Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVIII Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 23-26 lipca 2026 roku w Hotelu ARCHE Fabryka Samolotów Mielno
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do psich portretów.
Autor Wiadomość
Nurcia 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Dzisiaj 9:49   Bezlusterkowiec do psich portretów.

Hej,
szukam bezlusterkowca głównie do psich portretów, czasem jakichś widoczków wakacyjnych, z czasem pewnie do zdjęć psów w ruchu; wszystkie zdjęcia robione na zewnątrz. Zależy mi na tym, żeby aparat był niewielkich rozmiarów i najlepiej, żeby ważył niedużo. Budżet - super jakby się udało dopiąć do 7k. Sama trochę pogrzebałam i te dwie opcje wpadły mi w oko:
1. Sony a6700
2. Fujifilm x-s20
Nie wiem który byłby lepszy, czy wziąć zestaw z kitowym obiektywem, czy lepiej samo body i osobno obiektyw? I od jakiego obiektywu najlepiej zacząć? Jakaś 50?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc! 😊
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Moderator
Pogromca spamu



Pomógł: 67 razy
Posty: 1474
Skąd: Józefów
Wysłany: Dzisiaj 14:30   

Oba wymienione aparaty powinny sprawdzić się do tych zastosowań. Sony może mieć lepszy AF, ale nie robiłem porównań.
Moim zdaniem lepszy będzie ten, który lepiej leży Ci w ręce. Trzeba pójść do sklepu i porównać, bo ergonomia to sprawa mocno indywidualna.

Jeśli chodzi o obiektyw, to przy takich wymaganiach ja bym na start wziął Sigmę 18-50/2.8. To jest lekki obiektyw uniwersalny o sensownej jasności i dostępny zarówno z mocowaniem Fuji, jak i Sony.
Później można dokupić do kompletu Sigmę 10-18/2.8 do szerszych kadrów lub jakiś dłuższy obiektyw do zbliżeń/zdjęć z większej odległości.

Opcji jest oczywiście dużo więcej, ale jak ma być lekko, niedrogo i możliwie dobrze, to ta jest jedną z lepszych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10