Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetkę 12x50 z poniższych radzicie wybrać?

Jaką lornetkę 12x50 wybrać?
Bushnell Engage DX 12x50
0%
 0%  [ 0 ]
DO Chase 12x50 ED
33%
 33%  [ 2 ]
Levenhuk Monaco ED 12x50
0%
 0%  [ 0 ]
Vortex Viper HD 12x50 (2018)
66%
 66%  [ 4 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   Jaka lornetkę 12x50 z poniższych radzicie wybrać?

Pytanie jak w tytule wątku. Będę wdzięczny za sugestie, którą z tych 4 lornetek wybrać.
porównanie lornetek 12x50
Priorytetem jest jakość optyczna, wymiary i waga mają drugo- albo nawet trzeciorzędne znaczenie. Warunek nieprzekraczalny: cena do 2 500 PLN (+/- 100 zł).
Mile widziane krótkie uzasadnienie. Oczywiście, jeżeli w tej cenie macie WZ lepsze propozycje, to jestem otwarty.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Soniak10 Vortex Viper HD 12x50 !!!

Analogicznie jak w tym wątku:

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33501

być może da ci to coś do myślenia...
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

kot Sylvester napisał/a:
Vortex Viper HD 12x50 !!!

Dzięki. Mówiąc szczerze, też się ku niej skłaniałem.
A co na to Arek :?:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Vortex jest w USA, największym rynku lornetkowym, chwalony za optykę ale ganiony za obudowę gumową, która podobno miejscami jest źle spasowana i luźnawa a Vortex nie uznaje podobno tego za wadę w ramach gwarancji VIP. Ja osobiście miałbym dylemat między Deltą a Vortexem. I nie chodzi tu o cenę. Ponieważ przywiązuję dużą wagę do optyki jak również do ergonomii to musiałbym sprawdzić obie, bo gdyby się okazało,że Delta jest optycznie na takim samym lub podobnym poziomie optycznym ale ergonomicznie lepsza dla mnie, to chyba kupiłbym Deltę. Kliknąłem na Vortexa bo prawdopodobnie? jest lepszy optycznie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Lip, 2021   

Soniak10, ja w przeciwieństwie do niektórych nie wypowiadam się o lornetkach, których nie miałem w rękach. Żeby zagłosować w ankiecie i wyrazić swoje zdanie musiałbym choć przez chwilę patrzeć przez każdą z wymienionych przez Ciebie lornetek, a tymczasem spoglądałem tylko przez Chase 12x50 ED.
Przemek Żołądek, który całe lata pracował w Delta Optical i znał się na sprzęcie jak mało kto, twierdził, że Chase 12x50 ED to najlepszy model z całej linii Chase.
Ostatnio zmieniony przez Arek Wto 06 Lip, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

Dzięki wszystkim za uwagi i udział w ankiecie. Zdecydowałem się na Vortexa. Jak trochę poużywam, to się podzielę wrażeniami.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

Gdybyś brał pod uwagę Meoptę 12x50 , wiedziałbym na kogo głosować :) .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

Mam tego Vortexa. Nie jest to lornetka ogólnoużytkowa ale do specjalnych zastosowań. Fajne pole widzenia obraz delikatnie ocieplony. Głębia ostrości jak w 12 trzeba troszkę pokręcić. Jest bardzo mała i zgrabna jak na 50 aczkolwiek obudowa była lepszej jakości w wersji japońskiej. Obecnie Viper jest produkowany na Filipinach. Używam na przemian z lornetką marki Swarovski i tutaj zdecydowanie widać różnicę w przejrzystości. Generalnie w tym budżecie jest to dobra lornetka i będziesz zadowolony. Meopta bardzo dobry wybór tylko trzeba zwiększyć budżet X2.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sro 07 Lip, 2021   

Santre napisał/a:
Generalnie w tym budżecie jest to dobra lornetka i będziesz zadowolony

No i pierwsze wrażenia są zdecydowanie pozytywne: Viper jest wykonany z dobrej jakości materiałów, o estetycznym wyglądzie i miłych w dotyku. Fajny futerał, chociaż pasek futerału i jego mocowanie trochę skomplikowane i na wyrost, więc założyłem tylko pasek do lornetki. Obraz ostry, czysty, chociaż rzecz jasna nie mam porównania do Swarka, ale patrząc przez Vipera nic nie irytuje i nie odwraca uwagi od obserwowanego obiektu. Regulacja ostrości chodzi tak, jak powinna - z właściwym oporem.
Ps: no i jest zdecydowanie mniejszy, niż się spodziewałem. Jak widać na załączonych obrazkach, w zasadzie identyczny gabarytowo z Bushnellem Forge 10x42, co w tym akurat przypadku traktuję jako duży "+", bo uważam, że wymiary takie właśnie jak lornetki klasy 10x42 to jest dla mnie optimum a obawiałem się, że 12x50 będzie już wkraczał do kategorii "cegieł". Nic podobnego: jest OK! Tym samym po raz kolejny okazało się, że czytać o wymiarach lornetki to jedno, a wziąć ją do ręki - to całkiem inne przeżycie.
Jedyne, co zwróciło moją uwagę po rozpakowaniu kartonu, w jakim sklep go zapakował, to to, że oryginalne pudełko nie było zaklejone, co nasunęło obawy, czy nie był to egzemplarz demonstracyjny lub przynajmniej "sprawdzany" przez pracownika sklepu.
Niemniej jednak żadnych podejrzanych śladów nie zauważyłem.
Załączam parę fotek porównujących tego Vortexa do innych moich binokli.

P1000702_1000.jpg
1. Z lewej Delta Optical Forest II 10x42, z prawej Vortex Viper 12x50
Plik ściągnięto 3494 raz(y) 417,23 KB

P1000682_1000.jpg
2. Z lewej Bushnell Forge 10x42, z prawej Vortex Viper 12x50 - porównanie wielkości obiektywów
Plik ściągnięto 3494 raz(y) 486,23 KB

P1000698_1000.jpg
3. Z lewej Bushnell Forge 10x42, z prawej Vortex Viper 12x50 - widok ogólny
Plik ściągnięto 3494 raz(y) 437,84 KB

P1000694_1000.jpg
4. Vortex Viper 12x50 w całej okazałości.
Plik ściągnięto 3494 raz(y) 550,88 KB

Ostatnio zmieniony przez Soniak10 Sro 07 Lip, 2021, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 07 Lip, 2021   

Soniak...Vortex nie zakleja kartonów tak jak wiele firm. Jedynie po czym można poznać czy lornetka była rozpakowywana to worek foliowy w który była wsadzona. Po powtórnym zapakowaniu na worku są ślady zagięć, chyba, że pakował to "artysta". :mrgreen:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sro 07 Lip, 2021   

Jan55 napisał/a:
Vortex nie zakleja kartonów tak jak wiele firm

Tak też myślałem. Czyli jest szansa, że egzemplarz nie był "demonstracyjny"? W każdym razie, jak już pisałem, nie zaobserwowałem żadnych śladów używania, więc reszta nie musi mnie interesować, prawda? Pzdr

P1000675_1000.jpg
A tu jeszcze galeria lornetek. Od lewej: BPC5 8x30 (1983r.), Bresser Hunter 8x40 (ok. 2000), Delta Optical Forest II 10x42 (2014), Bushnell Forge 10x42 (2020) i Vortex Viper 12x50 (2021)
Plik ściągnięto 3476 raz(y) 355,26 KB

 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 07 Lip, 2021   

Gratuluję zakupu. Będzie Pan zadowolony. Vortexa kupiłem bez przekonania wcześniej miałem 8x42 wyprodukowaną w Japonii. Z upływem czasu coraz bardziej mnie zaskakuje w pozytywny sposób.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Lip, 2021   

Soniak10, gratuluję zakupu. Po zdjęciach widać, że prawdziwy kolekcjoner zrobił się z Ciebie :)
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pią 05 Lis, 2021   

To teraz jakby ktoś chciał porównać wielkości kilku lornetek.
Od lewej:
1) DO Chase 10x42
2) Bushnell Forge 10x42
3) Vortex Viper HD 12x50
4) Steiner Ranger Extreme 8x56 N2
Ta Delta robi wrażenie - jest naprawdę mikrusia jak na swoje parametry, prawda?

20211101_103148_1000.jpg
Porównanie wielkości lornetek
Plik ściągnięto 2897 raz(y) 227,75 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 05 Lis, 2021   

Vortex, w/g mnie jest najzgrabniejszy i najladniejszy z tego kwartetu. Ciekaw jestem jak wypada optycznie, ale mozna przypuszczac, ze nie jest zle, poniewaz wszystkie Vipery sa bardzo dobrymi lornetkami w swojej cenie. Delta nie zla optycznie, ale w/g mnie za bardzo klockowata jak na swoja wielkosc, mialem ja w rekach razem z Kowa BD II 10x42, Kowa ma takie same wymiary ale nizsza wage, i Kowa lepiej lezy mi w dloniach i przy oczach, pomijam optyke, ktora w Kowie jest lepsza. Natomiast Forge, mimo bd optyki, to dla mnie waga ciezka, nie te lata. Ogolnie, zestaw prezentuje sie pokaznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 25