Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl

•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

Ogłoszenie 

Zapraszamy na Festiwal Optyczny

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej imprezie organizowanej przez naszą redakcję.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
marcin0218 
Uczestnik

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 14:02   

Okej to wybierając między Panasonic LX100 a Sony RX100 Mk III, co byście wybrali? I dlaczego? Cena bardzo zbliżona

Reklama

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 08:56   

Do torebki to jednak Sony :cool:
A te RAW to żona umie obrabiać czy kolega? Czy to tak może kiedyś, ktoś...

marcin0218 
Uczestnik

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 11:44   

Tak żona potrafi obrabiać. Tak jak pisalem ma lustrzanke ale czesto chcialaby miec cos w torebce bardzo dobrego by nie nosic ze soba lustra.

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 13:05   

No to musi sama wybrać, czy woli coś bardzo dobrego, ale cięższego (LX100) czy lżejszego ale "tylko" dobrego (RX100) :cool:

marcin0218 
Uczestnik

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 15:27   

Co do rozmiaru to Panasonic tez bedzie ok. Szkoda ze niema ruchomego ekranu ale obejrzlaem pare zachodnich recenzji i rozumiem, że brać lx100 :) ))

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2016 10:21 ]
Jeszcze jedno pytanie. Czy kupowac tego panasonica lx100 i pozbyc sie canon eos500 czy moze inwestowac w tego eosa nadal a konkretnie obiektywy? Bo poki co mamy tylko kitowski o min jasnosci 3.5

jacabad 
Nowy

Wysłany: Sob 12 Mar, 2016 15:05   

Szukałem małej małpki dla zony z jasnym świtałem do pomieszczeń żeby mogła robić fotki dzieciakom i kupiłem Canona G7X fotki rewelacja mogę smiało go polecić , nie opłaca sie przepłacać jak dla mnie za Sony RX100 trzeciej generacji którego cena jest kosmiczna tu Sony przesadziło , drugi aparat kupiłem ojcu ale starszy model Panasonic LX7 tez z bardzo jasnym swiatłem , fotki tez rewelacja jak na starszy aparat i którego też mogę śmiało polecić. Teraz mam dylemat ponieważ sam posiadam bezlusterkowy Sony Nex 3N z obiektywem standardowym 16-50 mm switało 3.5 do 5.6 i też bym chciał sobie sprawić jesniejsze swiatło do pomieszczen i tu pytanie czy zmienić objektyw na jaśniejszy czy wymienic cały aparat choc ten nie jest przeładowany pikselami i nie daje najgorszych zdjęć , co myslicie sprzedać i kupić cos lepszego czy zostawić. Myślałem nad Panasonic LX100 tylko ta ogniskowa 24-75mm troche mizerna może jakiś nowszy bezlusterkowy sam nie wiem doradzicie ?

Belfast123 
Nowy
Belfast123

Wysłany: Sro 06 Kwi, 2016 19:07   Kompakt zaawansowany, czy bezpusterkowiec?

Do tej pory robiłem zdjęcia tak zwanym "głupkiem". Teraz chcę się przerzucić na coś dla troche mądrzejrzych użytkowników. Zastanawiam się na tym zaawansowanym kompaktem Sony http://www.cyfrowe.pl/apa...-dsc-hx90v.html . Czy może lepszym wyjściem będzie kupno bezlusterkowca? Tutaj z kolei podoba mi się ten Olympus z obiektywami 14-42 II R i ob. 40-150 R http://kup-najtaniej.pl/p...-pen-e-pl6.html . Nie wiem, czy bezlusterkowca są bardziej skomplikowane w obsłudze niż tradycyjne zaawansowane kompakty? Czy lepszy jest Sony, czy może Olympus?
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 07 Kwi, 2016 11:17, w całości zmieniany 1 raz  

magnolia78651@w 
Nowy

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 09:17   

Witam ekspertów od fotografii!
Mam do Was pytanie jaki kupić aparat cyfrowy do 1500 zł?Jestem amatorem i nie znam się na fotografii.Dotychczas użytkuję Panasonic LZ 5,którym robię fotki głównie w trybie auto i w programach tematycznych.Teraz czas na coś lepszego.
Moje wymagania są następujące:
-ładne,ostre zdjęcia,
-fotografia dzieci w ruchu,w domu i na dworze,
-imprezy rodzinne,wesela,śluby (trudne warunki oświetleniowe)
- uroczystości szkolne,
-możliwość kręcenia filmów full hd,
-zoom by się przydał ( na uroczystości szkolne),
- łatwy w obsłudze (żebym ogarnęła menu).
-podoba mi się też efekt rozmycia na zdjęciu

Doradzano mi w sklepie Panasonic FZ 200 ze względu na zoom i stałe światło albo Sony RX 100 ze względu na jasny obiektyw.
Proszę Was bardzo o pomoc i poradę.

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 10:27   

Na początek przeczytaj uważnie ten wątek:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29095
No dobra, jak już masz Panasa to może: LX7 (bardzo dobra jakość zdjęć ale mały zoom) albo LF1 (mniej dobra jakość ale większy zoom) :)

ddmys 
Nowy

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016 11:28   

Witam.
Szukam aparatu do 2tyś zł , jestem amator wiec zdjęcia będą pstrykane 90% na trybie automatycznym.
Zastanawiam się nad:
- Fujifilm Finepix X30
- Canon PowerShot G9 X
- Sony Cyber-shot DSC-RX100
Który z nich wypada najlepiej? a może polecicie coś ciekawszego?
Dziękuję za odpowiedz

Sunders 
Temu Panu już podziękujemy

Wysłany: Nie 16 Paź, 2016 09:42   

Z wymienionych Fujifilm Finepix X30

molly666 
Nowy

Wysłany: Sob 17 Mar, 2018 12:28   

Witam. Prowadząc biuro nieruchomości potrzebujemy czegoś szerokokątnego co umożliwi fotografowanie wnętrz w całej okazałości. Podejrzewam, że jako laicy nie wyciągniemy nawet 30% funkcji dobrej lustrzanki tak więc zwracam się do Was drodzy fanatycy fotografii :) Czy robienie zdjec GoPro 6 Black 4K ma jakiś sens czy lepiej zdecydować się na coś innego? Bardzo proszę o zrozumienie, bo nie wiem do kogo się zwrócić – myslę, że jest to dobre miejsce.
Pozdrawiam,
ŁK

Odpowiedz do tematu