Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Statyw pod lunetę.
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   Statyw pod lunetę.

Temat jest pochodna wątku statyw i głowica heavy-duty. Za rada jednego z kolegów chyba rozłączę zakup statywu do foto od astro.

Mam nogi (statyw) geodezyjny od niwelatora, zapewniający znacznie wiąkszą stabilność niż jakikolwiek fotograficzny.

Mam też na dachu zacementowaną podstawę pod aparat.

Zastanawiam się, czy nie zakupić czegoś w tym rodzaju:

http://deltaoptical.pl/na...-cg-3,d582.html

wraz z głowicą od tego:

http://deltaoptical.pl/mo...r-eq2,d579.html

Zarówno sprzęt astro jak i foto to będzie ok. 2kg masy. Przy montażu paralaktycznym i napędzie otwiera to zupełnie nowe mozliwosci szczególnie w fotografii.

Wyjdzie to w kupie taniej niż sama głowica olejowa, tylko nie wiem, jak z jakością ww przedmiotów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

Maziek, to co zalinkowałeś to zabawki nie warte Twojej uwagi. Popatrz lepiej na to:

http://deltaoptical.pl/mo...-cg5,d1238.html
http://deltaoptical.pl/mo...y-gpe,d458.html
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Tak coś czułem, że jednak ciele z obory trzeba będzie wyprowadzić ;) .
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

maziek napisał/a:
Tak coś czułem, że jednak ciele z obory trzeba będzie wyprowadzić ;) .


Z własnego doświadczenia powiem Ci, ze jeśli chcesz przez lunetę sobie popatrzec, to w miarę budżetowy sprzęt (luneta, głowica, statyw) spokojnie przejdzie. Jeśli jednak chcesz przez lunetę fotografować to szybko zaczniesz żałować każdej złotówki utopionej w tymczasowych rozwiązaniach... i co gorsza, nawet jak już zakupisz wzglednie słuszne zabawki to zawsze będziesz miał wrażenie, że jak byś trochę dodał to byłoby jeszcze lepiej... :-)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

RB, ma rację. To co ja zalinkowałem, to absolutne minimum do Twoich 400 mm, które byś używał w astrofoto. W zasadzie dopiero to:
http://deltaoptical.pl/mo...-gpd2,d459.html
jest tym, co mogę z czystym sumieniem polecić.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Idę szukać sznura... ;) .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

A widziałeś jakie toto fajne:
http://deltaoptical.pl/mo...-sxd,d1270.html
albo to:
http://deltaoptical.pl/mo...-pro,d1538.html
:P
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Osobiście myślę, że montaże Vixena są zbyt drogie na ich faktyczne możliwości (szczególnie w tym niższym i średnim segmencie). Jeżeli ktoś poważnie myśli o astrofoto polecam na dziś chińskie montaże SW HEQ5 lub EQ6. Oba można nabyć w zestawie z pilotem z GOTO (praktycznie identycznym jak Celestron). Mają wejście na autoguider (czego nie mają montaże GPDX i GPE).
Wspomniany przez Arka montaż obserwatoryjny Celestron CGE-PRO w testach wypada niezwykle słabo (w szczególności mechanika).
Tak więc sumują to wszystko zwykłe EQ5 SW z silnikami SW będą na początek dość dobrym rozwiązaniem (sam startowałem z takim montażem i robiłem trochę zdjęć z ogniskowych do 400mm).
Jeżeli ktoś się naprawdę wkręci może sobie sprawić montaż Takahashi, AP lub Paramount - ceny zazwyczaj od 4tyś Euro wzwyż ;)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

No tak, zacząłem o tym czytać i widzę, że kolejna otchłań ;) . HQ plus numerk to coś znaczy "ogólnie"?
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

oczywiście oznacza:
małe montaże bez wbudowanych silników (można dokupić) to EQ2, EQ3, EQ5. Do pierwszego nie ma możliwości zamocowania lunetki biegunowej co utrudnia fotografowanie. Każdy kolejny montaż ma większą nośność i tym samym jest większy.
Montaże HEQ5 i EQ6 to montaże w zbudowanymi silnikami i lunetkami polarnymi. Można je nabyć wraz z pilotami GoTo (czyli montaż po kalibracji sam pojedzie do wskazanego obiektu). Dodatkowo montaże te posiadają port do Guide i mają możliwość połączenia z komputerem (np w celu sterowania bezpośrednio z jakiegoś programu planetarium).
Pozdrawiam!
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

I te symbole są "ponadfirmowe"? A możesz podrzucić jakieś strony, bo jak się po omacku szuka to przede wszystkim trafia na obrazki foto wykonane za pomoca tych montaży. Gdzie to kupić itd.
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Może zróbmy tak. Napisz co dokładnie chcesz fotografować (Księżyc/ planety/ obiekty DS). Czym będziesz focił (jaki aparat i optyka) i najważniejsze jaki masz budżet!
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Wszystko się zaczęło od Televida 77 apo. Do tego ma być foto (100-400L no i reszta krótszych szkieł). Generalnie początek historii jest taki, aby poprzez lunetę wygodnie obserwować - koniec zaś rozrósł się w astrofotografię, o której nie mam zielonego pojęcia.
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

napisz ile masz do wydania sianka, i jaką puszką chcesz focić.
Televid77 poza bardzo dobrym szkłem wcale nie jest wymarzonym sprzętem do astrofoto. Po pierwsze widzę, że ma wbudowaną jakąś kątówkę lub pryzmat. Nie wiem czy da się to odłączyć, po drugie będzie potrzebował Field Flattener bo z całą pewnością obiektyw ten nie daje płaskiego pola.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

Jesli chodzi o focenie to Televid raczej odpada, aczkolwiek ma on akcesorium pt. photo-adaptor z dodatkową optyką wydłużającą ogniskową z 440 do ~800 lub opcjonalnie ~1000mm przy f (z pamięci) 1:10 i odpowiednio 1:13 - tylko ze tego adaptera zdaje się nie można kupić. Ja w każdym razie próbowałem coś wynypać ale wszedzie jest discontuined... A używanych też nikt nie sprzedaje. Są tylko adaptery całkiem tanie do cyfrówek (kompaktów) działające na zasadzie ujęcia obiektywu aparatu w kleszcze.

Aparat to 50D a kwestia pieniędzy - chciałbym po prostu kupić coś, co jest adekwatne do posiadanego sprzętu, będzie trwałe i niepsujące się i bedzie miało jakiś niewielki zapas na rozbudowę (np. zakup jeszcze większego obiektywu). I żeby to było "typowe" tzn można było elastycznie przy tym pomodzić a nie, żeby każda śrubka potem była wyjątkowa. Wstępnie myślałem ok. 2000 ale to nie jest ograniczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13