Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model
Autor Wiadomość
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

witam

Zastanawiam sie nad lustrem oraz sony r1 a nad innymi hybrydami juz mniej, choc moze fuji 6500, 9500

Do czego potrzebuje aparatu:

Zdjęcia które robie najczęściej przedstawiają przyrodę, tę z bliska i z daleka, ludzi, wyścigi samochodowe, architekturę, bardzo mi się podobaja zdjęcia nocne miasta, w formie panoramy. Każdy z tych tematów potrzebuje nieco innych ustawień i korzysta z innych możliwości aparatu.

Na aparat, który będzie spełniał moje wszystkie oczekiwania chciałbym wydać w granicach 3000, 3500zl. To juz jest absolutne maximum

W tym zakresie cenowym pojawia się problem: Podstawowy model cyfrowej lustrzanki czy zaawansowany kompakt na full wypasie.
Zastanawiałem się nad cyfrowymi lustrzankami Canon eos350/eod 400 i Nikon d40, ale wszyscy moi rozmówcy odradzają ten sprzęt gdyż dobra lustrzanka z dobrym obiektywem nie może kosztować mniej niż 3000zl.

Chyba pozostaje mi opcja cyfrowego kompakta na full wypasie, ale moze niekoniecznie.

Czego ja oczekuje od aparatu:
- ostrość zdjęć, i odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie. Przekłamania zawsze mogę dorobić sobie sam. Nie sprawia mi przyjemności edytowanie zdjęć, czuje się jak bym ściągał na klasówce. Zawsze staram się mieć jak najlepszy oryginał.
- spory zoom – na tyle wydajny by można było uchwycić szczegóły architektoniczne na budynkach
- minimum trzy punktowy AF – Chodzi o to by poruszającemu się obiektowi, śledząc go aparatem, udało się zrobić fotkę, także gdy dopiero „wjeżdża” w kadr np. z prawej strony, i żeby obiekt ten był wyraźnie widoczny na tle rozmazanego od ruchu aparatu tła.
- przyjemną sprawą by było gdyby robiąc zdjęcia seryjne aparat dostosowywał ostrość do pierwszoplanowego obiektu np. zbliżającego się samochodu, a nie robił zdjęć wg ustawień do pierwszego zdjęcia z danej serii.
- dobry mechanizm optyczny, markowe soczewki. W tym temacie najmniej się orientuje. Wiem ze Carl Zeiss, Schneider, Nikkor to dobre soczewki, a jakie są inne, czym się różnia tego nie wiem.
- nie jest dla mnie ważne czy aparat ma 6 czy 8 mg pikseli. Zdaje sobie sprawę że w zależności od przetworników i innej techniki użytej w środku aparatu, może się zdarzyć tak że 6 mb będzie robił w identycznych warunkach i ustawieniach lepsze zdjęcia od 8 mg aparatu. Rozumiem kompromis niższa matryca lepszy przetwornik.
- z takich czysto bajeranckich bajerów to przyjemnym jest format 16:9. Co prawda można go sobie samemu wyedytować, ale gdyby aparat to miał w standardzie to na pewno bym korzystał.
- możliwość instalacji filtrów by nadać efektu.
- gdyby ten sprzęt był na tyle poręczny, że można go wrzucić do małego plecaka i jeździć np. na rowerze mając go zawsze przy sobie.

Co szanowni Forumowicze sadza na ten temat?

1. Canon EOS 350D + Sigma 18-50 i 50-200
http://www.pstryk.pl/opis.php/6033

2 Sony Alpha 100 + obiektyw 18-70 mm + 73-300 ale nie wiem czy sony sprawdzi sie przy zdjeciach szybko przemieszczajacych sie obiektach rozne sa teorie o sony...
<na allegro ok 3100> lub http://www.pstryk.pl/opis.php/5658

3 natomiast teraz do konca czerwca jest promocja w canonie na eosa 400d ze zwracaja czesc kasy za aparat oraz mozna kupic zestaw w ktorym sa dwa obiektywy

4 nikon d40x http://www.pstryk.pl/opis.php/6269
+ Nikon AF 28-200 f/3.5-5.6G IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/83760 >
lub Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/179305 >
lub Nikon MF 70-210 f/4.5-5.6 < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/86525 >

co sadzicie?
dziekuje i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   Re: Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

pavlis83 napisał/a:
witam
4 nikon d40x http://www.pstryk.pl/opis.php/6269
+ Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/179305 >


Taki jest moj typ. Wprawdzie D40x nie napedza autofocusa, ale sa juz dobre obiektywy z wlasnym silniczkiem. Na poczatek kitowy 18-55 i ten telezoom ze stabilizacja wystarcza. Moim zdaniem sa one najlepsze z wymienionych przez ciebie. Zarowno od tych do canona, jak i do sony.
200mm to troche malo do ptakow, ale mozna juz sporo pofotografowac.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   Re: Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

P_M_ napisał/a:
pavlis83 napisał/a:
witam
4 nikon d40x http://www.pstryk.pl/opis.php/6269
+ Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/179305 >


Taki jest moj typ. Wprawdzie D40x nie napedza autofocusa, ale sa juz dobre obiektywy z wlasnym silniczkiem. Na poczatek kitowy 18-55 i ten telezoom ze stabilizacja wystarcza. Moim zdaniem sa one najlepsze z wymienionych przez ciebie. Zarowno od tych do canona, jak i do sony.
200mm to troche malo do ptakow, ale mozna juz sporo pofotografowac.


No, nie wiem, czy D40x jest taki dobry - co z obiektywami bez silniczka (SWM itp.).
Wolałbym już weterana D70s, który mimo 6mPix bije na głowę swoimi paramertami wszystkie amatorskie 10-megówki ( cena wręcz powala na kolana).
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   Re: Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

pavlis83 napisał/a:
witam

Do czego potrzebuje aparatu:

Czego ja oczekuje od aparatu:
- ostrość zdjęć, i odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie. Przekłamania zawsze mogę dorobić sobie sam. Nie sprawia mi przyjemności edytowanie zdjęć, czuje się jak bym ściągał na klasówce. Zawsze staram się mieć jak najlepszy oryginał.
- spory zoom – na tyle wydajny by można było uchwycić szczegóły architektoniczne na budynkach
- minimum trzy punktowy AF – Chodzi o to by poruszającemu się obiektowi, śledząc go aparatem, udało się zrobić fotkę, także gdy dopiero „wjeżdża” w kadr np. z prawej strony, i żeby obiekt ten był wyraźnie widoczny na tle rozmazanego od ruchu aparatu tła.
- przyjemną sprawą by było gdyby robiąc zdjęcia seryjne aparat dostosowywał ostrość do pierwszoplanowego obiektu np. zbliżającego się samochodu, a nie robił zdjęć wg ustawień do pierwszego zdjęcia z danej serii.
- dobry mechanizm optyczny, markowe soczewki. W tym temacie najmniej się orientuje. Wiem ze Carl Zeiss, Schneider, Nikkor to dobre soczewki, a jakie są inne, czym się różnia tego nie wiem.
- nie jest dla mnie ważne czy aparat ma 6 czy 8 mg pikseli. Zdaje sobie sprawę że w zależności od przetworników i innej techniki użytej w środku aparatu, może się zdarzyć tak że 6 mb będzie robił w identycznych warunkach i ustawieniach lepsze zdjęcia od 8 mg aparatu. Rozumiem kompromis niższa matryca lepszy przetwornik.
- z takich czysto bajeranckich bajerów to przyjemnym jest format 16:9. Co prawda można go sobie samemu wyedytować, ale gdyby aparat to miał w standardzie to na pewno bym korzystał.
- możliwość instalacji filtrów by nadać efektu.
- gdyby ten sprzęt był na tyle poręczny, że można go wrzucić do małego plecaka i jeździć np. na rowerze mając go zawsze przy sobie.

Co szanowni Forumowicze sadza na ten temat?

dziekuje i pozdrawiam


Na niektóre pytania postaram ci się odpowiedzieć:
- spory zoom - szczegóły architektoniczne możesz dobrze odwzorować na obiektywie z zoomem 1x. Ważna jest długość ogniskowej, a nie zoom;
- format 16:9 - zapomnij, to tylko sztuczka marketingowa. Za kilka lat wejdzie nowy, równie głupi format (np. 152:107), lansowany przez dużych producentów, a w fotografii nadal podstawą będzie 3:2;
- sprzęt na tyle poręczny, żeby go wozić na rowerze - Lustrzanki nie są poręczne - są ciężkie, duże, DELIKATNE. Na pewno nie nadają się na rower - sam dużo jeżdżę na rowerze, a raczej nie zaryzykowałbym "wytrzęsienia" lustrzanki na drogach gruntowych.
Na resztę pytań może odpowiedzą inni (bardziej obeznani).
Pzdr.
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   

E tam! przesada z tą delikatnością lustrzanek! BARDZO często pakuję swoją do plecaka, siadam na wielocyped i jadę "w teren", czasami drogą a czasami nie, i jakoś nic się nie dzieje.... Lustrzanka działa i to bez problemu....
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   Re: Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

pavlis83 napisał/a:


Czego ja oczekuje od aparatu:
- ostrość zdjęć, i odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie. Przekłamania zawsze mogę dorobić sobie sam. Nie sprawia mi przyjemności edytowanie zdjęć, czuje się jak bym ściągał na klasówce. Zawsze staram się mieć jak najlepszy oryginał.
- spory zoom – na tyle wydajny by można było uchwycić szczegóły architektoniczne na budynkach
- minimum trzy punktowy AF – Chodzi o to by poruszającemu się obiektowi, śledząc go aparatem, udało się zrobić fotkę, także gdy dopiero „wjeżdża” w kadr np. z prawej strony, i żeby obiekt ten był wyraźnie widoczny na tle rozmazanego od ruchu aparatu tła.
- przyjemną sprawą by było gdyby robiąc zdjęcia seryjne aparat dostosowywał ostrość do pierwszoplanowego obiektu np. zbliżającego się samochodu, a nie robił zdjęć wg ustawień do pierwszego zdjęcia z danej serii.
- dobry mechanizm optyczny, markowe soczewki. W tym temacie najmniej się orientuje. Wiem ze Carl Zeiss, Schneider, Nikkor to dobre soczewki, a jakie są inne, czym się różnia tego nie wiem.
- nie jest dla mnie ważne czy aparat ma 6 czy 8 mg pikseli. Zdaje sobie sprawę że w zależności od przetworników i innej techniki użytej w środku aparatu, może się zdarzyć tak że 6 mb będzie robił w identycznych warunkach i ustawieniach lepsze zdjęcia od 8 mg aparatu. Rozumiem kompromis niższa matryca lepszy przetwornik.
- z takich czysto bajeranckich bajerów to przyjemnym jest format 16:9. Co prawda można go sobie samemu wyedytować, ale gdyby aparat to miał w standardzie to na pewno bym korzystał.
- możliwość instalacji filtrów by nadać efektu.
- gdyby ten sprzęt był na tyle poręczny, że można go wrzucić do małego plecaka i jeździć np. na rowerze mając go zawsze przy sobie.

Co szanowni Forumowicze sadza na ten temat?

1. Canon EOS 350D + Sigma 18-50 i 50-200
http://www.pstryk.pl/opis.php/6033

2 Sony Alpha 100 + obiektyw 18-70 mm + 73-300 ale nie wiem czy sony sprawdzi sie przy zdjeciach szybko przemieszczajacych sie obiektach rozne sa teorie o sony...
<na allegro ok 3100> lub http://www.pstryk.pl/opis.php/5658

3 natomiast teraz do konca czerwca jest promocja w canonie na eosa 400d ze zwracaja czesc kasy za aparat oraz mozna kupic zestaw w ktorym sa dwa obiektywy

4 nikon d40x http://www.pstryk.pl/opis.php/6269
+ Nikon AF 28-200 f/3.5-5.6G IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/83760 >
lub Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/179305 >
lub Nikon MF 70-210 f/4.5-5.6 < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/86525 >

co sadzicie?

Żaden z tych zestawów nie spełni twych oczekiwań.
 
 
wokl
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Jeśli fotogtafujesz przyrodę zastanów się nad takim rozwiązaniem: lustrzanka + stałoogniskowe obiektywy (są jasne i tańsze od zoomów, zazwyczaj są też lepsze optycznie).
Pozdrawiam
wokl
 
 
ArturBonoVox
Bywalec



Posty: 115
Skąd: Wroclaw/Dublin
Wysłany: Czw 24 Maj, 2007   

Jesli na prawde chcsz sie wziac za fotografie to nie idz na skroty. Tyle ile wsadzisz tyle do ciebie wroci. Lustrzanka cyfrowa i jescze raz lustrzanka cyfrowa. Wedlug mnie dwie rzeczy sa najwazniejsze: Matryca i Obiektyw. Jesli chodzi o materialy, z jakiego lutrzanka jest wykonana, podnosza one badz obnizaja jej wartosc rynkowa. Jesli chcesz safari kupuj stopy magnezu, jesli nie szalejesz solidny plastik ci wystarczy. Musisz sobie odpowiedziec na ile chcesz sie zaglebic w fotografie a potem ile jestes w stanie za nia dac aby uczynila cie szczesliwym :P
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 24 Maj, 2007   

ArturBonoVox napisał/a:

Lustrzanka cyfrowa i jescze raz lustrzanka cyfrowa.
Sam tak postąpiłem i teraz dopiero wiem, że popełniłem błąd. Dlatego odradzam.
To jest w tej chwili skazanie się na ciągłe i wielkie wydatki, plus parę innych wad.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007   

Marian napisał/a:
ArturBonoVox napisał/a:

Lustrzanka cyfrowa i jescze raz lustrzanka cyfrowa.
Sam tak postąpiłem i teraz dopiero wiem, że popełniłem błąd. Dlatego odradzam.
To jest w tej chwili skazanie się na ciągłe i wielkie wydatki, plus parę innych wad.

Marian - lustrzanka jest błędem dla osób, które zajmują się fotografią okazyjnie. Dla fanatyków tego "sportu", jakimi jest wielu z NAS, to nie są ciągłe i wielkie wydatki, ale ROZWIJANIE SWOJEGO HOBBY.
p.s. miłośnicy motyli potrafią polecieć do Amazonii, wynająć jeepa i każdą kasę wydać na swojego wymarzonego "robala". Dla nich to nie jest wydatek.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007   

Adalbercik napisał/a:
Dla fanatyków tego "sportu", jakimi jest wielu z NAS, to nie są ciągłe i wielkie wydatki, ale ROZWIJANIE SWOJEGO HOBBY.
p.s. miłośnicy motyli potrafią polecieć do Amazonii, wynająć jeepa i każdą kasę wydać na swojego wymarzonego "robala". Dla nich to nie jest wydatek.
Chciałem tylko podzielić się z "fanatykami" swoim doświadczeniem.

ROZWIJANIE SWOJEGO HOBBY nie musi kosztować majątku.

Im dłużej jestem "fanatykiem" tym rzadziej decyduję się na naciśnięcie spustu. A gdy ktoś "fanatycznie" potrzebuje długimi seriami "walić z naciśniętym spustem migawki", to dojrzał do kupna kamery video. :D
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 14 Cze, 2007   

Ja też uważam, że tylko lustrzanka cyfrowa. Robie zdjęcia od małego. Teraz mam canona 400D i jeszcze mam Sony R1. Jak "przesiadłem" się z poprzedniego aparatu na R1 to byłem w siódmym niebie, ale jak kupiłem w końcu lustrzankę to R1 wykorzystuje praktycznie tylko do portretów czasem, albo jak muszę zabrać gdzieś aparat a nie mam miejsca na lustrzankę i obiektywy. I zawsze żałuje że nie zabrałem lustrzanki :P . Wg. mnie jeżeli uważacie, że lustrzanka jest Wam zbędna to chyba raczej nie jesteście tak naprawdę fanatykami fotografii. Mimo że to 400 D nie jest czymś super to i tak bardzo sie ciesze ze jednak kupiłem lustro. To niebo a ziemia w porównaniu ze zwykłymi cyfrówkami. Wiadomo, jeżeli na prawdę fotografia wciągnie to chce się mieć nowe obiektywy itd.. Ja będę na następny zbierał pewnie przez następne kilka lat ale w końcu kupie kolejny na który poluję. I nie obchodzi mnie to że ludzie dookoła mówią że mógłbym za to wszystko kupić już spokojnie jakiś samochód. Ale wole chodzić na nogach/jeździć autobusem niż nie mieć mojego aparaciku ;p

PS: nikt nie mówi, że jeżeli ktoś kocha focenie to od razu wali fanatycznie zdjęcia seriami :)
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Cze, 2007   Re: Chce kupic sony r1 lub lustro... ale nie wiem jaki model

Rzuć okiem tu:
http://www.dpreview.com/reviews/olympuse410/

i tu:

http://www.cameralabs.com/reviews/OlympusE510/

E410 z dwoma kitami - mieścisz się w cenie, E510 musisz ze 2 stówy dołożyć, ale masz w obu przypadkaczh zakres odpowiadający 28-300 dla pełnej klatki.
Jeżeli chcesz z jednym obiektywem, to mieścisz się w cenie w obu przypadkach.

Cześć tu Mysza.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007   

Nie kupuj soniaczy bo strasznie szumią. W grę wchodzi raczej Canon albo Nikon.

R1 chyba odpada na wejściu. Reklamują, że szum jest jak w lustrzankach, ale to guzik prawda (chyba, że porównamy do Sony A100 :P ), nie ma możliwości zmiany obiektywów, a i ten który tam jest nie imponuje. Chcesz fotografować przyrodę, a do tego potrzeba przybliżenia. R1 go nie ma. Z resztą, nie wiem co on ma. Miał mieć małe szumy. Nie wyszło.
Na wypadek gdy przyszły Ci na myśl Soniacze H7 i H9... też odradzam. Wpakowali 15-krotny zoom i szeroki kąt w jeden aparat, a aberracje chromatyczne zajmują pół zdjęcia.

Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad d40x i 400D. Osobiście wybrałem 400D, ale różnie ludzie mówią o Canonie i Nikonie. Bardziej przemawiają do mnie obiektywy Canona.
Nie muszę chyba wspominać, że przy fotografowaniu szybkich obiektów przydatne są wysokie czułości. Każdy aparat Sony zaszumi Ci zdjęcie przy wyższej wartości ISO.

Co do zdjęć seryjnych. Słyszałem, że ponoć Sony A100 zapisuje zdjęcia od razu na kartę i nie przechowuje ich w buforze. To by znaczyło, że może być szybki jeśli kupisz dobrą kartę pamięci, z kolei na Nikona i Canona ma to mniejszy wpływ. Nie jestem pewien czy to prawda, słyszałem to od jakiegoś sprzedawcy, a im do końca nie ufam. Lepiej jeśli ktoś bardziej doświadczony zweryfikuje moje słowa w tej kwestii.

Jak już hybryda, to ja bym brał Panasonic Lumix DMC-FZ50, ale ostrzegam. Ta maszynka też ma brzydkie ziarno, a do tego odszumianie nie do wyłączenia.

Co do Olympusa, też ma IMHO za wysoki poziom zakłuceń w stosunku do sygnału an matrycy.
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007   

Monastor napisał/a:

Bardziej przemawiają do mnie obiektywy Canona.


To prawda Canon ma doskonałe szkła, tylko jedo ale doskonałe profesjonalne szkła, bo w kwestii szkieł amatorskich na APS-C to już straszna kicha :-( .

Pod tym względem to już bym wolał Nikona i jego kita 18-70.

Monastor napisał/a:

Co do Olympusa, też ma IMHO za wysoki poziom zakłuceń w stosunku do sygnału an matrycy.


:shock: A to jakaś nowość
:twisted: Możesz sprecyzować

Cześć tu Mysza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10