Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.
Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.
Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.
Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.
Wysłany: Wczoraj 9:49 Bezlusterkowiec do psich portretów.
Hej,
szukam bezlusterkowca głównie do psich portretów, czasem jakichś widoczków wakacyjnych, z czasem pewnie do zdjęć psów w ruchu; wszystkie zdjęcia robione na zewnątrz. Zależy mi na tym, żeby aparat był niewielkich rozmiarów i najlepiej, żeby ważył niedużo. Budżet - super jakby się udało dopiąć do 7k. Sama trochę pogrzebałam i te dwie opcje wpadły mi w oko:
1. Sony a6700
2. Fujifilm x-s20
Nie wiem który byłby lepszy, czy wziąć zestaw z kitowym obiektywem, czy lepiej samo body i osobno obiektyw? I od jakiego obiektywu najlepiej zacząć? Jakaś 50?
Oba wymienione aparaty powinny sprawdzić się do tych zastosowań. Sony może mieć lepszy AF, ale nie robiłem porównań.
Moim zdaniem lepszy będzie ten, który lepiej leży Ci w ręce. Trzeba pójść do sklepu i porównać, bo ergonomia to sprawa mocno indywidualna.
Jeśli chodzi o obiektyw, to przy takich wymaganiach ja bym na start wziął Sigmę 18-50/2.8. To jest lekki obiektyw uniwersalny o sensownej jasności i dostępny zarówno z mocowaniem Fuji, jak i Sony.
Później można dokupić do kompletu Sigmę 10-18/2.8 do szerszych kadrów lub jakiś dłuższy obiektyw do zbliżeń/zdjęć z większej odległości.
Opcji jest oczywiście dużo więcej, ale jak ma być lekko, niedrogo i możliwie dobrze, to ta jest jedną z lepszych.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze.
Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy,
a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk.
Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10