forum.optyczne.pl

Błędy w działaniu - Błąd na stronie

Wujek_Pstrykacz - Nie 28 Gru, 2008
Temat postu: Błąd na stronie
Co otwieram jakiś temat to pojawia mi się komunikat "błąd na stronie" i wykrzyknik w trojkącie. Tak jest może od tygodnia.
RobertO - Pon 29 Gru, 2008

A sprawdzales na roznych przegladarkach?
Baku - Sro 22 Kwi, 2009

Właśnie otrzymałem komunikat

Kod:
Błąd Ogólny
 
Could not check registration information

DEBUG MODE

SQL Error : 1062 Duplicate entry '9b5ec5eb93c891930cd00890c923add6' for key 1

INSERT INTO phpbb_anti_robotic_reg VALUES ('9b5ec5eb93c891930cd00890c923add6', '9784', '1240402891')

Line : 466
File : index.php


Na szczęście przeładowanie strony pozwoliło mi się zalogować.

RobertO - Czw 23 Kwi, 2009

Baku, takie rzeczy sie zdarzaja sporadycznie i przeladowanie pomaga. zwlaszcza przy duzym obciazeniu moze sie to pojawiac
ptasiarz - Wto 24 Lis, 2009

Już jest ok
Usjwo - Sro 25 Lis, 2009

ptasiarz napisał/a:
Już jest ok


Majac na uwadze date przedstatniego postu (23 kwietnia) powinienes zdecydowanie uzyc slowa "nareszcie" zamiast "juz" :mrgreen:

Baku - Sro 25 Lis, 2009

Ale wyszukiwarka też nie zawsze chce działać.
Wystarczy wpisać 'nikon' i już mamy debug mode

Kod:
SQL Error : 1153 Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes



W ogóle to zawężanie pola wyszukiwania nie pomaga. Żeby nie było, że nikon zbyt ogólny albo że jednak nie lubiany, to ostatnio miałem frazę składającą się z kilku słów i z różnymi opcjami też wywalało ten błąd.

RobertO - Sro 25 Lis, 2009

Baku, u mnie wyszukiwarka smiga az milo
mnich - Sro 25 Lis, 2009

u mnie wyszukiwareczka działa szybciucho
Opera 10.10 /W7

[ Dodano: Sro 25 Lis, 2009 19:00 ]
RobertO, Skoro taka jest ostatnio moda to może niech Optyczne też poinformuje o swojej kompatybilności z Windows 7 ? ;)

Baku - Czw 26 Lis, 2009

Mój zegar z kukułką też już dostał certyfikat zgodności z Win7. Nie stwierdzono konfliktów sprzętowych. :mrgreen:

A propos wyszukiwarki. Teraz już działa :evil:
ale te błędy dość często mi wyrzuca. Następnym razem uraczę Was pełnym komunikatem, który wraz z listingiem zapytania w sqlu zajmuje cały ekran.

Arek - Czw 26 Lis, 2009

mnich napisał/a:
RobertO, Skoro taka jest ostatnio moda to może niech Optyczne też poinformuje o swojej kompatybilności z Windows 7


Optyczne jest kompatybilne z moim linuxem i macOSem komora. Wystarczy :P

amv - Czw 26 Lis, 2009

Błąd Ogólny

Ran into problems sending Mail. Response: 554 mail server permanently rejected message (#5.3.0)


eee co powiedział ?! :roll: :zalamany:

RobertO - Pią 27 Lis, 2009

amv, jakas wiadomosc na priv wysylales?

czy to jednorazowy blad, czy zawsze sie to pojawia?

amv - Pią 27 Lis, 2009

To się pojawiło pierwszy raz po wysłaniu postu w dziale "Nasze zdjęcia" .

EDIT: a teraz po klilnięciu "Wyślij" nastąpiło przekierowanie do zalogowania się :shock: ( to już kiedyś mi się zdarzało także).

xneon - Sob 28 Lis, 2009

widocznie serwer uznał, że dałeś kiepskie zdjęcie :)
garreth - Czw 07 Sty, 2010

"Witryna http://ns22277.ovh.net żąda podania nazwy użytkownika i hasła. Komunikat witryny: "ads" "

ale o co chodzi? :???:

(pojawia się, gdy chcę np. wejść w jakiś temat)

hijax_pl - Czw 07 Sty, 2010

reklamy google padły ;)
B o g d a n - Czw 07 Sty, 2010

To samo:

"Serwer ns22277.ovh.net w lokalizacji ads wymaga nazwy użytkownika i hasła.

Ostrzeżenie: ten serwer żąda wysłania Twojej nazwy użytkownika i hasła w niezabezpieczony sposób (podstawowe uwierzytelnienie bez bezpiecznego połączenia)."

garreth - Czw 07 Sty, 2010

hijax_pl napisał/a:
reklamy google padły ;)

a pies z nimi tańcował i z ichnimi reklamami :twisted:

RobertO - Nie 10 Sty, 2010

B o g d a n, byly male zmiany i rekonfiguracja serwera emitujacego reklamy i stad ten chwilowy komunikat
zug - Sob 06 Lut, 2010

po tym jak padło forum, pojawił się problem że po przeczytaniu postów pokazuję mi je dalej jako nieprzeczytane,
w przypadku skorzystania z funkcji "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" pojawia się komunikat że wszystkie fora są przeczytane ale i tak dalej mi pokazują tą samą ilość postów nieprzeczytanych :roll:

garreth - Sob 06 Lut, 2010

no i zegar w shoucie się śpieszy :P
hijax_pl - Sob 06 Lut, 2010

dziś tak od 20 przez dłuższy czas jedyne co dostawałem z serwera to:
Kod:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv=Content-Type></HEAD>
<BODY></BODY></HTML>

Sunders - Sob 06 Lut, 2010

Między mniej więcej 20 a 21.30 też nie mogłem wejść na forum.
Tadeuszek - Sob 06 Lut, 2010

Gdy klikam na "Zobacz posty nie przeczytane"
i np jest ich 200 w 50 tematach, mam 1 i 2 strone, niestety niemogę wejść na 2 stronę
wyskakuje coś w tym stylu "Zapytanie nie spełnia kryteriów" nie pamiętam już dokładnie.

Oczywiście mogę przeczytać 30 tematów i pozostałe 20 wyświetlą się na wcześniejszej stronie.

skasowany - Sob 06 Lut, 2010

Dla mnie to było prawie jak koniec świata :razz: :wink:
zug - Sob 06 Lut, 2010

ja tylko zauważyłem że problem dotyczy postów napisanych przed tym jak forum padło.
kasiakaaz - Sob 06 Lut, 2010

Tadeuszek, Zmień sobie w preferencjach ilość wyświetlanych postów na stronę np. na 100 lub 200. Nie wiem na czym to polega, ale miałam tak samo i to pomaga - masz wszystkie posty wyświetlone na jednej stronie :wink:
Tadeuszek - Sob 06 Lut, 2010

kasiakaaz, dzięki : ), a ten przycisk "Preferencje" jest tak ukryty, że pomimo tego iż kiedyś z niego korzystałem i tak nie mogłem go teraz zlokalizować :P
kasiakaaz - Sob 06 Lut, 2010

Tadeuszek, strona główna "foruma", po prawej - na dole, nad "Kto jest na Forum" i Shoutboxem :wink:
hijax_pl - Nie 07 Lut, 2010

A dziś nie działa wyszukiwanie :(

Kod:
Could not query last visit posts

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_read_history' is marked as crashed and should be repaired

SELECT post_id, topic_id, forum_id FROM phpbb_read_history WHERE user_id = 8677

Line : 58
File : read_history.php


A jako że ta kwerenda jest też na głównej stronie używana - nic nie działa...
Aby przeglądać forum muszę się wylogować ;)

cybertoman - Nie 07 Lut, 2010

Potwierdzam, co do joty.

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2010 09:16 ]
i to:

Błąd Ogólny

Could not obtain newer/older topic information

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_read_history' is marked as crashed and should be repaired

SELECT rh.post_id FROM (phpbb_read_history rh, phpbb_sessions s, phpbb_posts p) WHERE s.session_id = '5263885e9905298ea97125960ec9a41e' AND s.session_user_id = rh.user_id AND p.topic_id = 2011 AND rh.post_id = p.post_id ORDER BY p.post_order ASC, rh.post_id ASC LIMIT 1

Line : 126
File : viewtopic.php

palindrom - Nie 07 Lut, 2010

Za hijax_pl, błąd przy liczeniu nieprzeczytanych postów.

Kod:

Could not query last visit posts

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_read_history' is marked as crashed and should be repaired

SELECT post_id, topic_id, forum_id FROM phpbb_read_history WHERE user_id = 3618

Line : 58
File : read_history.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/

osik - Nie 07 Lut, 2010

Kod:
Błąd Ogólny
 
Could not query last visit posts

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_read_history' is marked as crashed and should be repaired

SELECT post_id, topic_id, forum_id FROM phpbb_read_history WHERE user_id = 11515

Line : 58
File : read_history.php


I odpisywać na wątek mogę tylko jeśli kliknę "Odpowiedz" będąc nie zalogowanym, i odznaczając "Zaloguj mnie zawsze..." czy jak to się zwie. Chcąc odpalić główną stronę forum po zalogowaniu, wywala pętle z w/w błędem.

goltar - Nie 07 Lut, 2010

Już powinno być ok. Jeśli coś nadal nie działa to zgłaszajcie.
xneon - Nie 07 Lut, 2010

ja po zalogowaniu dostawałem taki error, że nawet przejrzeć forum nie mogłem dopóki się nie wylogowałem
fakt, że piszę świadczy o pokonaniu błędu przez załogę, dzięki :)

RobertO - Wto 09 Lut, 2010

xneon, to trzeba bylo sie nie logowac :P

a na powaznie, jake sie powtorzy to daj znac

mnich - Pią 12 Lut, 2010


RobertO - Pią 12 Lut, 2010

mnich, bardzo ladny screen :-)

ale prosze, jezeli juz zglaszacie jakies bledy, to takie ktore sie powtarzaja
na sporadyczne przypadki bledow bazy danych nic nie poradzimy

tak wiec jezeli jakis blad sie powtarza, to od razu dajcie opis w jakiej sytuacji sie to dzieje, abym mogl sprawdzic co moze byc przyczyna

mnich - Sob 13 Lut, 2010

Ostatnimi czasy kiedy, mniej odwiedzam forum mam problemy z wejściem. kiedy już się zaloguje i przekierowuje mnie na główną występuje taki błąd. Ostatnio jest spokojniej.
lupo57 - Sob 13 Lut, 2010

mnich napisał/a:
Ostatnimi czasy kiedy, mniej odwiedzam forum mam problemy z wejściem. kiedy już się zaloguje i przekierowuje mnie na główną występuje taki błąd. Ostatnio jest spokojniej.


widzisz, musisz być częściej na forum :razz: :wink:

B o g d a n - Sob 13 Lut, 2010

Dzisiaj mi takie coś wyskoczyło po kliknięciu w wysłanie posta :sad:


Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192277, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('mam', 'za', '7500', 'mógłbyś', 'precyzyjniej', 'określic', 'posiadasz', 'kupując', 'ten', 'adapter', 'tylko', 'zyskuję', 'równoległe', 'są', 'tańsze', 'tej', 'marki', 'tego', 'wnoszę', 'chcesz', 'używać', 'kart', 'zamiast', 'sa', 'tak', 'jeśli', 'jak', 'takie', 'coś', 'włożysz', 'aparatu', 'skoro', 'karty', 'dużo', 'większe', 'jako', 'dostawka', 'nic', 'nie', 'rozumiem.', 'sad')

Line : 265
File : functions_search.php

krisv740 - Sob 13 Lut, 2010

forum pada ....
mi wywaliło błąd Bogdana, a teraz :


Błąd Ogólny

Error in deleting post

DEBUG MODE

SQL Error : 144 Table './optyczne_1/phpbb_search_wordmatch' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

DELETE FROM phpbb_search_wordmatch WHERE post_id IN (192283)

Line : 433
File : functions_search.php


przy próbie korekty postu.....

Sunders - Sob 13 Lut, 2010

Też mi się coś takiego wyświetla przy próbie wysłania postu:
Błąd Ogólny

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192298, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('tak', 'chciałam', 'zrobić', 'porządny', 'mądry', 'zakup', 'cieszyć', 'się', 'nim', '...', 'zrobiłaś', 'ciesz', 'robiąc', 'zdjęcia.', 'obiektyw', 'jakiś', 'już', 'też', 'kupiłaś')

Line : 265
File : functions_search.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/

MasterB - Sob 13 Lut, 2010

Strony się otwierają, ale nie działa licznik postów (nowe posty mają po kilka odpowiedzi a na stronie pokazuje że 0)

[ Dodano: Sob 13 Lut, 2010 20:59 ]
Strony się otwierają, ale nie działa licznik postów (nowe posty mają po kilka odpowiedzi a na stronie pokazuje że 0)

EDIT:

OK, już nic nie działa. Taki sam błąd jak powyżej u Sundersa

[ Dodano: Sob 13 Lut, 2010 21:00 ]
Strony się otwierają, ale nie działa licznik postów (nowe posty mają po kilka odpowiedzi a na stronie pokazuje że 0)

Sunders - Sob 13 Lut, 2010

Posty "przechodzą" z opóźnieniem albo nie przechodzą.
Liczenie postów w wątkach nie działa.

[ Dodano: Sob 13 Lut, 2010 21:10 ]
Błąd Ogólny

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192317, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('posty', 'quot', 'przechodzą', 'opóźnieniem', 'albo', 'nie', 'przechodzą.', 'liczenie', 'postów', 'wątkach', 'działa.')

Line : 265
File : functions_search.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


A to wyświetliło mi się przy próbie wysłania ostatniego posta.

MC - Sob 13 Lut, 2010

A mi się pokazuje na głównej forum, że w dziale jest nieczytany post, ale zamiast po prawej stronie autora, daty itp są: "--" i tyle.
Sunders - Sob 13 Lut, 2010

Błąd Ogólny

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

SQL Error : 144 Table './optyczne_1/phpbb_search_wordmatch' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192317, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('błąd', 'ogólny', 'could', 'not', 'insert', 'new', 'word', 'matches', 'debug', 'mode', 'into', 'post_id', 'word_id', 'title_match', 'select', '192317', 'from', 'where', 'word_text', 'posty', 'quot', 'przechodzą', 'opóźnieniem', 'albo', 'nie', 'przechodzą.', 'liczenie', 'postów', 'wątkach', 'działa.', 'line', '265', 'file', 'functions_search.php', 'jeśli', 'potrafisz', 'znaleźć', 'rozwiązania', 'tego', 'problemu', 'możesz', 'spróbować', 'poszukać', 'lub', 'zadać', 'pytanie', 'forum', 'przemo.org', 'phpbb2', 'to', 'wyświetliło', 'się', 'przy', 'próbie', 'wysłania', 'ostatniego', 'posta.')

Line : 265
File : functions_search.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
itd. :zalamany:

zug - Sob 13 Lut, 2010

a mnie forum samo wylogowuje :roll:
hijax_pl - Sob 13 Lut, 2010

Oj Panowie... Jak na serwis 24/7 coś baaardzo często pojawiają się poważne błedy w bazie. Co to za serwer SQL? MySQL? Na czym on pracuje że się tabele wywalają?
mavierk - Sob 13 Lut, 2010

kurde, a mi wszystko chodzi! :D

[ Dodano: Sob 13 Lut, 2010 22:35 ]
no dobra... prawie :)
jak wyskakuje error, to nie naciskajcie f5 ;)

goltar - Sob 13 Lut, 2010

Coś się sypie, zgłosiłem RoberO ale pewnie naprawi dopiero rano...
MM - Nie 14 Lut, 2010

Ostatnio na fotopolis Michał pisał, że ktoś celowo atakuje im forum (w domyśle, że .... ), teraz coś się dzieje z forum optycznych. Miłej zabawy panowie. Jeżeli faktycznie robicie sobie na złość to zmieńcie piaskownice. Mam nadzieję, że to przypadek lub zabawy neutralnych hakerów.
Sunders - Nie 14 Lut, 2010

Błąd Ogólny

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192390, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('toprek', 'zdecyduj', 'czym', 'najbardziej', 'zależy', 'ile', 'jesteś', 'skłonny', 'to', 'ci', 'potrzebne', 'wydać.', 'lepszy', 'gorszy', 'zależy.', 'jedyną', 'przewagą', '17-85is', 'usm', 'nad', '18-55is', 'nie', 'licząc', 'zakresu', 'ogniskowych', 'jest', 'usm.', 'pod', 'żadnym', 'innym', 'względem', 'ten', 'zamiennik', 'dorównuje', 'kit-owi.', 'zaproponowałem', 'bo', 'najtańszy', 'jednak', 'ponad', 'droższy', 'kita.', 'jeden', 'mniej', 'udanych', 'obiektywów', 'canona', 'które', 'ukazały', 'się', 'ciągu', 'kilku', 'ostatnich', 'lat', 'dlatego', 'momentu', 'jego', 'ukazania', 'cena', 'spadła', '.', 'już', 'swojego', 'następcę', '15-85is', 'usm-lepszego', 'ale', 'ok.2500pln.', 'obecną', 'cenę', 'warto', 'kupić', 'zamiast', 'kita-ze', 'względu', 'zakres', 'niego', 'bardziej', 'poręczny.', 'chodzi', 'dla', 'posiadacza', '70-200', 'moim', 'zdaniem', 'zbędny', 'ponieważ', 'oba', 'obiektywy', 'od', 'lepsze', 'optycznie', 'pokrywają', 'prawie', 'ogniskowych.')

Line : 265
File : functions_search.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


Niestety nadal to samo :zalamany:

[ Dodano: Nie 14 Lut, 2010 09:41 ]
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 192391, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('błąd', 'ogólny', 'could', 'not', 'insert', 'new', 'word', 'matches', 'debug', 'mode', 'into', 'post_id', 'word_id', 'title_match', 'select', '192390', 'from', 'where', 'word_text', 'toprek', 'zdecyduj', 'czym', 'najbardziej', 'zależy', 'ile', 'jesteś', 'skłonny', 'potrzebne', 'wydać.', 'lepszy', 'gorszy', 'zależy.', 'jedyną', 'przewagą', '17-85is', 'usm', 'nad', '18-55is', 'nie', 'licząc', 'zakresu', 'ogniskowych', 'jest', 'usm.', 'pod', 'żadnym', 'innym', 'względem', 'ten', 'zamiennik', 'dorównuje', 'kit-owi.', 'zaproponowałem', 'najtańszy', 'jednak', 'ponad', 'droższy', 'kita.', 'jeden', 'mniej', 'udanych', 'obiektywów', 'canona', 'które', 'ukazały', 'się', 'ciągu', 'kilku', 'ostatnich', 'lat', 'dlatego', 'momentu', 'jego', 'ukazania', 'cena', 'spadła', 'już', 'swojego', 'następcę', '15-85is', 'usm-lepszego', 'ale', 'ok.2500pln.', 'obecną', 'cenę', 'warto', 'kupić', 'zamiast', 'kita-ze', 'względu', 'zakres', 'niego', 'bardziej', 'poręczny.', 'chodzi', 'dla', 'posiadacza', '70-200', 'moim', 'zdaniem', 'zbędny', 'ponieważ', 'oba', 'obiektywy', 'lepsze', 'optycznie', 'pokrywają', 'prawie', 'ogniskowych.', 'line', '265', 'file', 'functions_search.php', 'jeśli', 'potrafisz', 'znaleźć', 'rozwiązania', 'tego', 'problemu', 'możesz', 'spróbować', 'poszukać', 'lub', 'zadać', 'pytanie', 'forum', 'przemo.org', 'phpbb2', 'niestety', 'nadal', 'samo', 'zalamany')

Line : 265
File : functions_search.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/



itd. ... :evil:

MC - Nie 14 Lut, 2010

Bałagan jest niesamowity, także przy wyświetlaniu nieczytanych postów.

MM, akurat na tamtejszym forum ruch jest taki, że równie dobrze mogłoby go nie być. A rzucanie takich "pomysłów" jest co najmniej śmieszne.
Z resztą nie spotkałem się, aby redakcja lub admini tutaj jakoś szczególnie atakowali fotopolis.pl. Raczej traktują ich "per non est". Za to odwrotnie już jest inaczej. No ale co ja się będę wypowiadał, skoro jestem agentem Arka.

kasiakaaz - Nie 14 Lut, 2010

MC,no, w końcu się zdekonspirowałeś! Rozpracowywałam Cię od tygodni :mrgreen: :mrgreen:

agentka Fotopolis

RobertO - Nie 14 Lut, 2010

MM napisał/a:
Ostatnio na fotopolis Michał pisał, że ktoś celowo atakuje im forum (w domyśle, że .... ), teraz coś się dzieje z forum optycznych. Miłej zabawy panowie. Jeżeli faktycznie robicie sobie na złość to zmieńcie piaskownice. Mam nadzieję, że to przypadek lub zabawy neutralnych hakerów.


MM, ty czasem jak z czyms wyjedziesz to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.

RobertO - Nie 14 Lut, 2010

A co do bledow to juz naprawilem tabele. wiec powinno wszystko dzialac.

Duzo piszecie i tabela search ma juz prawie 7 mln rekordow

Mimo wszysko przyjrzymy sie temu, bo w przeciagu 2 tygodni ze 3 razy byl podobny problem.

MC - Nie 14 Lut, 2010

Jeszcze nie wszystko jest ok.
W niektórych działach, w tabeli "ostatni post" mam nadal "--".

[ Dodano: Nie 14 Lut, 2010 09:57 ]
kasiakaaz, kiedyś trzeba było. Szkoda tylko, że tak mało mi płacą :evil:

hijax_pl - Nie 14 Lut, 2010

RobertO napisał/a:
Duzo piszecie i tabela search ma juz prawie 7 mln rekordow

Oj bez przesady.. To że dużo to chyba dobrze :D a to że 7mln - to ... malutka tabela :D
Lepiej mi powiedz ile tupli na sekundę jest indeksowanych ;)
RobertO napisał/a:
Mimo wszysko przyjrzymy sie temu, bo w przeciagu 2 tygodni ze 3 razy byl podobny problem.

Trzymam kciuki :smile:

RobertO - Nie 14 Lut, 2010

MC napisał/a:
Jeszcze nie wszystko jest ok.
W niektórych działach, w tabeli "ostatni post" mam nadal "--".


poprawione
cos jeszcze?

lupo57 - Nie 14 Lut, 2010

mi pokazuje na stronie głównej że mam posty nieprzeczytane, a jak wchodzę w watem to wszystko było czytane

PS. odświeżałem :razz:

RobertO - Nie 14 Lut, 2010

wczoraj ludzie probowali pisac posty ktore sie nie zapisywaly do tabeli "posts" jednak przy probie ich wyslania byly zapisywane do "read history" i stad moze pokazywac ze jest nieprzeczytany post, a w rzeczywistosci go nie ma

Aby to wyeliminowac musialbym wyczysci tabele read_history ale wtedy wszystkim zniknie lista nieprzeczytanych postow

RobertO - Nie 14 Lut, 2010

no dobra, jeszcze troche pogrzebalem w bazie danych, wykonalem synchronizacje, wiec powinno sie poprawic.

jezeli zauwazycie jeszcze jakies anomalia to zglaszajcie

Sunders - Nie 14 Lut, 2010

Teraz działa. Ale modów chyba czeka sprzątanie-np. maziek w dziale "obiektywy fotograficzne" założył chyba mimowolnie 22 wątki o tym samym tytule:
http://forum.optyczne.pl/...p=192382#192382
Sporo jest też postów "zmultiplikowanych", jak np. ten:
http://forum.optyczne.pl/...p=192313#192313

[ Dodano: Nie 14 Lut, 2010 11:04 ]
MC napisał/a:
jestem agentem Arka.

MC napisał/a:
Szkoda tylko, że tak mało mi płacą

Kiedyś pisałeś, że w sony wcale Ci nie płacą, to Arek i tak jest lepszy :???: :lol:

P_M_ - Nie 14 Lut, 2010

No jest troche krzakow, ktorych nawet wyedytowac sie nie da.
goltar - Nie 14 Lut, 2010

To co widzę edytuje, jak za 15 min jeszcze coś takiego będziecie widzieć to dajcie znać przez zgłoszenie postu do moderacji.
RobertO - Nie 14 Lut, 2010

Sunders napisał/a:
maziek w dziale "obiektywy fotograficzne" założył chyba mimowolnie 22 wątki o tym samym tytule:


to WARNA mu za dublowanie postow :-)

Arek - Nie 14 Lut, 2010

MM napisał/a:
Ostatnio na fotopolis Michał pisał, że ktoś celowo atakuje im forum (w domyśle, że .... ), teraz coś się dzieje z forum optycznych. Miłej zabawy panowie. Jeżeli faktycznie robicie sobie na złość to zmieńcie piaskownice. Mam nadzieję, że to przypadek lub zabawy neutralnych hakerów.


Nie bawimy się w taką dziecinadę. Nigdy nie bawiliśmy się atakowanie i hackowanie jakichkolwiek stron czy to fotograficznych, czy innych.

mavierk - Nie 14 Lut, 2010

w ogóle to brzmi absurdalnie :D
Arek siedzący przed laptopkiem i śmiejący się szyderczo... :mrgreen: :mrgreen:

mnich - Nie 14 Lut, 2010

...A ja tam prawie codziennie włamuje się na forum.optyczne.pl hakuje swoje konto i już mogę dowolnie spamić na forum.
Strzała - Czw 18 Lut, 2010

U mnie wyskakuje taki błąd:
Cytat:
Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów

Jak mam większą liczbę nieczytanych postów i jak chcę na 2 stronę przejść :/

kmosw - Czw 18 Lut, 2010

Strzała, zmień sobie ustawienia. Wchodzisz na główną stronę forum, są tam preferencje - na dole po prawej. Klikasz i zwiększasz liczbę wyświetlanych tematów na stronie. Będzie działało.
Strzała - Czw 18 Lut, 2010

Dzięki kosmow :D
ghost - Sob 20 Mar, 2010

znowu poleciała tabela z przeczytanymi postami?
komor - Sob 20 Mar, 2010

U mnie wydaje się wszystko OK, ale minęło 8 godzin od Twojego postu.
ghost - Sob 20 Mar, 2010

w sumie już mam ok, ale wczoraj przy przeglądaniu wątków nieprzeczytanych wyskakiwały mi masowo przeczytane.

o. nie mogę przeczytać tego wątku. najpierw wrzucało mnie na nieostatnie posty, a potem znaczek nieprzeczytania zniknął a na liście nieprzeczytanych ciągle jest.

komor - Sob 20 Mar, 2010

ghost napisał/a:
o. nie mogę przeczytać tego wątku.

Tak po prawdzie to zbyt wiele nie tracisz :D
A na zepsutą listę nieprzeczytanych to chyba najlepiej zastosować w danym dziale łącze Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane. Może ewentualnie analogiczne łącze w danym temacie coś zdziała.

ghost - Sob 20 Mar, 2010

zastosowałem i jest ok (jak dotąd ;) )
lupo57 - Pią 16 Kwi, 2010

wczoraj wieczorem i dzisiaj rano forum "kulało" :???:
zug - Pią 16 Kwi, 2010

wczoraj mi forum "zniknęło" z główną a dzisiaj forum kuleje :roll:
komor - Pią 16 Kwi, 2010

To pewnie ta chmura znad Islandii, bo u mnie we Wrocławiu wszystko OK.
skasowany - Pią 16 Kwi, 2010

Wczoraj wieczorem kulało, dzisiaj rano kulało...
Nie wiedziałem, że chmura znad Islandii ma taki zły wpływ nawet na serwery optycznych... :razz: :wink:

RobertO - Sob 17 Kwi, 2010

wczoraj wieczorem byl maly pad (ok. 30 minut)
ale dzisiaj nie powinno byc problemow. bynajmniej u mnie wszystko smiga az milo

Baku - Sro 02 Cze, 2010

Ostatnimi czasy bardzo często (pół na pół) zamiast spamboxu mam reklamę. Nie pomaga odświeżenie strony, wyłączenie przeglądarki, czyszczenie cachu, ani czekanie na doładowanie czegokolwiek. Znika samo przy którymś przeładowaniu i za jakiś czas problem wraca. FF 3.6.3 (podejrzewam jednak niezbyt udaną wersję fajerfoksa, bo ogólnie jest gorsza /mniej stabilna/ niż poprzednia).
zug - Wto 29 Cze, 2010

ostatnio pojawiają mi się różne komunikaty przy próbie zalogowania
i zwróćcie uwagę na listę osób które były na forum, nie wyświetla osób które ostatnio odwiedzały forum.

dr11 - Wto 29 Cze, 2010

Może to powiązane z raportem zug'a. Niektóre posty pisze "gość".
MC - Sro 30 Cze, 2010

Miałem podobnie dziś od rana.
RobertO, jeśli to nie tajemnica, to napisz na PW z jakiego hostingu korzystacie, bo mam pewne przypuszczenia.

[ Dodano: Sro 30 Cze, 2010 08:48 ]
No dobra, sam sobie już sprawdziłem. Więc moja teoria nie jest przydatna.
Ale problem znowu miałem przed chwilą.

kozidron - Sro 30 Cze, 2010

co tu dużo pisać.... wczoraj miałem to samo co żuczek zug, no i jeszcze takie coś :


phpBB by Przemo : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_users' is marked as crashed and should be repaired

SELECT u.*, s.* FROM (phpbb_sessions s, phpbb_users u) WHERE s.session_id = 'b163bc8e294d5775c83f977de5f48c84' AND u.user_id = s.session_user_id

Line : 612
File : sessions.php



dziś nie bangla tylko strona główna :zalamany:

zug - Sro 30 Cze, 2010

w nocy było to samo :roll:
RobertO - Sro 30 Cze, 2010

wiemy, wiemy, diagnozujemy problem.
zug - Czw 01 Lip, 2010

to w takim razie ja już się nie odzywam. :P
kufel - Wto 16 Lis, 2010

dzis czesto pojawia sie mi taki komunikat ...

phpBB by Przemo : Critical Error

Error clearing sessions table

DEBUG MODE

SQL Error : 126 Incorrect key file for table './optyczne_1/phpbb_sessions.MYI'; try to repair it

DELETE FROM phpbb_sessions WHERE session_time < 1289896312 AND session_id <> 'a6d18ffeb28ad6075c58245eb97e8175'

Line : 675
File : sessions.php

MC - Wto 16 Lis, 2010

Mam to samo.
Sajgon - Wto 16 Lis, 2010

Ja na Firefoxie również nie wiem jak IE.
zug - Wto 16 Lis, 2010

a ja mam coś takiego, że będąc w jakimś dziale i kliknę na "forum.optyczne.pl Strona Główna" to przechodzę ale jednocześnie mnie wylogowuje :roll:
Sunders - Wto 16 Lis, 2010

zug napisał/a:
mam coś takiego, że będąc w jakimś dziale i kliknę na "forum.optyczne.pl Strona Główna" to przechodzę ale jednocześnie mnie wylogowuje

Mnie dzisiaj przed południem wylogowywało każdorazowo w momencie próby wysłania postu :wink:

kozidron - Wto 16 Lis, 2010

Sunders napisał/a:
Mnie dzisiaj przed południem wylogowywało każdorazowo w momencie próby wysłania postu :wink:


dlatego ja, dzis nie wysłałem żadnego postu (poza tym) :wink: może to i lepiej dla foruma :razz:

multics - Wto 16 Lis, 2010

Też to miałem, wysłałem PM do Arka ale póki co nie ma żadnego odzewu (z tym że teraz forum lepiej działa).

Miałem jeszcze jeden fajniejszy błąd z wywalonymi numerami sesji, ale zapomniało mi się zrobić kopii komunikatu:(

Sunders - Wto 16 Lis, 2010

kozidron napisał/a:
Mnie dzisiaj przed południem wylogowywało każdorazowo w momencie próby wysłania postu


dlatego ja, dzis nie wysłałem żadnego postu (poza tym) może to i lepiej dla foruma

Może to celowe działanie admina :???: :razz:

zug - Wto 16 Lis, 2010

Sunders napisał/a:
Może to celowe działanie admina

mi się udało :P tak więc kto to wie ;) :mrgreen:

cybertoman - Wto 16 Lis, 2010

Mialem dzis komunikat, ze uzywam proxy, a to na forum jest zabronione. "Samo" przeszlo.
sklsk - Sob 20 Lis, 2010

nie wiem czy to jest błąd, czy celowe działanie i tak miało być na forum.
- jako zalogowany użyszkodnik, klikając na nazwę usera w wątku zostaję automatycznie przenoszony do okna szybkiej odpowiedzi otrzymując wpisaną pogrubioną nazwę usera na którego kliknąłem.
- klikając jako niezalogowany, zostaję przenoszony do panelu informacji o userze.

cybertoman - Sob 20 Lis, 2010

sklsk, celowe dzialanie. Odpowiadajac Ci skorzystalem wlasnie z tej funkcji. Jesli jako zalogowany user chcesz uzyskac informacje o uzytkowniku kliknij w "profil".
sklsk - Sob 20 Lis, 2010

ok, zastanawiało to mnie czy jest to celowe. dzięki
Sunders - Czw 20 Sty, 2011

Czemu "wyświetlają mi się" teraz tylko "Ogłoszenia" i "Sprawy dotyczące strony" :???:
komor - Czw 20 Sty, 2011

Zamknął Ci się ten pipsztoczek zamykający pozostałe grupy działów?
Tadeuszek - Czw 20 Sty, 2011

Sunders, kliknąłeś w "Ważne sprawy" :P nie w te wyśrodkowane, a w te po lewej :P


http://forum.optyczne.pl/index.php?c=14

Sunders - Czw 20 Sty, 2011

Jak z tego wyjść :?:
edmun - Czw 20 Sty, 2011

Kliknąć w "forum.optyczne.pl Strona Główna" ?
Sunders - Czw 20 Sty, 2011

edmun napisał/a:
Kliknąć w "forum.optyczne.pl Strona Główna" ?

Niestety, to nie działa :evil:

[ Dodano: Czw 20 Sty, 2011 18:44 ]
O.K. już znalazłem sposób i mam z powrotem całą stronę główną :roll: .

Baku - Pią 13 Maj, 2011

Dziwaczny błąd mi wyskoczył gdy próbowałem dodać załącznik graficzny. W zasadzie to ten załącznik graficzny... wyprintował się.

http://i776.photobucket.c...tr0/Inne/Bd.jpg

goltar - Sob 14 Maj, 2011

Wydaje mi się że tak się zrobiło od Firefoxa w wersji 4.0. Jeśli ktoś ma jeszcze starszego proszę o sprawdzenie. Do tego widzę zależność od wielkości zdjęcia, małe załączają się poprawnie, większe wywalają krzaki.
rysiu - Nie 15 Maj, 2011

U mnie wyskoczyło coś takiego przy starszej wersji.
fort union - Nie 15 Maj, 2011

Witam, od jakiegoś czasu próbuję dodac zdjecie do galerii "Nasze zdjęcia". Wpisuję wiadomość, wybieram załącznik klikam "dodaj załącznik" czekam az sie załaduje i zamiast zdjęcia oglądam chba jego tekstową reprezentację, bo wyskakuje milion dziwnych znaczków. Pod nimi zaś znajduje sie komunikat, że "limit zdjęć na tym forum został przekroczony. Skontaktuj się z administratorem" Zdjęcia są mniejsze niz 5MB i w odpowiednim rozmiarze. O co wiec chodzi???
goltar - Pon 16 Maj, 2011

Problem jest sprawdzany.
fort union - Pon 16 Maj, 2011

Poczekam... :smile:
RobertO - Wto 17 Maj, 2011

fort union, juz powinno byc ok
fort union - Wto 17 Maj, 2011

zaraz sprawdze...
dr11 - Sro 03 Sie, 2011

Wykładam się po zalogowaniu następującymi raportami:

Cytat:
Błąd Ogólny

Could not insert into read history table

DEBUG MODE

SQL Error : 1030 Got error -1 from storage engine

INSERT DELAYED IGNORE INTO phpbb_read_history (user_id, post_id, topic_id, forum_id) SELECT 6287, p.post_id, p.topic_id, p.forum_id FROM (phpbb_posts p) LEFT JOIN phpbb_topics_ignore i ON (i.topic_id = p.topic_id AND i.user_id = 6287) WHERE p.post_time > 1312401918 AND p.poster_id <> 6287 AND i.topic_id IS NULL

Line : 189
File : read_history.php


Cytat:
Could not query last visit posts

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './optyczne_1/phpbb_read_history' is marked as crashed and should be repaired

SELECT post_id, topic_id, forum_id FROM phpbb_read_history WHERE user_id = 6287

Line : 58
File : read_history.php


Po logoucie poszło:
Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

RobertO - Sro 03 Sie, 2011

wywalila sie jedna z tabel w bazie danych

juz powinno byc ok

dr11 - Czw 04 Sie, 2011

RobertO, dzięki, jest OK :)
pawkon - Wto 23 Paź, 2012

Witam :smile:
Mam problem.
Gdy po zalogowaniu się na forum, chcę obejrzeć swoje posty na stronie 2 wyświetla się komunikat: "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów".

Tak samo dzieje się, gdy chcę zobaczyć nieprzeczytane posty na stronach wyższych niż 1.
Np 2, 3 itp.

Co jest nie tak :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group