przy rozgrywkach dzieciaków

Budżet ograniczony max 6 tyś za nowy.

Czy ktoś z forumowiczów używa/używał może takich obiektywów i jest w stanie napisać czy są one warte uwagi lub też może zaproponowałby coś zupełnie innego.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam
Łukasz
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

wisien, jeśli chcesz używać teleobiektywu 70-200 do sportu, to najbezpieczniej będzie kupić Canona, pomimo że ciemniejszy niż dwa pozostałe – ze względu na pracę autofokusa. W hali może być problem ze światłem przy tym ciemniejszym obiektywie, ale za autofokus pewniejszy. Być może nowy Tamron G2 też się nadaje, ale nie miałem okazji go używać.
 
 
Maska51 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Witam! jestem użytkownikiem Canona od jakiegoś czasu obecnie zakupiłam EOS 77D i chcę dokupić obiektyw do robienie zdjęć makro w ogrodzie. Proszę o poradę który z obiektywów jest lepszy. Czy ten który poleca syn EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM czy ten który poleca sklep EF 100 mm f/2.8 Macro USM.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Ja bym zaryzykował: TAMRON 70-200 mm F/2.8 Di VC USD G2 licząc się z możliwością regulacji AF w aparacie. Też nie używałem bo w ogóle Canona nie używam.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Maska51 napisał/a:
Witam! jestem użytkownikiem Canona od jakiegoś czasu obecnie zakupiłam EOS 77D i chcę dokupić obiektyw do robienie zdjęć makro w ogrodzie. Proszę o poradę który z obiektywów jest lepszy. Czy ten który poleca syn EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM czy ten który poleca sklep EF 100 mm f/2.8 Macro USM.


100 mm będzie bardziej uniwersalny (a piszę to jako zadeklarowany użytkownik 60tki makro, tylko w systemie Nikona ;) ). Masz większy dystans roboczy i jeśli nie planujesz ładować się w pierścienie pośrednie i większe skale niż te ~1:1, to w zupełności wystarczy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Maska51, 100 mm jest o tyle uniwersalniejszy, że będzie też potem pasował do aparatu pełnoklatkowego. Większy dystans roboczy, o którym pisze DarkRaptor, też pomaga, jeśli poza kwiatkami będziesz chciała zmierzyć się z owadami. Ale obydwa modele są dobre, syn źle Ci nie poleca. :) To kwestia wygody i własnych preferencji. Sprawdź też wagę, setka jest sporo cięższa od sześćdziesiątki. Dla niektórych osób to jest odczuwalne (niecałe 400 gram kontra 600).
 
 
Maska51 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Negatyw, DarkRaptor, komor bardzo dziękuję za odpowiedź, jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę. Syn zasugerował mi kolor paska na obiektywie, czy Panowie też tym się sugerujecie przy wyborze.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

Kolor paska w sensie? Gdyby mowa była o czerwonym pasku obiektywów serii L, to można się sugerować (choć nieobowiązkowo), ale w innym przypadku to chyba nie ma sensu.

Maska51 napisał/a:
jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę.

Miałem ten obiektyw, używałem także do amatorskiego ganiania za owadami i kwiatami, odwdzięcza się bardzo ładnymi zdjęciami, jak trochę się poćwiczy, gdy chce się wstać rano lub wyjść na zachód słońca.
 
 
Maska51 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

komor napisał/a:
Kolor paska w sensie? Gdyby mowa była o czerwonym pasku obiektywów serii L, to można się sugerować (choć nieobowiązkowo), ale w innym przypadku to chyba nie ma sensu.

Maska51 napisał/a:
jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę.

Miałem ten obiektyw, używałem także do amatorskiego ganiania za owadami i kwiatami, odwdzięcza się bardzo ładnymi zdjęciami, jak trochę się poćwiczy, gdy chce się wstać rano lub wyjść na zachód słońca.


Na obiektywie, który zasugerował syn jest żółty pasek (ponoć średnia klasa), a na 100 jest biały (srebrny) oczywiście czerwony pasek najwyższa klasa.
Ganiam za robaczkami, motylkami, fruczakami a na fotografowanie wschodów i zachodów mam warunki, bo mieszkam poza Krakowem. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji!
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2020   

Maska51 napisał/a:
Negatyw, DarkRaptor, komor bardzo dziękuję za odpowiedź...
Zrobił się galimatias. Ja odpowiadałem autorowi tematu, który chce kupić obiektyw typu zoom o zakresie ogniskowych 70-200 mm. Moim zdaniem temat obiektywu makro powinien być w osobnym wątku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13